Skocz do zawartości

symulator fms


upgrayedd

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam nadajnik od jakiegoś heli E-sky. Samego heli jeszcze nawet nie widziałem, bo ojciec mi jeszcze z Cypru nie przywiózł.

Ale do rzeczy: mam do radia kabel i płytkę (radio jest oznaczone cyframi 0404) i na tym symulatorze z płyty, nie mogę latać przez moje radio, a przecież mam do niego kabel i nie wiem do czego.

Mam nadzieje, że ktoś mi doradzi jakiś symulator, na którym będę mógł latać przez radio

PS może mi ktoś powiedzieć, do jakiego modelu jest to radio?

 

 

EDIT: trochę to trwało, ale błędny poprawione :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio 0404 jest od Lamy V3 lub V4 (różnią się obudową i ramą główną)

Symulator z obsługą aparatury RC to... FMS. Aczkolwiek wersja z opakowania Lamy jest okrojona. Ściągnij sobie z sieci pełnego FMS-a - jest darmowy.

Aparaturę najpierw konfigurujesz jako kontroler (Joystick) na komputerze. Procedura praktycznie taka sama jak dla każdego innego Joya.

Przed podłączeniem aparatury - koniecznie wyjmij kwarc z nadajnika. To taka plastikowa zaślepka w lewym dolnym rogu, pod lewym drążkiem. Jest na niej nalepka z częstotliwością. Wyciąga się ją do góry, a po odłączeniu od komputera, wkłada z powrotem. Inaczej spalisz końcówkę mocy i będziesz szukał nowego nadajnika.

Nie dotyczy to wersji na 2,4GHz, która nie ma kwarców.

Baterie w nadajniku (akumulatorki) muszą być naładowane. łZasilacz w zestawie nie służy do ładowania baterii/akumulatoró w nadajniku.Jeśli go podłączysz do nadajnika - spalisz nadajnik.

A pierwsze co zrobisz - to PRZECZYTAJ INSTRUKCJĘ. W sieci można spokojnie znaleźć polską wersję, bo to b. popularny model w naszym kraju i posiada pełne wsparcie techniczne (serwis i części).

 

I mała uwaga - Pewnie się orientujesz, że sieci radiowe podlegają pewnej kontroli? W Polsce sterowanie modelami latającymi odbywa się w pasmach 35MHz i 2,4GHz. Od biedy można przetrawić wersje 40MHz, choć ma inne przeznaczenie. Jednak wiele krajów sprowadza wersje amerykańskie na 72MHz - taka apartura sterująca jest w naszym kraju nielegalna. Jeśli masz taką wersję, to będziesz musiał w kraju wymienić nadajnik i moduł sterujący z modelu na wersje 35MHz.

 

PS - jeśli się klawiatura P...suje, to się ją wymienia. Ale jeszcze nie widziałem klawiatury, która byłaby tak popsuta, żeby zmieniać gramatykę. :wink: Tu chyba wina nie leży po stronie Hardware'u. :twisted:

Wytłumacz też, czemu twoja klawiatura, sama się posypuje pieprzem? :wink: Wybacz, ale może nie uwierzysz - lecz to forum czytają... uwaga - Dzieci.... :P

A używanie pewnych słów na P, K, J, Ch - świadczy tylko o niskiej kulturze językowej (oby tylko o tym), a nie o dojrzałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pozwolę się podkleić pod temat.

( mam nadzieję, że pan "slawekmod" nie będzie mieć nic na przeciwko, że dopisuje takie pytanie, w tym temacie, to mój pierwszy post na tym forum :wink: )

 

Czy mógłbym się dowiedzieć, gdzie mogę zakupić symulator E-Sky'a, jak dobrze rozumiem jest to chyba ten tzw. FMS ?

 

Szukałem po różnych stronach i jakoś wszędzie jest niestety niedostępny :(

A mi się on naprawdę przyda..

 

Jakby ktoś wiedział gdzie mogę zdobyć takowy symulator (proszę o link strony gdzie jest jeszcze dostępny) będę bardzo wdzięczny.

Prosiłbym tylko także dodać czy takowa strona jest zaufana i mogę spokojnie, bez obaw zakupić takowy symulator.

 

Pozdrawiam

Mateusz - bomb3r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

bomb3r, Odpisałem na mail.Niestety w żadnej opisanej sprawie nie mam jak pomóc ponieważ nie latam helikami.Jednak napisałem Ci w mailu co i jak.Mam nadzieję że uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:google:

Pierwszy link jaki wyskakuje:

http://www.flying-model-simulator.com/

FMS jest darmowy, póki co. Ściągnij najlepiej którąś wersję Beta. Tej ostatniej Alfę sobie odpuść. Jest strasznie niedopracowana.

Aparaturę EK-0404 z kablem do komputera kupisz za ok 100zł. Kwarc nie będzie potrzebny.

Sprzęt w tzw "pakiecie symulatora E-sky" to zwykły Joy udający aparaturkę 0404, a płacisz koło 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apkę mam :wink: Mam tylko pytanie gdzie mogę zdobyć takowy kabel, którym podłączę apkę do PC? "remzibi" podobno zrobił sobie sam takowy kabel z jakiegoś kabla s-video czy jakoś tak :) Ciężko zrobić sobie taki kabel (bo rozumiem, że jakieś przeróbki muszą być) ? Czy można gdzieś dokupić, tak dla leniwych czy nieumiejętnych :D ? Rozumiem, że symulatora będę miał używać takiego co mi podałeś, tak? Tzn ten jest najlepszy z darmowych ?

 

Z góry wielkie dzięki już za tamte info i czekam na więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....A "remzibi" podobno zrobił sobie sam takowy kabel z jakiegoś kabla s-video czy jakoś tak ...

 

No nie jakos tylko konkretnie tak , dostales komplet linkow na PW - naprawde wyczerpujaca informacja na wszystkie interesujace tematy .

Nic tylko czytac , czytac i robic - a ja widze , ze zamiast czytac , czytac i robic , to Ty pytac i pytac i dalej nie rozumiec i pytac :D .

Na gotowo to szukaj na allegro kabelka USB do nadajnika Esky - jakies 30zl .

Jak juz podepniesz do PC , to wyjmij kwarc z nadajnika .

Do symka FMS masz nawet dokladnie swoj model - z co ciekawe zachowuje sie tez jak prawdziwy , a wszystko wyslalem na PW - w czym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.