Skocz do zawartości

Łódż do wywozu zanęty wędkarska


specjalford

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

Jestem zielony z elektroniki także zwracam się do fachowców o

pomoc.

Przesyłam panu opis a właściwie filmik z tym o co mi dokładnie

chodzi:

 

 

Kadłub katamaranu mam już prawie gotowy, całość wraz z zanętą

będzie ważyła ok 12 kg

Z elementów jakie dotychczas zakupiłem posiadam

- aparatura zebra 4fm + 2 serwa

- 2 szt akumulatory Pb 12V 7.5 ah (być może są one

nieodpowiednie,mogę je zawsze zmienić

Proszę o ile jest to możliwe o dokładne skonfigurowanie elementów

elektronicznych jakie są potrzebne do zbudowania łódki ze

sterowaniem dokładnie takim jak na filmie. Proszę o wyszczególnienie potrzebnych

elementów o ile to możliwe jest.

 

Pozdrawiam

Marcin Orwat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Marcin, a może Ty antenę od tego Twojego odbiornika wystaw na zewnątrz. Zawsze wtedy radio lepiej pracuje :wink:. Strasznie się namęczyłeś z tymi blaszanymi elementami.

Ja bym, użył do mocowania serw i w ogóle całego wyposażenia płytek laminatowych np takich od elektroniki. I na Twoim miejscu całe wyposażenie elektroniczne a zawłaszcza reglery umieścił bym wyżej. Nie uszczelnisz Twojej łódki całkowicie bo to w Twoim przypadku jest niemożliwe, i zawsze będziesz miał wodę w kadłubie. Jeżeli elektronika zostanie zamoczona, to Twojej łódki będziesz szukał po całym jeziorze :roll: albo będziesz musiał po nią płynąć wpław. Myślę ,że trzeba także zabezpieczyć śruby napędowe przed wodorostami . Do tego wystarczy kawałek ażurowanej blachy pod śrubami.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin. Zrób takie małe doświadczenie: Uszczelnij Twoją łodkę w sposób taki,jaki Tobie wyda się już najbardziej idealny. Znajdź mały otworek technologiczny, np od włączania radia. "opędzluj" wszystkie Twoje połączenia roztworem płynu do naczyń z wodą( więcej płynu mniej wody).

W ten otworek włóż kawałek wężyka i w ten wężyk dmuchnij sprężonym powietrzem.

I wtedy zobaczysz.... :shock: Tylko powietrze nie może być zbytnio sprężone bo Ci łódkę rozzsadzi :lol: Takie przypadki juz się zdarzały :ble:

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak antena nie była wypuszczona w wannie leżało wszystko razem ,cały kadłub jest szczelnie zlutowany przednia część jest odgrodzona i zalana pianą montażową do okien,z góry jest też zlutowana mam zamiar tam zrobić nadbudówkę wyciąć w piance

miejsce na odbiornik i obudować go ekranem przez nadbudówkę wypuścić antenę

 

kwarce mam o takim symbolu CH73 35.130TF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub jak to wykorzystać :shock:

Np. nikt nie podslucha rozmow kapitana z zaloga podczas wywozu zanety ...

Chyba pytasz - jak tego uniknac raczej ;)

 

Twoja lodka to taka puszka .... wiec jezeli antene masz w srodku - to nie dochodzi do niej (czysty)sygnal - stad tez problemy - antene musisz wyprowadzic na zewnatrz - poza obrys lodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na :lol: pewno zrobię a jak obuduje odbiornik dodatkowo ekranową blachą czy coś takiego mam to z radia obudowany był nim transformator to lepiej czy gorzej?

Ale jak pamiętam miałem ten problem przy próbach na stole na samym początku bez obudowy! :?:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Witam wypuściłem antenę poza obrys łajby serwa nadal mi wariuja :evil:

Sorry wszystko w porządku masa była połączona z anteną

jestem już blisko ukończenia

 

dc8b3f957cd03642med.jpgca595da278987a15med.jpga5d45bae24dd2e90med.jpge3d5102b139e124amed.jpg

Jeszcze tylko wodowanie tu jest film z wysypami----->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.