Jump to content

Dpron i japonka


kaluzaaa

Recommended Posts

ja bym to zrobił troche inaczej

darował sobie japonke

pokrył na rakol rozcienczony z woda(klej podobny do wikolu ale o wiele lepszy i jak sie kupuje w 1kg opakowaniu to nawet tanszy) i papier sniadaniowy a dopiero potem to malował przy czym musisz uwazac bo to potrafi niezle wichrowac elementy podobnie zrobił tutaj kolega Motylasty:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=454&postdays=0&postorder=asc&highlight=toto&start=90

Link to comment
Share on other sites

Kleju jeszcze mniej.Nie podam Ci proporcji bo j to robiłem na oko i wyczucie :D

Ale konsystencję to miało raczej wody i wystarczało.Jeżeli masz wszystko to zanim zaczniesz oklejać zrób odpowiednie testy i sam się przekonasz.

Link to comment
Share on other sites

a jak z rozcięczeniem wikolu w jakim stosunku do wody?? 2/3?

 

Dodajesz wody do kleju aż do uzyskania czegoś o konsystencji rzadkiej śmietany. Pokrywasz klejem zarówno papier jak i depron. Nakładasz, i np. starą kartą telefoniczną wygładzasz nierówności i... czekasz aż wyschnie :) Drobnymi nierównościami się nie przejmuj - znikną po wyschnięciu. Depron przed oklejaniem musisz oszlifować dość grubym papierem albo siatką do regipsów o gradacjo 40 - 60. Chodzi o zdarcie tej szklistej powłoki. W przeciwnym wypadku papier nie będzie się dobrze trzymał.

Link to comment
Share on other sites

a ja do oklejania używam papieru do pieczenia - cienki jak śniadaniowy, mocny jak pakowy ale uwaga niektóre papiery są tak nasączone jakimś impregnatem że nie wchłaniają wody i te się nie nadają - ja stosuję brązowy jest najlepszy i kosztuje chyba ze 2 złote :D Ja nie rozcieńczam kleju tylko smaruję nim samolot, a papier wkładam do wody na 30 sek. po tym chwilkę odczekuję żeby troszkę woda z niego ściekła i dopiero przyklejam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.