Skocz do zawartości

Odbiornik AR6100 a napiecie na serwach


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

MAm pytanie..CZy moge bezkarnie zasilac odbiornik ten pakietem 2S lipol? Tzn wiem ze moge odbiornik , ale co z serwami?JAkie mam napiecie na wyjsciach? Pytam bo akuratnie nie mam pod reka miernika a moze ktos pomorze i zmierzy w miare wolnego czasu? Bylbym wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam latam w dlg na AR6000 i zasilem bezposrednio z lipola 2s, dziala bez problemow na d47. Latam tez na AR6300 w depronach i tez nie ma problemow na serwach robbego 4,7g (to samo co dymond). Moj znajomy ma w modelu AR6100 i zasilanie serw z 2s i tez smiga ze az milo. Napiecie jest zapewne wieksze niz w przypadku zasilania 6v, o ile to Ci nie powiem bo nigdy nie mierzylem , ale wnioskuje to po tym ze serwa szybciej dzialaja.:) Poza tym nie musisz nigdy ladowac do tych 4,2v na cele , mozesz miec lekko rozladowany pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pomiędzy AR 6100 i 6100e różnica polega tylko na sposobie wpinania serw - poprzecznie lub podłużnie. Te odbiorniki nie mają tzw. satelitek co oznacza, że ich zasięg jest na pewno mniejszy niż np. AR6200 (odbiornik typu full range). Robiłem test zasięgu AR6000, AR-6100e i odbiornika JR z satelitką. Każdy z tych odbiorników ma na tyle duży zasięg że wcześniej stracisz z pola widzenia model o rozpiętości 1,5 m niż trafisz na jakieś zakłócenia.

Edit: na tylnej części obudowy AR 6000 jest napisane "parkflayer only"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna prosic kogos o fotke elektroniki jednego z tych parkflyer'owych odbiornikow? Chodzi mi o sposob podlaczenia anteny, czy jest na gniazdo czy wtyczke, niestety na necie nie znalazlem. (oraz o zmierzenie dlugosci antenki od obudowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent daje zaślepkę plastikową i na zdjęciach AR6000 wygląda jakby miało wtyczki zamiast gniazd. Wydaje mi się że ten plastik zapobiega wyginaniu się (np. w transporcie) konektorków w odbiorniku. Po zdjęciu tej nakładki (nie jest ona w żaden sposób zamocowana) można wpinać przewody od serw typu JR i Futaba. Najmniejszy odbiornik Spectruma (ten 2,5 g) ma gniazdo micro. Normalne wtyki od serw są do takiego odbiornika o wiele za duże. Maciej z RC sklepu sprzedaje serwa z takimi wtykami. Odbiorniki też ma na stanie i ceny chyba najbardziej przystępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliło mi się. Myślałem, że chodzi ci o podłączenie serw.

Nie ma żadnych gniazd antenowych. Długość anteny w AR 6000 - 92 mm. Są dwie takie anteny. Odbiornik jest nierozbieralny, antena jest zalutowana.

AR-6100e - 2 antenki po niecałe 5 cm, przylutowane.

Odbiorniki z satelitkami też mają złączki innego typu, fotki wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.