Jump to content

Zepsuty TURNIGY 40A


dj737

Recommended Posts

Szanowni Koledzy, nigdy nie miałem problemów z regulatorami ale nagle padły dwa, TURNIGY 40A i WOW 30A , objawy te same : Wszystki beep i programowanie OK, ale silnik nie startyje tylko skacze lewo prawo, lewo prawo itd. chyba brak FAZY ??? Zależy mi na TURNIGY (markowy haha) bo WOW wymienią na gwarancji ( polecam RC SKLEP ) czy wiecie jak to naprawić ?? Tranzystory diagnostyka ewentualnie gdzieś wysłać ?? Proszę o pomoc.

 

 

 

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

WSZYSTKO DZIAłA - dwa regle i silniki - dlaczego nie wiem . . . . podejrzewam lipole - za duże napięcie - Zle zliczone cele ??? albo dwa silniki z problemem --- objawy które miałem to ewidentnie brak fazy -- jak wszystko chodziło odłączałem faze i to było uszkodzenie. Jakie problemy może mieć taki silnik ??? Silniki to TURNIGY 35 42 1250 kv i WOW 2836 ???

 

Czy ktoś spotkał się z takimi objawami - strach latać. . . .

 

 

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdz okablowanie silnika. Moze cos nie laczy - polaczenie regiel silnik jest na stale przylutowane czy na kontektorach? Ja lutuje na stale. Polecam sprawdzic jeszcze kable idace od silnika, to rzeczywiscie wyglada na brak fazy, teraz moze byc ok, gorzej jak na gorze przestanie laczyc.

Link to comment
Share on other sites

Jest na konektorach i chyba przy tych większych mocach lepiej byłoby lutować , to co łączy ten problem to fakt że są to moje pierwsze zestawy na konektorach 3 mm ( lub 3,5 ) wcześniej używałem 2 mm ( mniejsze modele ) . . . jak coś ustalę to napiszę. Cały czas chętnie usłyszę jakieś sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Przelutowałem na stałe i jest OK, To chyba zimne luty przy silniku (fabryczne) reagowały na pewne szturchania i zginania ale pewien nie jestem. ( Teraz już wiem dlaczego markowe rzeczy dają bez Goldów aby sobie samemu polutować )

 

Dzięki, tematu nie zamykam, może jakieś doświadczenia z Goldami (złe ) i zimnymi lutami ???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.