Skocz do zawartości

MEGA ACn 22/30/3E


dp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

latam na tym silniku już ponad 2 lata, głównie motoszybowcami. Mam go w modelu, który jest na avatarze. Model o rozpiętości 2,5 m z wagą do lotu 2200g na pakiecie Lipol 3s1P i ze śmigłem 12''x8'' idzie pionowo do góry. Pobór prądu w granicach 38-40A (na hamowni bierze 42A - w powietrzu zawsze mniej o około 15-20%).

 

Silnik nie do zdarcia, miałem kraksę modelu i spadł mi z wysokości 70m uderzając przodem kadłuba o asfalt. Silnik przeżył i chodzi dalej - ośka dalej prosta. Jakość wykonania- najwyższa klasa. Gdybym miał w szybowcu outrunera, to nie miałbym co zbierać, a tak latam dalej.

 

Producent na etykiecie dołączonej do silnika w wersji językowej czeskiej podaje wagę dla szybowców do 3,5 kg, a w wersji angielskiej podaje już 4 kg.

Nie ma spójności w podawanych parametrach - inne podaje na rodzimy rynek, a inne na rynek zachodni.

 

W/g mnie parametry trochę na wyrost, skłaniałbym się w ocenie z wagą 3,0-3,3 kg dla szybowców, dla akrobatów 2,3 kg.

Silnik można zasilać większą ilością ogniw, ale myślę, że 4 ogniwa Lipol ze śmigłem w okolicach 11''x7'', to będzie maksymalne wykorzystanie tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

właśnie znalazłem etykietę silnika i chciałbym nieco sprostować ostatniego posta. Producent podaje dla szybowców do 4 kg dla wersji czeskiej i angielskiej (w przypadku Acn 22/30/3E jest tak samo dla akrobatów i szybowców).

Ale w silniku 22/45/3 podaje 4,5 kg dla szybowców (ver. czeska) i 5 kg dla szybowców (ver. angielska).

Niemniej silniki godne polecenia ze względu na jakość wykonania i trwałość, jak również osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.