Skocz do zawartości

Lotki i klapy bezszczelinowe


piotr28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Postanowiłem założyć temat o lotkach i klapach bezszczelinowych.

Może to będzie baza do ciekawej dyskusji na ten temat.Zacznijmy może od lotek.Interesuje mnie jak macie takie lotki wykonane u siebie w modelach,zwłaszcza w skrzydłach laminatowych lub krytych tkaniną szklaną.

1.Czy taką lotkę,po odcięciu od skrzydła, pokrywa się od góry tkaniną w procesie pokrywania całego płata,a szczelinę między skrzydłem,powiedzmy 1-1,5 mm pozostawia bez nasączania żywicą?Na różnych forach można wyczytać że w te miejsce modelarze wklejają kevlar lub jakieś inne paski chyba z delaminażu.To pytanie bardziej w kierunku dużych modeli spalinowych.

2.Widziałem kiedyś na youtubie ,jak chłopak zaklejał szczelinę lotki w modelu szybowca, chyba F5J ,od góry taśmą samoprzylepną + taśma magnetyczna z kaset.Fajnie to wyglądało.

Czy znacząco poprawia skuteczność lotki,dzięki temu że powietrze opływające płat nie przenika przez szczelinę?

3.Czy macie jakieś patenty na zaklejenie takiej szczeliny w lotce o tradycyjnej budowie:

 

 Lotki.thumb.png.7bf351583e1740063fe8ef3b0485db23.png

Kiedyś w mniejszych modelach z silnikiem żarowym stosowałem zaklejenie szczeliny lotki,taśmą samoprzylepną,niestety klej od spodniej strony łapał wszystkie zanieczyszczenia i wyglądało to nieestetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.