Skocz do zawartości

Continuous Rotation Servo


Pitlab

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Przeglądając strony poświęcone robotyce znalazłem takie "serwo": Parallax (Futaba) Continuous Rotation Servo . Z opisu wynika że jest to produkt robiony na specjane zamówienie Parallaxa.

W zasadzie to nie jest serwo, tylko silnik z przekładnią sterowany standardowym sygnałem PWM dla serw.

Czy coś takiego da się kupić w gdzieś w kraju? Można kupić bezpośrednio od nich, przesyłka kosztuje 41$, mogło by być odrobinkę taniej.

 

Rozwinę temat: Chcę zainteresować swoje dzieciaki robotyką. Najprościej było by zrobić małego robocika jeżdzącego. Na stronach Parallaxa znalazłem prościutkie roboty napędzane właśnie takimi "serwami". Początkowo myślałem że do tego będzie można zastosować serwo do windy żeglarskiej np. HS-785, ale chyba tamto obraca się o 360° i nic wiecej a mi zależy na ciągłym obrocie.

Szukam czegoś podobnego, sterowanego sygnałem serwa. Układ: regulator dwukierunkowy, silnik, przekładnia jest znacznie bardziej rozbudowany i droższy a zależy mi na prostocie rozwiazania. Można zmodyfikować zwykłe serwo wyjmując potencjometr i usuwając zabezpieczenie mechaniczne, ale nie wiem czy to będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.