Skocz do zawartości

RWD 5 wersja z lotkami


Alfa_33

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie to też wiesz ale nie zaszkodzi jak napiszę. Akumlator jest jednym z najcięższych elementów wyposażenia a w odróżnieniu od np silnika , który nie może zmienić swej pozycji akumlatorem możemy wyważyć model. Lepiej nie nadawać mu z góry upatrzonej pozycji (np. w kabinie pilota) bo potem trzeba będzie wyważać dokładając odpowiednie ciężarki na przód lub tył modelu a to zwiększa ciężar ogólny. Mając wszystko zamontowane łącznie ze śmigłem przesuwać tak pakiet aż model będzie wyważony. I tak wykonać to łóżeczko, no i lepiej je tak zaprojektować aby wymiana pakietu nie wymagała zdejmowania skrzydeł bo na polu to jest jednak kłopotliwe.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

No i dziś nadejszła ta wielkopomna chwila i .................

Ale od początku.

Dziś z synem wyjechaliśmy za Piaseczno w poszukiwaniu w miarę dobrego lądowiska. Niestety mróz nieco odpóścił i śnieg zrobił się miękki i maszyna grzęzła. W końcu znaleźliśmy pole z drogą dojazdową. Drogę kilka razy przejechałem, ubiłem śnieg i miała robić za pas startowy. Złozyłem do kupy skrzydełko z kadłubem, sprawdziłem skąd wieje wiatr i przystąpiliśmy do kołowań. Niestety już na samym początku nie było dobrze bo maszyna jeszcze na ziemii przy większej prędkości skręcała w lewo. W końcu odważyłem się dać gaz na 3/4 i w górę - samolot oderwał się od ziemii i niestety poszedł w dół na lewe skrzydło - ale był cały. Następnie spróbowałem jeszcze raz trymując delikatnie kierunkiem w prawo żeby prosto leciał - niestety efekt ten sam tylko że w drugą stronę. W końcu postanowiłem iść na całość. Ster wysokości na maxa, przepustnica na maxa i biedne RWD zawisło w powietrzu pionowo na śmigle, po delikatnym odpuszczeniu niestety znów zwalił się w lewo. Tym razem niestety lekko się uszkodził - odpadły listwy trzymające skrzydło i po zabawie - szkody już naprawione. Przy okazji okleiłem taśmą pakową skrzydło.

 

Rozmawiałem też z moim sąsiadem modelarzem - obejrzał samolot, pomruczał - jego diagnoza to źle zaklinowane skrzydło. Kazał mi podłożyć pod tył skrzydła 5 mm depronu. Twierdzi że pomoże.

Co Wy na to, co jeszcze muszę zmienić, żeby jutrzejszy lot był dłuższy.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skręcał ci w lewo już na ziemi, to należało wytrymować go sterem kierunku w prawo.

Rozumiem że piszesz o modelu z lotkami? W takim razie, już w powietrzu, korekcję przechyłu należy wykonywać lotkami, a nie sterem kierunku.

Jeżeli wykonałeś model dokładnie wg. planów Skazoo to zmiana kąta zaklinowania skrzydła jest zbędna.

Z Twego opisu wynika że to raczej wina błędu w pilotażu, po prostu go przeciągnąłeś, a następnie zwalił ci się na skrzydło. Gazu jak najbardziej - dużo przy starcie, ale sterem wysokości należy operować delikatnie gdy model nie jest rozpędzony. Jeżeli, przy startowaniu, wychylisz SW na maxa, a ciąg silnika jest mniejszy od masy samolotu, to musi dojść do przeciągnięcia.

Do tego dochodzi jeszcze wyważenie i wychył silnika.

Wg autora: "Środek ciężkości modelu powinien się znajdować od 41 do 55mm od krawędzi natarcia przy kadłubie ". Aby model był bardziej stateczny i przewidywalny, lepiej ŚC umieścić bliżej krawędzi natarcia skrzydła.

Co do wychyłu silnika to musi być skierowany w dół i w bok. Ile? To już zależy od silnika i śmigła, ale wytyczne też można w instrukcji znaleźć.

Ogólnie polecam posiedzieć chodź chwilkę przy symulatorze, pozwala to zaoszczędzić na śmigłach i remontach :)

Życzę powodzenia w kolejnych oblotach, RWD to bardzo przyjemny model, mój ma już prawie rok, a wciąż lata od czasu do czasu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dzięki ale Jak wyżej Piałem Czy Musze kanały miksować bo nie mam aparatury z mikserem

 

Lotki wychylasz jednym drążkiem a ster kierunku drugim. Nic nie trzeba miksować. Wtedy latasz jak każdy prawdziwy pilot mający możliwość wychylania lotek (drążek na boki) i steru kierunku (orczyk.pedały w normalnym samolocie) niezależnie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ niechce zakładać kolejnego tematu więc mam pytanie które z tych trzech serw zastosowac do RWD5 (by SkaZoo) z lotkami:

 

http://perfecthobby.com/detale.html?id=2075

http://perfecthobby.com/detale.html?id=1202

http://perfecthobby.com/detale.html?id=2313

 

I czy po prostu kupić 4 serwa takie same czy np do SW i SK mocniejsze i cięższe a do lotek słabsze i lżejsze?

 

I ostatnie pytanie czy uda mi się bez problemu podpiąć dwa serwa od lotek do Spectrum AR6200? Mam pewna idee ale niechciałbym aby poprzez spadki napięć spalił się odbiornik który mam nadzieje niebawem nadejdzie wraz z aparatura ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.