Skocz do zawartości

Naped do Twin Stara


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem sugerowane śmigło 7x4 powinno dobrze pracować. Ja mam śmigło 7x6 ale mój silnik ma Obroty / Volt : 1650[KV] .

Twój ma 2100[KV] czyli o 1/3 więcej więc śmigło z mniejszym skokiem i tak będzie miało dużo większy potencjał przy tych obrotach i mocy.

 

Widzę, że zaczynasz zabawę w RC więc możesz tego jeszcze nie wiedzieć. Smigła do silników elektrycznych różnią się znacznie od tych do silników spalinowych.

 

Mam nadzieję, że ktoś z praktyków ci jeszcze pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzieki za odpowiedź , zaczynam zabawę ale z napędem elektrycznym do tej pory latałem spaliną ale z racji zmiany miejsca zamieszkania za dalako na lotnisko a koło domu mam piękne pole (spalina odpada w koło są domki) i dlatego elektryki :))

 

Wczoraj uzbroiłem TS w w/w zestaw ale ze śmigłem 7x5(miało być 7x4 ale chyba żle kupiłem) i jest naprawdę dobrze :

pogoda : lekki wiatr, bardzo ciepło

masa startowa 1480g

start 3/4 gazu idzie pionowo w górę

lot 1/2 gazu czas lotu ok 16 min

 

Myślę że to dobry wynik.

Standardowy napęd na tym samym pakiecie 2s 3300 pozwalał latać 18 min tyle tylko że trzeba było często używać pełnej mocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.