Skocz do zawartości

Dpron i japonka


kaluzaaa

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym to zrobił troche inaczej

darował sobie japonke

pokrył na rakol rozcienczony z woda(klej podobny do wikolu ale o wiele lepszy i jak sie kupuje w 1kg opakowaniu to nawet tanszy) i papier sniadaniowy a dopiero potem to malował przy czym musisz uwazac bo to potrafi niezle wichrowac elementy podobnie zrobił tutaj kolega Motylasty:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=454&postdays=0&postorder=asc&highlight=toto&start=90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleju jeszcze mniej.Nie podam Ci proporcji bo j to robiłem na oko i wyczucie :D

Ale konsystencję to miało raczej wody i wystarczało.Jeżeli masz wszystko to zanim zaczniesz oklejać zrób odpowiednie testy i sam się przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z rozcięczeniem wikolu w jakim stosunku do wody?? 2/3?

 

Dodajesz wody do kleju aż do uzyskania czegoś o konsystencji rzadkiej śmietany. Pokrywasz klejem zarówno papier jak i depron. Nakładasz, i np. starą kartą telefoniczną wygładzasz nierówności i... czekasz aż wyschnie :) Drobnymi nierównościami się nie przejmuj - znikną po wyschnięciu. Depron przed oklejaniem musisz oszlifować dość grubym papierem albo siatką do regipsów o gradacjo 40 - 60. Chodzi o zdarcie tej szklistej powłoki. W przeciwnym wypadku papier nie będzie się dobrze trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja do oklejania używam papieru do pieczenia - cienki jak śniadaniowy, mocny jak pakowy ale uwaga niektóre papiery są tak nasączone jakimś impregnatem że nie wchłaniają wody i te się nie nadają - ja stosuję brązowy jest najlepszy i kosztuje chyba ze 2 złote :D Ja nie rozcieńczam kleju tylko smaruję nim samolot, a papier wkładam do wody na 30 sek. po tym chwilkę odczekuję żeby troszkę woda z niego ściekła i dopiero przyklejam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.