Skocz do zawartości

Malowanie styro


Reinchenbach

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam gotowy taki model:http://nastik.pl/estarter-trainer-brak-p-402.html?osCsid=c61d513828af6b288f01f308fd579244

Zastosowane w nim wyposażenie to:

silnik: BM 2410-12

śmigło 11x4,7gws

pakiet: kokam 1500mAh 20C 7.4V

3 serva HXT 900

mini odbiornik 10gr

regulator: Dynam 30A (wiem że nad wyrost, ale taki miałem)

Waga obecna to 460g

Model jest zrobiony z białego styro, które chciałbym pomalować farbą RC STYRO

PYTANIA:

1) Czy jedna puszka sprayu 150ml wystarczy na pomalowanie całego modelu?

2) Czy mocno wzrośnie waga??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost wagi będzie minimalny,lecz o jednej puszce możesz zapomnieć,w puszeczce znajduje się tylko 150ml a farby te mają naprawdę umiarkowaną wydajność,powinieneś liczyć co najmniej 2 puszeczki farby na ten model.Przy tym modelu o wagę się nie martw,on bardzo wiele zniesie,pomalowanie go cieniutką warstewką farby nie powinno wpłynąć na właściwości lotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do samego malowania, to jest napisane na stronie farby w sklepie, że taśmę maskującą usuwać, po upływie MINIMUM 3 godzin. Zawsze myślałem, że taśmę należy jak najszybciej usunąć, bo farba jak przyschnie i zerwę taśmę to może popękać w miejscu styku. Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do samego malowania, to jest napisane na stronie farby w sklepie, że taśmę maskującą usuwać, po upływie MINIMUM 3 godzin. Zawsze myślałem, że taśmę należy jak najszybciej usunąć, bo farba jak przyschnie i zerwę taśmę to może popękać w miejscu styku. Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia ?? :)

 

Ja przytrzymałem taśmę trochę długo. W efekcie klejw kilku miejscach przesiąkł mi przez farbę pod spodem i miejscami spienił mi depron. Teraz mam brzydkie wżery i nie bardzo jak je usunąć. Pewnie będę musiał pokombinować z jakąś szpachlą.

A i przy okazji - użyłem taśmy PCV do maskowania z marketu (taka lekko prążkowana).

Papierowa - zrywała mi farbę podkładową.

Chyba będę musiał jednak kupić taśmę firmy Tamiya, choć droga okrutnie. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.