Jump to content

??? Hitec czy Corona ???


mat777

Recommended Posts

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ja rozwine... Corona to najwieksze, i podkreslam z cala stnaowczoscia najwieksze GOWNO jakie mialem w stajni.

Odbiornik kupilem do heli - raptor mini titan - po jednym locie (naszczescie wyladowalem) wywalilem go do szybowca. ( w heli mialem straszne zaklocenia ale tam one sa zawsze dopiero jak na 2,4 sie przesiadlem to jest spokoj). W szybowcu dawal rade do momentu kiedy polecialem od siebie na ok 300-400m(latanie na zboczu) i sral pies... zero konroli..cale szczescie model byl wysoko i bozia pokierowala go w moja strone.... jak byl ok 150m ode mnie to zlapal zasieg. I tak skonczyla sie moja historia z Corona. Rex5MPD ktory jest mniejszy,krotsza antena z zestawem kamery na pokladzie odlecial 620m i pelny zasieg, wrocilem sobie do lotniska i git :)

CORONA TO ZLO !

Link to comment
Share on other sites

Corona 8 kanałów, podwójna przemiana, kwarc Corona do tego szybowiec 2 metry Starling ma na imię :)

Loty na granicy widoczności i zero problemów. Oczywiście wcześniej na ziemi standardowy test zasięgu jaki praktykują wszyscy modelarze na naszym lotnisku.

Druga taka sama Corona lata w pylonie - Micron. Jest tylko jedna słabość - okrutnie długa antena, ale nie miałem innego tak małego odbiornika wolnego żeby go zastąpić.

Nie dopiszę POLECAM bo tak naprawdę sam musisz wybrać!

Link to comment
Share on other sites

Miałem Hiteca HFS-05MS i Coronę RP6D1(6 kanałów podwójna przemiana, synteza). Na obydwa odbiorniki nie narzekam, jednak polecałbym Coronę. Obydwa odbiorniki pozwalają na loty modelem o rozpiętości 120 cm do granicy widoczności, jednak z odbiornikiem Hiteca zdarzały się kopnięcia na sterach gdy anteną nadawczą przypadkowo wycelowałem w model lub gdy model znajdował się nisko nad ziemią (2-3 m) lecz dosyć daleko (ponad 100m).

Link to comment
Share on other sites

jednak z odbiornikiem Hiteca zdarzały się kopnięcia na sterach gdy anteną nadawczą przypadkowo wycelowałem w model lub gdy model znajdował się nisko nad ziemią (2-3 m) lecz dosyć daleko (ponad 100m).

 

Potwierdzam, kopnięcia są, u mnie rzadkie, i tylko przy terenie gdzie nie mam całkowitego luzu do latania, czyli gdy ogranicza mnie jakiś słup, domy itd. Ale ogólnie utraty zasięgu na dość dalekich odlotach nie miałem z HITECEM, i polecam go :wink: (corony nie miałem)

Link to comment
Share on other sites

Który z podanych odbiorników waszym zdaniem jest lepszy ???

1- http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=278

2- http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=46_78&products_id=263D

Dodam, że posiadam (niestety) aparaturę E-sky i chcę ten odbiornik włożyć do Zefirka.

 

Mam te 2 odbiorniki i latałem Fuksem 2m. Zero problemów na jednym i drugim.

Link to comment
Share on other sites

elektron. Nie dość,że to co piszesz jest mało sensowne, to daruj sobie to swoje słownictwo na forum modelarskim. Idź sobie do tej swojej stajni z taką mową. I usuń tę "łacinę" (lub niech coś zrobi z tym admin).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.