Skocz do zawartości

Modernizacja, tuning , albo jeszcze co innego...


Dj.

Rekomendowane odpowiedzi

bzik4, chciałem podłączyć ten pakiet przez zewnętrzny BEC do odbiornika. Ale zobaczę, czy to będzie potrzebne,bo jeśli uda mi się model wyważyć bez dokładania ołowiu, poprzestanę tylko na dwóch pakietach 2S, o których pisałem wyżej, podłączonych równolegle. Ale i tak wtedy zasilanie odbiornika, będę robił przez zewnętrzny BEC, bo nie mam zaufania do regulatora i jego wewnetrznego BECa (HK 30A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Prace trwają. Niestety nie w tym tempie jakiego bym sobie życzył, ale posuwam się do przodu. Klapy zrobione tak jak we wcześniejszej wersji TwinStara DJa czyli do początku lotek. Zawiasy za to zrobiłem tak jak DJ w najnowszym czyli blisko dolnej powierzchni płata i klapy, więc bez podcięcia. Po trzy zawiasy plastikowe z bolcem na klapę, więc pancerne :-) Silnik w jednym skrzydle zamontowany. Poprowadziłem trzy kable, więc przeróbka na bezszczotkę będzie prosta - regulatory pójdą w kadłubie i od nich kable z zasilaniem. Mam nadzieję, że uda mi się w przyszłym tygodniu skończyć by na długi weekend mieć model gotowy :-) Będę się starał bo kamerka już w drodze... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oblot wykonany! :-) Lata jak marzenie, mimo, że na standardowych silnikach :-) Obawiałem się troszkę, po moich poprzednich doświadczeniach z tymi silnikami (tj. Permax 400), że będzie kłopot z mocą, ale okazało się, że wcale nie! :-) Tzn. pewnie nie wystartuje sam nawet jeśli zrobić podwozie i dać mu nieskończenie długi betonowy pas startowy, ale nie trzeba wcale dużo siły by wystartował z ręki. Ale największe wrażenie robi na mnie to, jak ten model się prowadzi - tak stabilnego lotu modelu jeszcze nie widziałem :-) Jednym słowem super! Słowy tylko o modyfikacji planów które miałem - w końcu latam na pojedyńczym pakiecie 2S, 2200mAh - dwa się nie zmieszczą... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

DJ, mam jedno pytanie. Jak pisałem model lata super nawet na oryginalnych silnikach, ale niestety regulator 30A z HK przegrzewa się po mniej więcej 5-6 minutach lotu i redukuje moc silników. Nie ma sensu inwestować w inny regulator do szczotek, więc chyba nadszedł czas na zakup silników bezszczotkowych. Co sądzisz o takim: http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1921,ray-c2830-15-pelikan. Ma niestety tylko 750obrotów/V, a nie wiem, czy do tego modelu aż taki moment jest potrzebny, czy nie lepiej nieco większa moc i prędkość strumienia zaśmigłowego przy większych obrotach. Może taki: http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1922,ray-c2836-08-pelikan byłby lepszy? Chodzi mi też o to, że przy zmianie silników chcę zrobić podwozie, które umożliwi start z trawiastego lotniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.