Skocz do zawartości

Mikromodelarstwo


Maciej.j
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Modelarz to chyba zbyt szerokie pojęcie i dla większości ludzi mało precyzyjne. Bardziej chyba pasuje do niego: rzeźbiarz mikro (jak sam o sobie zresztą pisze na swojej stronie web: micro sculptor)

 

https://www.willardwiganmbe.com/

 

...ciekawe, czy gdzieś w necie zdradza tajniki swojego warsztatu? Chętnie bym to obejrzał, a szczególnie narzędzia (pewnie własnej konstrukcji).

 

Facet jest niezłym frontmenem / celebrytą - zobaczcie te filmiki:

 

Micro-Sculptor Willard Wigan Pt. 1 11/06/12 - CONAN on TBS

Micro-Sculptor Willard Wigan Pt. 2 11/06/12 - CONAN on TBS

Willard Wigan: Hold your breath for micro-sculpture

 

TUTAJ mówi trochę o technice.

 

... no i historia nietypowego zegarka, jaki nosi:

 

Art Piece 1: Robert Greubel and Stephen Forsey co-creation with Willard Wigan

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem, to w jednym z filmików mówi, że używa jako narzędzi przerobionych igieł do akupunktury, a jako mikronożyków używa skrawków rozłupanych diamentów, przyklejonych na końcach igieł:

 

Cytat z wypowiedzi artysty z TEGO filmu:

"Moje narzędzia zostały stworzone przeze mnie. Musiałem coś wymyślić, ponieważ nie można kupić tak małych narzędzi. Użyłem igieł do akupunktury. Naostrzyłem igłę, aby była ostra i zrobiłem mały haczyk. Wziąłem kawałek diamentu, rozłupałem diament i przykleiłem go do końca igły. To jest jak narzędzie tnące i kroi bardzo, bardzo delikatnie."

 

Natomiast pędzelki do malowania robi z włosków, zebranych ze stóp martwych much! :):D:P (ciekawe co na to "zieloni"? :):):):):)  )

 

Cytat z wypowiedzi artysty:

"Kiedy maluję moje prace to używam włosów z muchy, z martwej muchy. Zdejmuję włosy ze wszystkich stóp muchy i robię pędzel, mocując włoski do końca igły. Wymieszanie farby, malowanie czasami zajmuje mi ponad tydzień."

 

Z ciekawości poznałbym więcej szczegółów, np. jakich farb używa (na bazie jakich rozcieńczalników, bo chyba nie wody?) i jak przy tej wielkości prac walczy ze zjawiskami napięcia powierzchniowego / włoskowatości w płynach (rozcieńczalników)?

 

Artysta w czasie pracy i jego narzędzia:

WWa.jpg

WWb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

podziwiam dalej

i więcej o ortyście

Willard Wigan MBE

Jako dziecko z nierozpoznanym autyzmem i dysleksją wyśmiewano mnie w klasie przez moich nauczycieli i innych uczniów za to, że nie mogłem nauczyć się czytać ani pisać.

Byłem regularnie wykorzystywany jako demonstracja porażki innym i powiedziano mi, że nic nie osiągnę. Desperacko chciałem uciec od bólu tego świata, więc w wieku pięciu lat zacząłem rzeźbić i tworzyć swój własny, niepowtarzalny świat.

Chciałem pokazać światu, że nic nie ma znaczenia i że nic nie może być czymś potężnym i niesamowitym. Uznałem, że to, że czegoś nie widziałeś, nie oznacza, że to nie istnieje lub nie ma znaczenia. Uznałem również, że jeśli stworzę rzeczy, których inni nie mogą zobaczyć, nie będę krytykowany ani wyśmiewany za moją pracę.

Wchodzę w stan medytacji, w którym moje bicie serca jest spowolnione, co pozwala mi zmniejszyć drżenie ręki i rzeźbić pomiędzy uderzeniami tętna. Używam drobnych narzędzi, które wykonuję z materiałów takich jak złoto, szkło i diament.

Stres związany z produkowaniem mojej pracy powoduje, że wycofuję się do miejsc samotności i pracuję przez noc, w której występują minimalne zakłócenia.

Moja praca została opisana jako „ósmy cud świata”, tworzę najmniejsze arcydzieła świata.

„Moja praca jest odzwierciedleniem siebie. Chciałem pokazać światu, że małe rzeczy mają największy wpływ. W szkole nie mogłem wyrazić siebie i czułem się jak„ nic. Chciałem eksperymentować ze światem, który możemy ” widzę. ”

„Gdy zobaczysz moją pracę, odkryjesz, że nic nie istnieje. Dla wszystkich, którzy mówili, że stanę się niczym, spójrz jeszcze raz i spójrz na cuda, które zobaczysz”.

cytat z https://www.willardwiganmbe.com/

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.