Skocz do zawartości

Atlas Van Lines skala 1/8,7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie zakładam nowy temat choć jest równolegle już taki projekt wykonany w piękny sposób. Cel od dawna popchnięty przez kwarantanne i zamknięcie w mieszkaniu. Posiadanie garażu bądź domu prywatnego to zbawienie. Niestety warunki mieszkaniowe i dwójka dzieci to straszne utrudnienie. Rama wykonana ze sklejki balsowo-lipowej 3mm klejonej CA. Długość kadłuba metr. Poszycie chyba wykonam ze sklejki brzozowej 1mm bo pozostały wielki arkusz tej 3mm wydaje mi się za twardy. Boje się że za mocno będzie sprężynował przy wygięciu. Pytanie zadaje już teraz co do napędu bo nie mam w tej kwestii doświadczenia. Silnik jaki posiadam jest podobny do poprzednika lecz.... no własnie. KV: 2000, Zasilany 2x6S 6000, Max: 86A. Jaka średnica i skok śruby koło 50, 60 czy 70 bo nie mam pojęcia. Oczywiście wał dobiorę grubością w zależności od wielkości śruby. Ster mam 160mm więc powinien wystarczyć. Jeżeli ktoś jest z okolic górnego śląska i zajmuje się łodziami był bym wdzięczny za jakąś mądrość życiową.

91702453_262422611433112_5132286353064591360_n.jpg

91499542_258394371847630_7487454201224626176_n.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Czy są jeszcze jakieś fora prócz tych dwóch. One chyba umarły. Nawet kontakt z administratorem w celach aktywacji był utrudniony. Gdzie i od kogo mogę się czegoś dowiedzieć ? Jestem na etapie zakupu elementów tylko nie wiem jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej się dowiesz na forum FSR POLSKA  nie wiem tylko czy nie będziesz się musiał zarejestrować tam jest dużo kolegów z Górnego Śląska może być ktoś z od Ciebie  podam nr starego instruktora znanego na śląsku. 

Kazimierz Tasarek  Tychy 511 351 135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje elpazo za informacje zaraz zabieram się do czytania forum. Mam jeszcze jedno pytanie czy jeżeli na moją średnicę silnika nie mogę znaleźć chłodzenia (mówię o kształcie płaszcza na obudowę) to wykonać go samemu czy wystarczy chłodząca płyta w miejscu mocowania silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.