Skocz do zawartości

ASW 17


Therapy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu na filmie zobaczyłem ASW17, bardzo mi się spodobał. Piękny klasyczny kształt i proste niepodwinięte skrzydła. (Oryginał to lata 70') Niestety był nie do kupienia bo dawno wyszedł z produkcji. Pojawił się na OLX i od razu go łyknąłem. Jest w bardzo dobrym stanie, nie bity, gość płakał jak sprzedawał. Dużo nie latany. Bardzo lekki 790 g bez pakietu. Producent zaleca do 1000 mah ja miałem najmniejszy 1500 ale udało się wyważyć. Model ma ciut ponad 2 metry i jest raczej delikatny. Skrzydła fabrycznie pokryte są folią a profil od spodu jest wklesły dla uzyskania wiekszej różnicy przepływu. Po starcie zawiodłem się strasznie. Bardzo słaby silnik ledwo go wznosi, lata potulnie i powoli cos dla nowicjuszy. Nie da sie stracić siły nośnej. Nie wali się na skrzydło i zakręca powoli jakby z opóźnieniem. Za to idealny na termikę jest tak lekki, że nie ląduje. Ciągnie przy ziemi i jeszcze się wznosi, czasem trzeba go przydusić żeby usiadł pod wiatr. Zawsze lądowanie wychodziło sporo dalej niż zakładałem. Podobnie start wystarczy go wypuścić, nie trzeba rzucać. Jest kółko i serwa w skrzydłach ukryte w gnieździe z tworzywa zamknięte klapką. Na drugim pakiecie już mi się podobało ale podmienię mu silnik. Większych emocji nie wywoła ale można się pobawić. Współczesne modele są sztywniejsze a ten jest delikatny jak Fox 1800 i nawet od nigo słabszy ale jest też ładny. Dziś coraz mniej jest na rynku piankowych  półmakiet. 

20200411_161440.jpg

20200411_161521.jpg

Screenshot_20200411-221956_Video Player.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Therapy napisał:

Po starcie zawiodłem się strasznie. Bardzo słaby silnik ledwo go wznosi, lata potulnie i powoli cos dla nowicjuszy

Jeśli chcesz coś bardziej wymagającego "makietowego" to kup asw28 2,6m, do kupienia w sklepie w Polsce lub na HK za $100 w wersji PNP

Jeśli go dociążyć to lata całkiem szybko jak na piankę (i świszcze :D), niestety skrzydła mu się dość mocno wyginają gdy się go trochę pogoni..ale bez problemu lata do góry nogami kręci pętle i beczki i nie rozlatuje się w powietrzu..

Jeśli to za mało to pozostaje fornir albo laminat - różnica doznań jest miażdżąca, niestety koszty pozyskania w stosunku do pianki również :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kiedyś go kupię. Miałem ASW 28 2m. Latam dopiero od roku ale lubię popróbować różne modele. Miałem kilkanaście różnych szybowców. Zwykle co miesiac jakiś dokupuję a inny sprzedaję. Jest dreszczyk emocji kiedy pierwszy raz startuje się nowym modelem. Szkoda, że tu na forum prawie nikt nie dodaje tematu o swoim modelu, wiadomo odczucia są subiektywne i zalerzą od doswiadczenia pilota, wyposażenia modelu, terenu i warunków pogodowych. Ale chetnie bym dowiedział sie przed zakupem o konkretnym szybowcu. Teraz znalazłem w sklepie ciekawą półmakietę Czechosłowackiego Led L-13 Blanik z lat 50'. Jest przepiękny. 2.3m

 

Miałem kupić w końcu coś z Multiplexa ale zostawię je na później jako wisienkę na torcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.