Skocz do zawartości

Relacja budowy depronowego Toto-0.


Linux

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jutro go naprawię i na stałe do ośki i do silnika (tej części co się kręci z ośką) przykleję na dużą ilość żywicy prop-saver żeby się nie dało zdjąć, i dokręcę porządnie. Śmigło założę na dwie te czarne gumeczki z prop-savera, i delikatnie przesuną SC na przód i powinno być dobrze. Max wychylenia dam na 60% i może nawet jutro polatam jak pogoda pozwoli.

 

Czy zamiast przesuwać SC może lepiej dać większy skłon silnika w dół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propsaver nie zalewaj żywicą by nie dało się go wcale zdjąć, tylko daj pół kropli CA na niego [chodzi o wlanie troszkę przy początku ośki ]. ŚC przesuń troszkę w przód, silnik a ŚC to co innego. Wykłon silnika, najlepiej jakbyś mógł go wyregulować na miejscu, lecisz jeśli zadziera na 'gazie' to lądowanie, i silnik troszkę w dół :wink: Jeśli nie to metodą prób i błędów po lotach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

1. Sprawdz jak model szybuje - wznies sie na kilkanascie metrow i wylacz silnik - wytrymuj aby lecial poziomo - nastepnie wlacz silnik - jezeli model zacznie zadzierac do gory to silnik nalezy ustawic bardziej w dol.

2. Do lotow przy silnym wietrze zawsze mozna lekko dociazyc na przod - bedzie latwiej.

3. Jak jeszcze raz zobacze, ze latasz nad jezdzacymi samochodami to sie pogniewamy :evil:

Model to nie zabawka - swoje wazy i moze nawet zabic - moze kogos zranic albo najnormalniej przestraszyc kierowce - ktory wjedzie na drzewo albo na kogos.

Poczytaj o zasadach BHP przy lataniu - czego unikac itd.

A poza tym - gratulacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jak jeszcze raz zobacze, ze latasz nad jezdzacymi samochodami to sie pogniewamy :evil:

:oops:

Ta droga było bardzo daleko, nie sądziłem, że go zacznie tak znosić. Wiem, że model nie zabawka, ale nie sądziłem nawet, że polecę dłużej niż 10sek.

Przepraszam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GENIALNY MODEL!

Pojechałem polatać (aku nie naładowane na max, bo tylko ok 4V na cele.)< błąd...

Zero wiatru, za to delikatnie kropiło. Rzucam model (delikatnie dociążony przód i jeszcze taki skłon: http://iv.pl/images/yf8b80zmtfenh6zk0kn0.jpg ) Troszkę do ziemi docisnęło i go podciągnąłem i... tak się zaczął 10 min w pełni kontrolowany lot :jupi: :jupi: Troszkę szybowałem itd. ogólnie wspaniała sprawa.

Podczas szybowania troszkę za bardzo do dołu leci, musiałem cały czas delikatnie go podbijać sterem wysokości, dlatego muszę mu zdjąć to dociążenie z przodu.

Ogólnie lądowanie super, delikatnie szybowałem i z 30cm nad ziemią zaciągnąłem wysokość i ładnie usiadł nie łamiąc nawet śmigiełka.

Max wychyleń sterów nie ruszałem bo nie potrafiłem tego zmienić (Optic 6) i na 100% było ok, tylko delikatnie trzeba popychać drążki. Nawet 2 pętle zrobiłem :mrgreen:

Model TOTO-0 wszystkim początkującym polecam!

 

Filmu nie mam ponieważ wysiadła bateria 3sek. po wyrzucie modelu.

 

Jedyny problem to to, że go znosi trochę na lewo cięgla, ale to chyba wina skrzydła, które się przesunęło.

 

W środę jak będzie ładnie to latanie i na pewno film :)

_______

 

Pakiet ma teraz 3.65 3.59 3.63 na cele. I jak go naładuję będzie miał 4.2V na cele. Więc muszę go wtedy rozładować do 3,8V na cele. Słyszałem, że silnik na nawet 10% mocy to zły pomysł ponieważ za dużym obciążeniem rozładowuje, więc muszę go podpiąć po żarówkę ok 1A-2A.

Ile W musi mieć ta żarówka i ile będzie rozładowywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw trymerem dla odpowiedniego steru :)

A wychylenia robisz tak:

wciskasz jednocześnie 2 przyciski edit potem szukasz przyciskiem Edit funkcji EPA i tam masz 6 kanałów i jeśli np. ruszasz sterem kierunku w lewo to podświetli się napis L/U a w prawo R/D i tam masz procenty i zmieniasz to przyciskami DATA + lub DATA - a kanały zmieniasz Przyciskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żarówka na 12V 1-2A [ja używam 5W, ale słabsza też może być (np. 3W), mocniejszej nie ma sensu ]. Lutujesz do żarówki kabelki, wtykasz ją w jakieś "uziemienie", a kabelki dajesz do kabli zasilających od pakietu :P Oczywiście co jakiś czas sprawdzaj napięcie każdej celi miernikiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jedyny problem to to, że go znosi trochę na lewo cięgla, ale to chyba wina skrzydła, które się przesunęło."

 

Wina zbyt małego wykłonu w prawo :P tez tak miałem i uziemiłem RWD po 20 m lotu :P Później poprawiłem wyklon i latał w końcu prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem.

Właśnie szykuję TOTO-0 do lotów. I gdy chciałem poruszyć silnikiem usłyszałem zgrzyt... pokręciłem nim i przestało.

Ale spostrzegłem ze wraz z prop-saverem rusza się ośka, a "dzwonek" nie.

Ośka robi pół obrotu sama w lewo i prawo i dopiero po 0.5obrotu luzu zaczyna kręcić się razem z dzwonkiem. :roll:

Jak naprawić ? (czy coś się w ogóle zepsuło czy to normalne, idę latać z taką ośką).

 

I czy z ładowarki WOW-RC mogę odłączyć pakiet przed zgaśnięciem lampki ?

 

Nagram film z latania może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem i ... i latałem, wiatr wiał i wiał... Wystartowałem i ok. 10min latałem (bez szybowania prawie bo wiatr nie pozwalał) i nagle wleciałem w słońce (miałem okulary) podwiało go poszedł na skrzydło i spadł z 5m. Wyłamana wręga silnikowa, i pogięty depron. Filmiku nie dam bo kiepski (tata nie nadążał za TOTO), wyrwałem z klatek kilka fotek.

Gdyby nie słońce wszystko by się inaczej skończyło :(

Rozcięła się folia na pakiecie i minimalnie ta srebrna dookoła celi, ale nie puchnie.

 

zuv247af459ysc3nxezx_thumb.jpg

2n54186g4eauzgbcyqqz_thumb.jpg

qtlcwk4tnicymd5l5nf_thumb.jpg

qmnh4wu7qnjuoklztsqj_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas ładowania ją obserwuj bo jeśli jest przebita to prosta ładowarka typu e-sky zniszczy Ci pozostałe cele, ja w ten sposób straciłem pakiet. Miałem naciętą jedną celę ale zakleiłem to taśmą alu i podłączyłem do ładowania po godzinie przyszedłem i okazało się że dwie dobre wcześniej cele wyglądają jak poduszeczki dla lalek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.