Skocz do zawartości

[P] Plany Hydroplanu


Bugaj_90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Poszukuje szczegółowych planów hydroplanu...

 

Jeśli był juz taki post to przepraszam ale temat "plany" jest bardzo Duzy , pomimo poszukiwań nie znalazłem.

 

Proszę również o podpowiedz jakiego silnika użyć.

 

Pozdrawiam Bugaj_90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Poszukuje szczegółowych planów hydroplanu...

 

Jeśli był juz taki post to przepraszam ale temat "plany" jest bardzo Duzy , pomimo poszukiwań nie znalazłem.

 

Proszę również o podpowiedz jakiego silnika użyć.

 

Pozdrawiam Bugaj_90

 

Wypadało by powiedzieć, co rozumiesz pod pojęciem "Hydroplan". Chodzi ci może o ULM-a? Może o pełnowymairową "Czajkę"? A może o papierowy samolocik z kawałkiem korka pod skrzydłem?.

Może określ najpierw czego poszukujesz - Jaka wielkość, masa, założenia konstrukcyjne, jaki materiał?

Możesz zajrzeć na stronę:

http://www.profili2.com/eng/plans.asp

I zaznaczyć w model type - seaplane. Wyskoczy Hydroplan pod spalinkę - 2 metrowy.

Skoro ci wszystko jedno...

Na naszym forum jest też kilka opisów budowy wodnosamolotów - np. Catalina. Skontaktuj się z autorami.

Gdzieś widziałem też stronę miłośników modeli hydroplanów, ale nie mogę znaleźć linka. Może ktoś z kolegów sobie przypomni. :cry:

Jak już będziesz wiedział, czego szukasz - czyli pod jaki materiał, jaką masę i rozpiętość, oraz jakie założenia konstrukcyjne (makieta, półmakieta, model sylwetkowy itp), wtedy się pomyśli o silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi mniejwiecej cos takiego -->http://pl.youtube.com/watch?v=lgGnQWA9Qr8&feature=related

 

co do wielkosci ... jesli bede mieć plany to zmiana skali nie stanowi problemu, ale raczej bedzie to ok 1000mm długosci.

moj budrzet wynosi ok: 150zł bez elektroniki bo mam juz z innych modeli.

 

wykonanać go mysle z balsy albo jakiegos typu styrobianu(w tej technice jeszcze nie robiłem) jesli macie jakies propozycje co do materiałow to jestem otwarty na wasze pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie znaleźć nic oprócz zdjęć poglądowych.

 

Chodzi mi bardziej o wymiary etc (plany techniczne).

1.Otwierasz link podany przeze mnie (link do tematu na forum).

2.Klikasz na link podany w mojej wypowiedzi.

3.Otwierasz plany.

4.Jak coś nie działa, a działa, to korzystasz z podpowiedzi, które zrobiłem za Ciebie w Twoim temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.