Jump to content

Sky hawk-skrzydło


Barlu

Recommended Posts

Witam, kolega ma wyżej wymieniony model/zabawkę. Zniszczył skrzydło i nie jest w stanie go naprawić a nowe to koszt 70zł+przesyłka. Prosił mnie bym mu wykonał taniej skrzydło z depronu. Zgodziłem się... I mam pytanie który profil wybrać:

Clark Y czy SD 7037-są proste w wycięciu, żadnych wygieć specjalnych itp. :devil:

(wybrane/dobrane ze "sprawdzonych" profili na stronie pana Piotra)

http://www.piotrp.de/MIX/profile.htm

 

Lotki wykonać z depronu czy balsy? (raczej depron wystarczy)

 

Poszukuje pomocy nie komentarzy :faja: :wink:

 

Z góry dziękuję i gwarantuje pkt. pomógł ;D

 

EDIT: Listwy jakie zastosuje jedna balsową 3x8 i sosnową 3x5. Więcej wzmocnień chyba nie jest koniecznych... Taśma pakowa w ruch pójdzie :mrgreen: Balsowa będzie stanowiła główne wzmocnienie skrzydła.

Link to comment
Share on other sites

Wybierz sd7037, mam taki w moim modelu prosty E, można na tym polatać na zboczu, w termice, poszaleć jak zwrotniejszym i szybszym trenerkiem lub wynieść coś w powietrze-bez zauważalnej różnicy(poza większą odpornością na podmuchy wiatru) latałem z obciążeniem pow. >35g/dm^2.

Lotki muszą być jak najsztywniejsze(najlepiej pełna balsa), i pozbawione luzów(miałem z tym problem-nawet ~2mm luzy przy średnich prędkościach powodowały flatter i nieprzewidywalne zachowania modelu, np. nagłe zanurkowanie, skręt)

Na twoim miejscu wybrałbym piankowe rdzenie a nie konstrukcję z depronu. Przy rdzeniach CNC masz większą pewność, że profil skrzydła będzie bliższy sd niż "CRD" ;) Koszt takich to trochę ponad 20zł+wysyłka, do tego trochę węgla i szkła(lub w wersji ekonomicznej sosna), trochę taśmy i mamy solidny płat do tego typu modeli.

Link to comment
Share on other sites

Skrzydła nie moje... Ja bym sobie wyciął CNC do szybowca w cyber-fly znając życie, ale kolega chcę tanio i by latało :lol: Nie jest wymagający i miedzy sd a clark nie zauważy różnicy, ale wolę by miał to dobrze zrobione :) Więc lotki będą z balsy (4mm)

Dzięki chłopaki za pomoc mi i koledze :wink:

 

Tylko zawiasy lepiej kupne czy zrobić z czegoś domowym sposobem? :mrgreen:

 

(obiecane pkt. :wink: )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.