Jump to content

Granacik

Modelarz
 • Content Count

  270
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Granacik last won the day on May 2

Granacik had the most liked content!

Community Reputation

62 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Imię
  Błażej

Recent Profile Visitors

462 profile views
 1. Granacik

  COXownia

  Odpalony w ręce? Nie zamontowany w profesjonalnym uchwycie za $$$? Cóż za brak odpowiedzialności! Złamane wszystkie przepisy BHP! Gdzie byli rodzice? Może też sobie jakiegoś koksika kupię...
 2. Jeśli o Kaziku mowa to bliższy memu sercu jest KNŻ. Szkoda, że Litza rozwalił ten projekt.
 3. Twój Runcam kosztuje niewiele mniej od tego co dałem za obie moje na aledrogo. Rachunek jest prosty. Założeniem tego wątku miało być znalezienie taniej i dobrej kamery a nie drogiej i lepszej.
 4. W dronie wady tej kamery może są mniej odczuwalne. W aucie widok jest z perspektywy żaby czyli dość mocno i stale skierowany w górę. Przy ładnej słonecznej pogodzie, nawet mając słońce za plecami, obraz jest przepalony od jasnego nieba. Tak jak pisałem ta kamera najlepiej spisuje się przy nie za dużej i stałej jasności. Ale w oczekiwaniu na jakąkolwiek odpowiedz poczytałem sobie tu i tam. A, że warto słuchać mądrych ludzi, bezapelacyjnie takim jest Patryk S., sugerując się jego ostatnimi wyborami zakupiłem dwie kamerki ze stajni Caddx: Ratel i na próbę EOS Turbo v2. I to był strzał w 10. Ratel - brzytwa, ale szkoda go telepać w samochodzie, będzie latał, za to EOS mimo, że ciuteczkę dużemu bratu ustępuje to do auta RE WE LA CJA. Zwłaszcza za te pieniądze. Dodatkowo dzięki małym wymiarom łatwiej go zabudować tak by był porządnie zabezpieczony przed uszkodzeniem w radzie dzwona. Także temat kamer uważam za wyczerpany. Została jeszcze kwestia zakłóceń ale po zmianie kamery i anteny nadawczej trochę się polepszyło.
 5. Zapowiada się smakowicie. Jestem na tak!
 6. No to kolego pilnuj żony bo masz żywy skarb. Nam dwa dni temu stuknęło "oczko". Nie bez przyczyny na żony mówi się: "moja najdroższa".
 7. Kto nie jest żonaty to tego nie zrozumie. Hobbyści wszelkiej maści powinni być mega wdzięczni założycielowi Inpost za paczkomaty. Ilość przechwyconych paczek przez żony spadła dramatycznie .
 8. Lutownica transformatorowa jest fajna jak chcesz przylutować kabel do lampki nocnej. Albo wyciąć gniazdo na serwo w piance. Porządne lutowanie to tylko kolby grzałkowe. Ale niestety trzeba się wyposażyć przynajmniej w dwie o różnej mocy. Do precyzyjnych prac 20W i 60-80W z grubym grotem np. do lutowania pakietów z lijonów i grubych złączy. Do regulacji temperatury wystarczy patent oparty o ściemniacz do żyrandoli. Kopiuje patent. Moja transformatorówka będzie miała dodatkowe zastosowanie.
 9. Duuużo zależy od programu którym się tnie obiekty. Slic3r ma średniojakotakie algorytmy. Używam go do zgrubnych, szybkich, wydruków typu "przydasie". Za to Mattercontrol pięknie tnie, rozkłada przejścia międzywarstwowe tak, że ich nie widać. Zdecydowanie lepiej radzi sobie z cienkościennymi obiektami, np lepiej ciął pełnogębne maski covidowe gdzie Slic3r się wykładał. Cud, miód. Ale jest bardziej zasobożerny i nieco bardziej skomplikowany w obsłudze. Innych programów nie znam.
 10. No nie wiem... Jeden się śpieszył z zdjęciem opakowania i nie skończyło się to dla niego dobrze...
 11. Dokładnie, jak to mawiali starożytni: festina lente. I przy rozbieraniu i składaniu. Pośpiech wymagany jest przy łapaniu pcheł i gdy mąż jest tuż za drzwiami. Z bronią
 12. Tak samo nie wolno przedstawiać Czechowi swojej progenitury płci żeńskiej słowami: "to moja córka". Czeski coś tam liznąłem, duży karton czechosłowackiego Modelar'a, trochę różnych gratów z Modela. Bardzo będę rad z planów.
 13. Antoni, czy może ostały się Tobie oryginalne papierowe plany tego modelu? Po 15 latach przekładania z szafy na szafę moje gdzieś wcięło. A teraz, dzięki pandemii, przypomniałem sobie o nim. Twoja przeróbka ciekawa. Ja w swoim jedynie zrobiłem lotki. Do ulotnienia wciąż długa droga. Jeszcze się zastanawiam, czy nie zrobię nowych skrzydeł gdyż oryginalne mają skazę i przede wszystkim ktoś zrobił krzywdę kilogramem filera i żółtej farby. Zemsta lakiernika normalnie. Kupiłem częściowo złożony model.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.