Skocz do zawartości

Różnice między ASP 6,5 a 7,5


modelarzkobi

Rekomendowane odpowiedzi

ten sam karter z większą tuleją czyli większ wytoczona dziura czyli mniejsz masa :D

 

Przecież tłok musi być większy więc ciężar będzie prawie taki sam :roll:

 

Jak nie wiesz to nie pisz bzdur :D

 

Pomyśl ile materiału dojdzie do tłoka o większej średnicy a ile ubędzie przetaczając karter.

 

 

Podam przykład.

 

mamy karter z otworem sr.50mm tłok też 50mm, wysokość 30mm i grubość ściani tłoka 5mm

 

i jeżeli teraz przetoczymy to na 60mm to ile materiału zdejmiemy ?? Mi wychodzi 103,62cm3, a ile dojdzie materiału na tłoku ?? wychodzi tylko 20,41cm3 :)

 

Teraz do tego należy uwzględnić jeszcze gęstość materiału z jakeigo jest wykonany karter, tuleja i tłok i wszystko ładnei wychodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze edytuj posty, po drugie moc to praca w czasie i na pewno jednostka mocy nie są kilogramy;) W kilogramach podaje się ciąg.

 

A co do Twojego pytania to jasne, że da się zrobić zawis z takim nadmiarem mocy... owszem im ten nadmiar większy tym lepszy ale taki też wystarczy;)

 

a co do śmigła to wszystko jest napisane w instrukcji...

 

 

edit:literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla modeli typu FunFaly stosuje się śmigła o dużej średnicy a małym skoku w celu uzyskania, dużego ciągu statycznego, szerokiego i stosunkowo wolnego strumienia zaśmigłowego. Dla 7,5 ccm przeważnie jako fuflayowego smigła używa sie APC 12.25x3.75 kolega ma takie w Merlinie z silnikiem OS 46 LA i lata to dość przyjemnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie kupisz 8.5 cm? wymiary takie same, waga podobna... a wieksza moc...

Ponieważ mam model Fun Flaya na silnik 6,5 ccm a ja chce kupić 7,5 czyli i tak już jest więkrzy, nie kupie 8,5 ponieważ już chyba bedzie za duży jak na tego fun flaya(za mały model) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sam karter z większą tuleją czyli większ wytoczona dziura czyli mniejsz masa :D

 

Przecież tłok musi być większy więc ciężar będzie prawie taki sam :roll:

 

Jak nie wiesz to nie pisz bzdur :D

 

Pomyśl ile materiału dojdzie do tłoka o większej średnicy a ile ubędzie przetaczając karter.

 

 

Podam przykład.

 

mamy karter z otworem sr.50mm tłok też 50mm, wysokość 30mm i grubość ściani tłoka 5mm

 

i jeżeli teraz przetoczymy to na 60mm to ile materiału zdejmiemy ?? Mi wychodzi 103,62cm3, a ile dojdzie materiału na tłoku ?? wychodzi tylko 20,41cm3 :)

 

Teraz do tego należy uwzględnić jeszcze gęstość materiału z jakeigo jest wykonany karter, tuleja i tłok i wszystko ładnei wychodzi :D

 

 

 

O Panie motylu. Nie życze sobie zeby ktoś mi mówił ze sie wymądrzam. Poprostu sie zastanawiałem czy czasami nie wyjdzie to samo I SIE KU*** nie wymądrzam........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.