Skocz do zawartości

Relacja budowy depronowego Toto-0.


Linux

Rekomendowane odpowiedzi

Ferie Świąteczne… czas zbudować jakiś model, wybór padł na TOTO-0, Pana Motylastego.

Wiem, że relacji z budowy tego modelu jest wiele, jednak fajne jest mieć swoją. Zapraszam.

 

 

Dzień pierwszy:

 

1. Wydrukowałem, posklejałem i nakleiłem na depron plany.

dsc03843ce7.th.jpg

 

2. Wyciąłem wszystko z depronu, sklejki i balsy.

dsc03845hx6.th.jpg

 

3. Skleiłem to, co widać na zdjęciu poniżej.

beztytuuzl9.th.jpg

 

 

Dzień drugi dłubaniny przy modeliku:

 

1.Zamontowałem usterzenie.

2. Założyłem maskę silnika, oraz górne pokrycie (z tyłu modelu).

 

dsc03865er6.th.jpg

 

 

Dzień trzeci :

 

1.Wyciąłem żeberka i wyszlifowałem (nie takie proste) :lol:

dsc03869xe4.th.jpg

*Zamiast szprychy (drutu stalowego), użyłem kołka drewnianego, też się nadaje.

 

 

Dzień czwarty zabawy:

 

1. Zrobiłem skrzydło i wyciąłem lotki, nie robiłem fotek otwartego bo tak łatwo wszystko szło, że szkoda było przestawać dla zdjęcia.

dsc03875vv1.th.jpg

(Nie miałem drutu więc mocowanie lotek w środę jak zahaczę o sklep).

 

2.Mała przymiarka, i przymierzenie się do obklejania (jednak taśma będzie) :mrgreen:

dsc03877sx8.th.jpg

 

Dzień piąty:

1. Włączyłem żelazko, naszykowałem nożyczki, szklaną płytę i nożyki.

2. Okleiłem model taśmą pakową. (To moje pierwsze oklejanie więc nie perfekcyjne).

 

A wyszło to następująco :

dsc03884bz0.th.jpg

 

Dzień szósty:

1. Zamocowałem lotki.

dsc03886rt7.th.jpg

 

8) Model gotowy. Wystarczy włożyć wyposażenie i latać :jupi:

 

 

 

 

 

 

 

*Aparat dziwnie odbiera depron.

 

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

bzik4, no wiesz silnik, regulator ^^ A tak na poważnie to ładny modelik wychodzi xD

 

P.S

 

Taśmy pakowe są wielokolorowe, a papier pakowy tylko "jedno" kolorowy? bo dzis jak powiedziałem w papierniczym proszę czerwoną taśmę pakową to pani sie na mnie spojrzała i tekst :"MAMY TYLKO PRZEŹROCZYSTĄ, KOLOROWEJ NIE PRODUKUJĄ"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amoath, jak będziesz taki niegrzeczny to mikołaj do Ciebie nie przyjdzie albo przyjdzie i da Ci rózgę :ble: ale masz rację robi model bardzo ładnie

 

to teraz już wiesz że taśma brązowa to ta przeźroczysta co za długo w sklepie leżała :rotfl:

 

edit;

 

żeby nie zaśmiecać; ja taśmę kupuję w sklepie z duperelami papierniczymi mają tam białą, żółtą, czerwoną, czarną, zieloną, pomarańczową i oczywiście przeźroczystą :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie:

 

REGULATOR 3F 20AX 20/25 A + Silnik 3f B2410-9Y outrunner

 

Serwa TowerPro 9g.

 

Pakiet 3S 20C 1800mah

 

Wszystko mam z modelu (jeszcze nie oblatanego Zefirka)... którego skazuję na straty, ponieważ jest to mój pierwszy model i pewnie się z krecikami zaprzyjaźni.

 

 

*Kolorowa taśma jest rzadkim produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux, jeśli to twój drugi samolot rc to radził bym Ci zastosować taśmę i raczej nie bawić się w oklejanie papierem, po pierwsze łatwiej, szybciej, taniej - bo odpada malowanie, a po drugie łatwiejsze do naprawy po nieuniknionym krecie :D , ja zacząłem oklejać papierem dopiero po rozwaleniu chyba z pięciu deprolotów. ale oczywiście w Twoim przypadku wcale tak nie musi być :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem szkoda pokrywać go papierem, bo tak jak bardziej zaawansowany kolega bzik4 mówi masa, trudniejsza naprawa itp. Wez pokryj go taśmą pakową (może nie trafisz na niekumatą sprzedawczyni) szybciej, ładniej, jak złapiesz kreta wyciagasz z bagażnika lub plecaka taśmę sklejasz i latasz dalej (a nie wiem czy wolisz jeździć z dużą rolką papieru i wikolem i czekac aż wikol wyschnie do takiego poziomu że będzie trzymał (~24H) owy papier :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę ten model mieć jako taki, którym będę latał jak się nauczę dobrze Zefirkiem. Nie mam zamiaru go oblatywać jak będą mi jeszcze szły krety.

Kadłub oklejany na wikol, statecznik skrzydła etc. farbą w sprayu do styropianu. (decyzja zapadła) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję kilka "produkcji" i wreszcie jest model tworzony czysto i starannie.Gratulacje :jupi: .Po pokryciu papierem zastosuj najtańsze lakiery akrylowe w sprey'u.Lakiery do styro słabo kryją (a masz zielony depron) i cena za opakowanie 150ml jest dość wysoka,poza tym zdarza się przy rozpylaniu z bliska lub przy nałożeniu zbyt wcześnie drugiej warstwy lubią nadgryźć depron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.