Skocz do zawartości

DYLEMAT.


Gość Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar zamówić pierwszy samolot rc (latałem trochę sky lady kolegi),ale nie wiem czy brać Sky Lady czy Thunderbirda http://www.nitrotek.pl/4RPGH268.htm.

 

Oczywiście odpowiecie że sky lady, ale nie wiem czym różni się Thunderbird.

Czym różnią się te modele?

Sky Lady ma tandetny statecznik poziomy ale dobry zasięg,

a thunderbird dobry statecznik, kadłub ten sam co sky lady ale pewnie CHIŃSKI SŁABY ZASIĘG.

Co wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piankowiec odpada

To przepraszam wolisz plastik albo balsowy model ?

Masz juz pilotaz w jednym palcu i pewnosc ze nie rozbijesz?

Akurat EPP jest na poczatek najbardziej wskazany.

 

Sorry.

Po zastanowieniu się myślę że Focus będzie najbardziej odpowiedni jak dla mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz poważnie polatać to polecam ASW-15. Wcześniej próbowałem latać na Sky Lady i dopiero przy ASW w miare mi się to udaje. Rewelacyjny markowy model z lotkami. Zestaw gotowy do lotu kosztuje jednak ok. 850 zł.

 

Narazie mam 700zł ale na mikRołaja starzy napewno coś odpalą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej coś samemu wystrugać? toż to i czegoś się nauczysz, i satysfakcja gwarantowana, a przecie teraz i tak nie będziesz latać zimą. O ile wiesz, że chcesz bawić się modelami RC, bo rozumiem że bakcyla już połknąłeś

 

Szczerze to nie przepadam za struganiem, ale mam ochotę na Fox-a i przerobienie na rc

,lecz myślę że najlepiej będzie jeśli kupię najpierw coś gotowego, a potem się pobawię z resztą.

 

Po drugie nie mam auta, a najbliższy sklep modelarski (Częstochowa) leży 20 km od Kłobucka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie z Kłobucka do Cz-wy masz faktycznie daleko .. swoja droga omijaj szerokim łukiem sklep modelarski na końcu alei, sprzedawca to nie porozumienie. Masz jeszcze ten drugi, nie pamiętam na jakiej ulicy, tam jest full profesjonalizm i asortyment, choć właściciel nie rożni się zbytnio od muchy w smole ;) Jak masz 700zł lub więcej to bierz nowy nadajnik, kupuj wyposażenie i albo model ze sklepu np Easy Star albo poluj na coś z drugiej ręki na allegro lub forum.

 

EDIT:

a przecie teraz i tak nie będziesz latać zimą
a czemu miał by nie latać zimą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, moze dziwnie to zabrzmi ale przejrzałem Twoje posty i:

18 pazdziernika pisales ze kupujesz skylady

Rowniez 18 pazdziernika pisales:

ja mam sky lady i latam nim 15-20 minut(mogę więcej ale się boje)

Jak dla ciebie to kup Sky Lady 2.a co do nemo to polatasz nim 7 min wylondujesz i do domu.

6 listopada pisales ze skylady juz do Ciebie idzie bo zamowiles.

6 listopada pisales ze chcesz kupi foxa.

Teraz masz znowu dylemat. Albo cos tutaj sie kupy nie trzyma albo fantazja ogromna.

Do tego odradzasz komuś nemo choc nie miales go nawet w reku.

Doradzasz SL choc rowniez jak widac nie doszedles przez 1,5 miesiaca od zapowiedzi do jego posiadania.

Walisz posta za postem zamiast kontynuowac juz zalozone przez siebie w tym temacie wątki.

O co tu lotto ?

Statystyki jakies tłuczesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert, na to samo zwróciłem uwagę Mario, ale w innym temacie i w innym dziale - wydaje mi się, że zrozumiał :-) . Tym niemniej dobrze, że inni też pilnują porządku na forum :D .

 

Tutaj, w dziale "Od czego zacząć ??" jest trochę inaczej, czyli "hulaj dusza, piekła nie ma"... no prawie, bo w wyjątkowych sytuacjach możemy wkroczyć, ale generalnie nie interweniujemy. Piszę o tym, żebyście wiedzieli, że staramy się trzymać rękę na pulsie i kontrolować sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, kolesi to szukaj pod budka z piwem. Ups , zapomnialem ze jeszcze nie wolno. Elementarne zasady zachowań i odzywek masz do poprawki.

Plączesz sie w zeznaniach , Ty zamawiasz , kolega ma , paczka idzie 1,5 miesiąca? Zgłoś reklamacje.

Jesli jak twierdzisz widziales nemo w locie i twierdzisz ze ten samolocik nie potrafi szybowac , moze nie jak szybowiec ale tez szybowac to albo widziales go pilotowanego przez nie doswiadczonego pilota albo tylko na polce sklepowej.

Jakoś pięknie się nim po wylaczeniu silnika na 100m szybuje ku ziemi.

Najpierw może dorośnij do decyzji bo co chwila zmieniasz zdanie , a to focus , a to thunderbird , a to sky lady , Fox itd... a może latająca kosiarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.