Skocz do zawartości

Łódż do wywozu zanęty wędkarska


specjalford

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Możliwości niestety kilka,upalona końcówka,uszkodzona antena w odbiorniku,rozstrojenie.Możliwości tysiące.Ja osobiście próbował bym reklamować u sprzedawcy.Jeżeli się uda to super.Jeżeli nie to szukałbym serwisu który się tym jest w stanie zająć.

 

A tak całkowicie OT i nie rozwijajcie tego tematu poszę, to przed chwilą miałem klienta o zgrozo który szukał nadajnika o zasięgu 5km.Pytam do czego ,a on że buduje grzmiącą rurę (dla nie wtajemniczonych silnik pulsacyjny) który wsadzi do modelu latającego.Jak usłyszał że możemy pogadać od ok 2 tyś.to się przyznał że myślał że da radę wsadzić nadajnik z byle zabawki dodać wzmacniacz antenowy dla wzmocnienia sygnału i będzie działać. Grzecznie zapytałem a kto tym poleci,"nieważne ważne żeby leciał": shock: :shock: .Krótko mówiąc ostudziłem chłopa z takich pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim powiecie jest to duży obszar i na bank niema modelarzy którzy by latali samolotami a swoją łódką pływam tylko na jednym dużym stawie nie zamierzam poruszać się po kraju na inne łowiska,a choć bym zauważył takiego w pobliżu napewno bym wyłączył sprzęt :!: na razie mam problem i muszę się z nim uporać :? a co do sprzedawania sprzętu to fakt sprzedawcy powinni i formować o tych pasmach ja zamawiałem komplet i 70% części do łodzi a nie do samolotu to tym bardziej powinni wmontować inne kwarce bo to

komplet składany w sklepie ale ztego co się orjentuje to takich łódek w polsce jest masa z tym pasmem jeśli to problem mogę zmienić te kwarce na inne ,robiłem dzisiaj próbe jeżeli dam antene o długości 2m od odbiornika nic się nie dzieje jeśli krótsza 1m wtedy silniki pracują skokowo i ruszają się inne serwa aha zapomniałem zastosować na silnikach kondensatorów a na schemacie podpięcia regulatora obrotów są ujęte :shock:

ale jednak przy tej długości kabla niema problemu nawet na 150metrach czy cb radia mgą zakłócać bo po lini prostej na pustej przestrzeni jakieś 1,5 km znajduje się dwie największe

firmy transportowe cała masa tirów i trasa E4 w każdym CB,2m anteny trochę problem

można zastosować rozkładaną taką samą jak w nadajniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to antena powinna miec długośc 0,5 do 1m ale to tak na oko. Czy ty odciąłeś oryginalna anetne ? jeżeli ją masz to przylutuj spowrotem, weź osłonę bowdena do środka wsadź antenę spkone może sobie luzem zwisać jakiś tam kawałek tak aby tylko do wody nie dotykał i tyle masz antene gotową !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trochę Twój temat trochę "obrósł" innymi rzeczami :oops: , ale są to sprawy wyjatkowo ważne.

Wracając do twojej sprawy - jeżeli usterki utrzymują się pomimo sprawdzenia aparartury krok po kroku jak to opisałem poprzednio to masz podstawy do reklamacji. Jednak z tego co piszesz to niestety skracałeś antenę odbiornika co dyskwalifikuje go z reklamacji, ale nadajnik

nadal podlega gwarancji.

EDIT:

To nie tylko sprawa kwarcu, lecz całego modułu nadawczego to on odpowiada za częstotliwość podstawową, a kwarce za kanał. Podobno Ktoś w Bydgoszczy serwisuje i także przestraja aparatury - koledzy z forum może znają do niego namiar.

Przeciętna antena ma ok 0,5( np. odbiorniki REX )-1,0m (np. HITEC ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała 1m odciąłem jakieś 30cm dołożyłem takiego kabelka na okrągło 2 m i teraz jest dobrze jeśli to rozwiąże ten problem do 200m to tak zrobię bo większa odległość niema

sensu wywożenia bo modelu już prawie nie widać a nęcić punktowo to chyba lornetke

musiał bym na głowie zamontować lub trzy ręce,aha aparatura jest 4 kanały a odbiornik 6 kanałów może to tak współpracować :?: bo może odbiornik odbiera 6 kanał to taki efekt jak przy wyłączonym nadajniku a odbiera na pewno bo jak wepnę w to miejsce puste serwo t cały czas szaleje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.