Skocz do zawartości

rurki stalowe 6mm gr ścianki 0.2-0.4mm Skąd to można mieć?


malinowski

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm? Nie mam pojęcia gdzie można by takie dostać, myślałem, że jakieś krótsze odcinki są potrzebne to można by coś popróbować z anten teleskopowych ale to są mosiężne rurki, no i zdecydowanie nie 2-metrowe.

Co do spawania takich rurek, to od 20 lat jestem spawaczem, różne rzeczy spawałem ale tak ciękiej rurki? nie widze tego jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutować to już prędzej, chodziaż prędzej srebrem niż mosiądzem, jedno że lżejsze a drugie dużo ładniejsze połączenie i mniej obróbki.

Co do aluminium to wg mnie byłoby najrozsądniejsze rozwiązanie można dostać extra środek produkcji byłej ZSRR do lutowania aluminiumdo tego cyna, lutownica gazowa i mamy połączenia jak ta lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Myśle że nie warto robić całego kadłuba z takich rurek jedynie część widoczną ewentualnie do wręgi silnikowej . Mysle że łatwiejsze w obróbce i modelowaniu będą rurki duralowe które daję sie nie tylko lutować ale też spawać w osłonie argonu metodą tig i tu wystarczy odwiedzić dobry zakład w którym serwisuja klimatyzacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tez myślałem na tym tigiem. Z tym że to musiłaby byc ktos dosyć kumaty zeby taki kadłub dobrze zespawał

 

 

P.S jakby ktos kiedyś szukał rurek ze stali nierdzewnej tańszych niż te z Toni-Clarka to moze zajrzeć tutaj

 

http://unidez.pl/index.php?cPath=124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat cały czas mnie męczy. Widziałem w "erwudziaku" kol. Kamyczka_RC rurki aluminiowe. Idąc tym tropem znalazłem coś takiego: http://elmech.ovh.org/ Jak dla mnie wygląda to obiecująco bo rurki aluminiowe sa w każdym sklepie modelarskim raczej łatwo dostępne np takie:rurka 8x7,1 czyli gr scianki 0,45.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.