Skocz do zawartości

Jak zrobic pakiet zasilajacy odbiornik? porady


MironRC

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zrobieniem pakietu zasilającego odbiornik, znalazłem na stronie podobny pakiet- według którego się wzoruje tzn:

 

http://www.nastik.pl/paki...0mah-p-940.html

 

mam takie akumulatorki, tylko powiedzcie jak taki pakiet podłączyć do odbiornika (przecież do odbiornik idzie kabel 3 żyłowy) ?

 

No.1

 

Jeszcze jedna sprawa której nie wiem to jak naładować taki pakiet?dokładnie chodzi mi o to ze do ładowarki potrzeba dwa zestawy kabli. Jeden wiem jak podłączyć (1) a drugi (2)? kabel nr 1 u mnie będzie zastąpiony normalnym kablem od serw (żebym mógł go wpiąć do odbiornika, jako zasilanie) podaje jako przykład Lipo- u mnie będzie pakiet z Nastika

 

album_pic.php?pic_id=899

 

No.2

 

Czy po prostu da się naładować ten pakiet tylko za pomocą jednego kabla 3 żyłowego? nie wiem czy się ktoś w tym wszystkim połapie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zrobieniem pakietu zasilającego odbiornik, znalazłem na stronie podobny pakiet- według którego się wzoruje tzn:

 

http://www.nastik.pl/paki...0mah-p-940.html

 

mam takie akumulatorki, tylko powiedzcie jak taki pakiet podłączyć do odbiornika (przecież do odbiornik idzie kabel 3 żyłowy) ?

 

No.1

 

Jeszcze jedna sprawa której nie wiem to jak naładować taki pakiet?dokładnie chodzi mi o to ze do ładowarki potrzeba dwa zestawy kabli. Jeden wiem jak podłączyć (1) a drugi (2)? kabel nr 1 u mnie będzie zastąpiony normalnym kablem od serw (żebym mógł go wpiąć do odbiornika, jako zasilanie)

 

Obrazek

 

No.2

 

Czy po prostu da się naładować ten pakiet tylko za pomocą jednego kabla 3 żyłowego? nie wiem czy się ktoś w tym wszystkim połapie:)

 

Z tego kabla 3-żyłowego wykorzystasz i przylutujesz 2 kabelki,czerwony i czarny.Trzeci żółty zostaje wolny.

Nie kombinuj z podłączaniem tego lipola do odbiornika bo spalisz odbiornik.

Marcin się pytał czy zrozumiałeś jak obsługuje się Twoją ładowarkę,odpowiedziałeś że tak.

Teraz zadajesz takie pytania że ręce opadają.Jeżeli nawet instrukcja jest po ang. to oglądaj obrazki,może coś więcej zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie trudno sie połapać :D

Czy chcesz zasilać odbiornik w modelu bez regulatora np. szybowcu?

 

Co do ładawania pakietu, to nie wiem, co chcesz ładować, bo najpierw podajesz linka do pakietu z czterech ogniw NiMh, a potem pokazujesz pakiet Li-pol 3s.

 

Z pakietu na stronie Nastika wychodzą dwa przewody i przez nie ładujesz.

Pakiet na zdjęciu ma też dwa przewody, którymi możesz go ładować (złącze 1), oraz złącze balansera (2) do wyrównywania napięć na celach. Są też ładowarki, które naładują ten pakiet tylko przez złącze (2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zrobieniem pakietu zasilającego odbiornik, znalazłem na stronie podobny pakiet- według którego się wzoruje tzn:

 

http://www.nastik.pl/paki...0mah-p-940.html

 

mam takie akumulatorki, tylko powiedzcie jak taki pakiet podłączyć do odbiornika (przecież do odbiornik idzie kabel 3 żyłowy) ?

z tego co napisałes wyglada jak byś chciał podpiąć ten aku bezpośrednio do odbiornika, czy tylko tak mi sie wydaje?? pakiet to 3s??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobra:

Lipo pokazałem dla przykładu- tzn: chciałem zrobić pakiet taki jak w Nastiku z przewodem do ładowania i złączem do balansera. Właśnie o to mi chodziło, krotko i na temat, dziękuje!

 

Nie dziękuj bo nic kompletnie nie zrozumiałeś.Do pakietu NiMh chcesz dorabiać złącze do balansowania?

Popatrz na to zdjęcie ,widzisz tam gdzieś takie złącze?

Lutujesz szeregowo 4 akumulatory z kabla 3-żyłowego[np. od serw]wykorzystujesz 2 kable, czarny i czerwony

Czarny lutujesz na minus,czerwony na plus,żółty zostaje wolny.Takim pakietem możesz zasilić odbiornik,do jego ładowania masz chyba w zestawie ładowarki odpowiednią przejściówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze wiedzieć o co się pyta :D

Miron nie edytuj w taki sposób postów z łaski swojej.

Tracą sens odpowiedzi kolegów którzy odpowiedzieli, to raz po dwa to zauważ że np. ja cytowałem Twój post i tego nie zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem trochę to zawile , przede wszystkim myli pakiet Lipo- już edytowałem. Ogólnie chciałem zrobić pakiet do zasilania odbiornika 4,8V 2700 mAh, reszta j/w

W tedy kupujesz cztery ogniwa NIMH i wtyczke taka ja przy serwach mozesz terz uzyc od jakieś starego serwa, lutujesz je szeregowo (jak już pisał olo) żółty pomijasz czarny minus czerwony plus. Po robocie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.