Skocz do zawartości

Barwienie żywicy.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

 

Nie dawno dowiedziałem się że aby uzyskac ładny kolor kadłuba barwi się żywicę pigmentem. Jednak mam parę pytań dotyczących tej metody:

1. Czy barwimy warstwę która idzie pierwsza (którą pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia, dopiero później kładziemy szmatke)?

2. Jeśli tak, to czy forma nie dostanie trochę tego pigmentu?

 

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie dawno dowiedziałem się że aby uzyskac ładny kolor kadłuba barwi się żywicę pigmentem. Jednak mam parę pytań dotyczących tej metody:

1. Czy barwimy warstwę która idzie pierwsza (którą pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia, dopiero później kładziemy szmatke)?

2. Jeśli tak, to czy forma nie dostanie trochę tego pigmentu?

 

 

Pozdrawiam, Bartek.

 

ad.1) barwimy warstwę, która idzie bezpośrednio na foremnik (odpowiednik tzw. gel coat czy żelkot po polskyemu :) ) a czy pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia ? tu bym sie zastanowił... (niektórzy tak nie robią)

 

ad.2) forma nie wchłonie pigmentu - spoko spoko. Forma też jest z żywicy, a ją inna żywica nie ruszy

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zabarwiam sama żywice i wychodzi lżej bo żelkot jest kilka razy ciezszy od żywicy z tkaniną ...

 

ad.2) forma nie wchłonie pigmentu - spoko spoko. Forma też jest z żywicy, a ją inna żywica nie ruszy

 

Forma musi odstać swoje i nie do wyschniecia tylko "wysezonowania" - okolo tyg bo inaczej żaden separator jej nie uratuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma jak i sam wyrób powinny być wygrzane. Sezonowanie w temperaturze pokojowej praktycznie nic nie daje. Potrzebna jest wyższa temperatura.

Na żelkot epoksydowy należy nakładać tkaninę, gdy ten jeszcze nie zżelował. Na poliestrowe możemy kłaść nawet po całkowitym wyschnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.