Skocz do zawartości

Aktualny kurs PayPal


Mars_2000

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie mamy konta w bankach z zupelnie innej bajki.

Kwota zablokowana, sciagnela sie po 2 dniach. W dniu zakupu i blokady kwoty kurs 2,72zł , 2 dni pozniej 2,94. A sciagnelo sie dokladnie tyle ile pokazywalo i po kursie 2,72.

Bardzo dokladnie posprawdzalem bo zawsze tak robie. Wiec u mnie sie zadne cyrki opisane wyzej nie dzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To moze ja napiszę - Znowu u mnie jest tak jak u Norberta - mam konto w mBanku - do tego karte wirtualną dorobioną (bo mam vise elektron) i jak chcę zapłacić to muszę mieć pieniądze na kardzie wirtualnej - inaczej transakcja nie pójdzie dalej. Zakładajac że kurs dolara to 3 zł a ja mam zapłacić 10$ to wrzucam na wirtualną 30zł i wtedy idzie - odrazu - nic później nie odbierają. Jak jest więcej to zostaje a jak mniej to wyskakuje błąd i trzeba dołożyć na wirtualną :D

 

Rozliczanie w paypal mam ustawione na USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert, konta mamy praktycznie w tym samym banku czyli BRE, mój bank to MultiBank. Możliwe że mamy inne karty. Ja mam wirtualną NetKartę, którą przed każdą transakcją muszę doładować w złotówkach z podstawowego rachunku. A jak jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert, wszystko jasne. Wprawdzie nie znam takiego typu karty "z delfinkiem" :) znam kart typu Visa, MasterCard itp ale faktem jest że mamy różne karty i stąd różnice. Ale swoją drogą to ryzykant jesteś, udostępniać całe saldo swojego konta PayPalowi :) Mam nadzieję, że nie płacisz tą kartą bezpośrednio w sklepach internetowych. Zaletą karty wirtualnej jest to, że przed transakcją się ją doładowuje a po transakcji rozładowuje i karta jak gdyby przestaje istnieć i mimo że na koncie mogą być miliony to nikt nawet złotówki za pomocą tej karty z konta nie ściągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale swoją drogą to ryzykant jesteś, udostępniać całe saldo swojego konta PayPalowi :)

Ale na tym polega siła i podstawowa działalność PayPala - że tylko oni znają nr karty, za ich pośrednictwem idą płatności i oni za nie odpowiadają. Od lat tak się dzieje, nikt nie narzeka. Podejrzewam, że pomysły z doładowywanym kontem w PayPalu to proteza stworzona z myślą o naszych rynkach i dziwnych nawykach...

Norbert udostępnia nie całe konto, a z ograniczeniami: raz - w ramach limitu karty, dwa - w ramach limitu ustawionego w PayPalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemek_pc, zaden ryzykant , w mbanku ustawiasz sobie limity miesieczny i dzienny. Nic poza ten limit nie zdzialasz , a jesli potrzeba zajdzie dzwonisz do banku i w sekunde zmieniasz limit. Jak mam limity na zero, przed zakupem dzwonie by ustawili na okolo kwoty jaka mam zamiar wydac , po zakupie znowu telefon i limity ne zero. Poza tym to konto jest jako bierzace , do trzymania wszystkiego powyzej zyciowych wydatkow mam inne.

I nie place karta przez internet bo mi to nie potrzebne. Tylko paypal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off top. Czy można korzystać z Pay Pala nie posiadając konta bankowego?? Wyobrażam sobie to w takiej formie, że zakładam konto w tym serwisie i na przykład dostaje tam jakiś numer konta bankowego na który mogę wpłacić daną kwotę pieniędzy, którą później będę chciał dysponować. A wpłaty dokonać np. na poczcie tzw. przekazem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że zakładam konto w tym serwisie i na przykład dostaje tam jakiś numer konta bankowego na który mogę wpłacić daną kwotę pieniędzy, którą później będę chciał dysponować

 

Tak, dokładnie tak robie tyle że kurs wydaje sie być zawyżony na niekorzyść dla nas. Operacja ta trwa od 2-4dni wg paypal.pl

No ale nie musisz posiadać karty...

 

A wpłaty dokonać np. na poczcie tzw. przekazem?

 

Niestety tylko na konto bankowe a przelew ponizej 500zł kosztuje 5zl

 

lecz niewiem jak to by było z weryfikacją

 

Bedziesz musiał zweryfikować adres @. Ponadto jeszcze zweryfikuja samo konto poprzez telefon stacjonarny - automat podajacy kod weryfikujacy.

 

BTW ciekawi mnie jak udało sie Norbertowi zarejestrować karte z delfinkiem?? Posiadam taką karte [jest to karta debetowa] ale za nic paypal nie chciał mi jej zarejestrować ... A może mbank robi karty kredytowe z delfiniek ?? Nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie jak udało sie Norbertowi zarejestrować karte z delfinkiem??

Nic specjalnego nie musialem robic.

I nie jest to karta kredytowa , tylko tyle ile na koncie moge wykorzystac.

Rejestracja przebiegła normalnie , musialem tylko najpierw ustawic limity w mbanku telefonicznie bo nie chcialo zaakceptowac kodu z tylnej strony karty. Po ustawieniu limitow przez konsultanta poszło już gładko.

Najzwyklejsza visa electron z delfinkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.