Skocz do zawartości

Truggy rc : co polecacie.?


Rekomendowane odpowiedzi

Spalina czy elektryk? 1:10 czy 1:8? Tak czy siak do zabawy, a nawet z ambicjami zawodniczymi, celował bym w coś HPI/HB. Dobre ceny do jakości i dostępność części, jest autoryzowany dystrybutor. Drugi biegun to Xray Hudego, topowe modele zawodnicze. Traxxas? Mnie ta religia nie odpowiada. To taki Iphone wśród modeli samochodów. Jak by mogli to wymyślili by gwint na nowo byle by tylko u nich śróbki kupować. Przekombinowane wszystko i drogie. Tamiya... z całym szacunkiem ale to bardziej zabawki, ładne bardzo drogie zabawki. Lossi, Mugen, Kyosho, Team Associated. Chyba nadal mało popularne marki. Kiedyś w tym głęboko siedziałem. Polecam lekturę forum rcauto.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa, to inna rozmowa. Tobie chodzą po głowie mikrusy. Osobiście do zabawy to mogę polecić jedynie coś od WLToys np A959, A969, A979. Na jednym podwoziu masz buggy, truggy i baya. Ja dla dzieciaka kupiłem A959, wsadziłem bezszczotkę, serwo metal i podpiąłem do tego moją Hayabuse. W oryginale też nieźle śmiga. Największy plus tych zabawek to full części zamiennych i opcjonalnych. W większości już dostępnych na alledrogo. W międzyczasie dokupiłem koła i budy od innych wersji i mam trzy samochody w jednym. Rewelacyjna zabawka ma plażę po odpływie. :) O tych wskazanych przez Ciebie się nie wypowiem bo nie znam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Ale zawsze taki zestaw RC możesz wykorzystać do jakiejś zabawki typu "szuwarek" albo "butlos" a do modelu wsadzić porządny napęd i sterowanie. Cenowo to i tak dobra baza na modyfikacje. Jedyny problem przy wymianie na bezszczotkę to trzeba rozwiercić otwór w zębatce atakującej na 3.17mm. Najlepiej to bzyknąć na tokarce ale mi się udało na wiertarce kolumnowej. Serwo pasuje "midi' (klasa 17g). Ja dałem Emax ES3104. Napęd BL inrunner 2838 4500KV w komplecie z reglerem 35A. Z tym silnikiem jest naprawdę wściekły! :) Do normalnej zabawy wystarczy ograniczenie mocy do 50%. Z tuningu dałem tylko komplet łożysk kulkowych i górne wahacze oraz drążki kierownicze z śrubami rzymskimi. Zasilanie 2s lipo 2000 lub 2s lijon 3120 10C.

Do zabawy samochodami to polecam jednak apkę pistoletową. Dla mnie bardziej intuicyjne sterowanie. Choć są tacy co lubią parapety. Jak się ścigałem to był taki jeden gostek. I był naprawdę dobry. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox, jak coś to pisz. Wytrzymał destrukcyjne działania siedmiolatki. :) Przez 4 lata eksploatacji z uszkodzeń był tylko złamany amortyzator, zmielona przekładnia główna ale tylko dla tego , że dostał się tam piasek przez źle zmontowaną obudowę oraz zgubiona półośka bo rozpiął się górny wahacz. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego tltoys. Oglądałem jakieś testy tv majster na Youtube i on narzekał na ten model. Ze sterowanie i generalnie do kitu. Dziwię się bo overmaxa wychwala a cena prawie 2x tańsza.

Sciema ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Jako, że siedziałem trochę w temacie, generalnie duże spaliny, miałem już pogląd co można dostać i co można od tego oczekiwać. Pewnego dnia naszła mnie taka myśl coby kupić jakiegoś fajnego mikrusa którego można zabrać w kieszeń i gdzieś pojeździć. No i przede wszystkim spróbować zaszczepić dziecku, a nóż złapie bakcyla bo wykazuje jakieś zdolności techniczno-manualne. Generalnie kryterium cena ale też budowa, wytrzymałość i dostępność części. Jak zauważyłeś "markowe" sprzęty są dość drogie. Szkoda żeby dziecko na pierwszej jeździe rozwaliło. Więc zacząłem przeglądać ofertę stricte chińskich marek. I ten właśnie WLToys przekonał mnie do siebie budową, dostępnością części i ceną. Kupując wiedziałem, że będę od razu zmieniał aparaturę i pewnie silnik. Takie miałem założenia. Natomiast nie ma tragedii i na początek cały zestaw z pudełka da mnóstwo frajdy. Solidny model za dobrą cenę. Najlepiej wypadał na tle innych zabawek. Można by się przyczepić, że piasty kół na panewkach zamiast łożysk, trochę luzów w zawieszeniu i układzie kierowniczym ale na prawdę nie ma tragedii. Łożyska majątku nie kosztują. Tylko potrzeba do kół bo dyfry już mają. 4szt. 4x8x3mm i 4szt. 8x12x3.5mm, normalnie do kupienia. I tak dalej cena całości będzie atrakcyjna. Jak zbraknie mocy to albo zapakować 540'tkę (wersja np A959-B ma już w standardzie) albo przejście na bezszczotkę.  Większość markowych modeli na na pokładzie klasyczną 380'tkę, i tak trzeba inwestować. Ciekawostka: jako nieliczny ma zakrytą i to nawet dość szczelnie główną przekładnię! Nawet topowy Xray ma otwartą. To przekłada się na żywotność zębatek. Mój model najwięcej katowany był na plaży i awaria jaka się przydarzyła była jedynie efektem mojego błędu montażu obudowy.

Nikogo nie namawiam do złego, to tylko moje przemyślenia z 4 letniego doświadczenia użytkowania tego modelu.

Rzadko oglądam jakieś testy na YT bo w przerażającej większości to bullshit. Teraz każdy z parciem na szkło może mieć swoje 5min. I to jest straszne bo obecna młodzież ma ich za autorytety.

Na początku chciałem kupić LRP Shark ale nie był/nie jest już dostępny. Był to naprawdę dobry sprzęt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, masz. :) Model nieczyszczony po ostatniej zabawie w listopadzie na plaży w Crosby. Jakoś na początku marca byliśmy na Chudoby i podczas rozgrzewki przed oddaniem sterów córce rozpiął się tylny wahacz i półośka poszła sobie. 2 szt kosztują 15 zł. Zalecam dać podkładki pod łeb śruby mocującej drążki żeby w przypadku dostania luzu nie spadła z główki. Teraz przy przeglądzie je założę.

 

20200321_185333.jpg

20200321_185342.jpg

20200321_185351.jpg

20200321_185518.jpg

20200321_185802.jpg

20200321_185817.jpg

20200321_185828.jpg

20200321_185844.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo dziękuje Ci bardzo :)A da się ustawić zbieżność kół?

Na filmie z testami mówili właśnie o tym, ze kola sa rozbieżne na zewnątrz.

Jeżeli tak to czy trudno to ustawić w tym modelu?

 

Tam jest lipo? Czy trzeba specjalną ładowarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po prawdzie to przy sztywnym napędzie 4x4 przód jest rozbieżny a tył zbieżny. Te niebieskie drążki i wahacze to właśnie zestaw opcjonalny z śrubami rzymskimi do pełnej regulacji zbieżności i pochylenia. Na fabrycznych jeździ poprawnie, ja chciałem być pro. :) Aż chyba obejrzę tę "recenzję" bo coś mi się zdaje, że koleś nie ma pojęcia o czym gada. Daj linka.

W zestawie masz wszystko. Apkę (ale bez baterii - zwykłe AA), jeden pakiet lipo 1100 2s i ładowareczkę do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałem pierwszy film. Cienkie to jak dupa węża. I robi to niby zawodnik. Ehh... Tak czułem.

 

Anyway IMHO najsłabszy element WLToys'a to aparatura. Ale nie jest to taka tragedia jak opisują. Na początek wystarczy. Chociaż najlepszym wyjściem będzie wymiana na cokolwiek w czym można ustawić zakresy wychyleń, expo, itp. Jeśli ktoś będzie wymieniać to trzeba również serwo i regulator, o ile od razu nie da się bezszczotki. Regler do fabrycznego silnika wystarczy najprostszy szczotkowy dwukierunkowy. Widziałem za 55 zyla. Serwo metal ok 40. Kpl. łożysk 20-25 pln. 

Pod kątem przejścia na bezszczotkę to lepiej kupić wersję A z 380'tką. B ma 540'tkę. Zupełnie inne mocowanie i bardzo dużą zębatkę atakującą. Da się ale trzeba się sporo nakombinować. Do wersji A prawie PNP, tak jak wspominałem trzeba tylko rozwiercić otwór w zębatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.