Skocz do zawartości

Statek-> pytanie o obroty


Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę dokładnie na fotce,ale wał nie jest podparty-więc nie można zastosować zbyt dużych obrotów.

Silnik elektryczny jest tutaj tylko napędem pomocniczym,głównie miał pływać na żaglach.

Ciekawi mnie ten miecz-nie ma balastu,więc z żaglami też nie można przesadzać.

Śruba którą pokazałeś nie nadaje się do szybkiego pływania,raczej jest bardziej "redukcyjna".

Pamiętaj żeby nie przesadzić z średnicą śruby-nie powinna przekraczać średnicy silnika,motor lub regulator się zagotuje.

W moim DARKU zastosowałem silnik szczotkowy 600, taką (jeszcze zmierzę dokładnie) śrubę-napęd chłodzony wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeśli śruba ma służyć tylko do dopłynięcia do brzegu( przy nagłym zaniku wiatru ) to daj "400" z przekładnią 1:2-3 i zasilanie 7,2v a wystarczy. Podeprzyj wał przy śrubie bo pływając po "brudnych " wodach możesz skrzywić wał (to samo zrobisz podczas przenoszenia i szykowania na wodę modelu )

 

W moim "KORMORANIE " 1:25 dł. 150 cm masa do pływania ok 9 kg są trzy śruby FI 50 napędzane silnikami od wycieraczek samochodowych, silniki mają 3200obr na I bieg. i 5000obr na II bieg. Siniki nieraz połamały śruby ,raz przy wpłynięciu na korzenia zostałem z dwoma łopatami na jednej śrubie resztę połamałem, oraz skrzywiłem jeden wał mimo podparcia, a to tylko trałowiec więc szybko nie pływa.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa :)

Co można zrobić coś z niczego :)

Żaglowanie nikogo z nas nie bawi wiec będize plywal tylko i wylacznie na silniku.

Obecnie na silniku Align 430XL z śrubą którą pokazałem powyzej :) Przy "daniu w palnik" troche się grzeje. Będziemy kombinowac:))

 

Kostek's titanic

 

Wszystko na filmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.