Skocz do zawartości

Farby RC colours


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję rozpuszczalnika do tych farb:

 

stc006.jpg

 

Śmierdzą, więc raczej nie są na wodzie.

 

Malowałem tym modelik, niestety okazało się, że taśma maskująca PCV, miała klej, który po dłuższym kontakcie uszkodził lekko warstwę farby podspodem. Musze teraz zamalować kilka ubytków, ale mam tylko spray. Obawiam się, że ponowne maskowanie zniszczy mi dalszą część malowania. Chciałem zatuszować ubytki pędzelkiem, ale z puszki aerozolu to raczej ciężko nabrać farby. :wink:

Poszukuję zatem farby w zwykłych pojemnikach do malowania pędzelkiem. Wystarczy mi mała ilość. Nie potrzebuję np. pół litra.

Czy farby modelarskie Humbrola nie zniszczą mi depronu? Może jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Zrobiłem próbę ze starym Humbrolkiem, jeszcze z czasów, gdy bawiłem się Kitami plastikowymi. Miał chyba z 10 lat.

Przeszedł próbę pozytywnie. Poleciałem do sklepu i okazało się, że mają gotowy kolor bazowy - 18-ka. Obeszło się bez mieszanek. Kupiłem puszkę i zaczynam robić poprawki.

Dzięki za pomoc. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.