Jump to content

rurki stalowe 6mm gr ścianki 0.2-0.4mm Skąd to można mieć?


malinowski

Recommended Posts

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hmm? Nie mam pojęcia gdzie można by takie dostać, myślałem, że jakieś krótsze odcinki są potrzebne to można by coś popróbować z anten teleskopowych ale to są mosiężne rurki, no i zdecydowanie nie 2-metrowe.

Co do spawania takich rurek, to od 20 lat jestem spawaczem, różne rzeczy spawałem ale tak ciękiej rurki? nie widze tego jakoś.

Link to comment
Share on other sites

Lutować to już prędzej, chodziaż prędzej srebrem niż mosiądzem, jedno że lżejsze a drugie dużo ładniejsze połączenie i mniej obróbki.

Co do aluminium to wg mnie byłoby najrozsądniejsze rozwiązanie można dostać extra środek produkcji byłej ZSRR do lutowania aluminiumdo tego cyna, lutownica gazowa i mamy połączenia jak ta lala

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamyczek_RC

Myśle że nie warto robić całego kadłuba z takich rurek jedynie część widoczną ewentualnie do wręgi silnikowej . Mysle że łatwiejsze w obróbce i modelowaniu będą rurki duralowe które daję sie nie tylko lutować ale też spawać w osłonie argonu metodą tig i tu wystarczy odwiedzić dobry zakład w którym serwisuja klimatyzacje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Temat cały czas mnie męczy. Widziałem w "erwudziaku" kol. Kamyczka_RC rurki aluminiowe. Idąc tym tropem znalazłem coś takiego: http://elmech.ovh.org/ Jak dla mnie wygląda to obiecująco bo rurki aluminiowe sa w każdym sklepie modelarskim raczej łatwo dostępne np takie:rurka 8x7,1 czyli gr scianki 0,45.

 

Co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.