Skocz do zawartości

Naped do Twin Stara


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja w koncu zdecydowałem się na silniki Dualsky 2834 CA-7 i mam pakiet 3s 3300 mah. Samolot waży ok 1320g z tym wszystkim. Śmigła APC E 8x6.

 

Jedno pytanie, jak macie ustawiony w modelach SC? Czy tak jak w instrukcji czy może po testach okazalo sie że inne ustawienie jest lepsze (do oblotu przynajmniej). Pare dni temu chciałem go oblatać ale był bardzo niestabilny.

Czy kąt ustawienie silników ma krytyczne znaczenie (musiałem zrobić nowe wręgi sinkiowe ze sklejki bo gdy zamontowałem je do fabrycznych to silniki wpadały w straszne drgania na max obrotach - oczywiście wszystko wyważone). Przez to mogły się nieznacznie zmienić kąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak macie ustawiony w modelach SC

 

Raczej tak jak w instrukcji. Silniki powinny byc ustawione lekko w dół, myśle że 1-2 stopnie... Nie wiem dlaczego wystąpiły drgania? U mnie jest standardowe mocowanie (troche podciete od wewnątrz żebra usztywniajace), silnik przykrecony na 4 śrubki... Smigła masz APC? Byc może nie włożyłes pierscieni centrujących (do każdego śmigła jest taki zestaw na odłamywanym plastiku), to istotny szczegół. Jeżeli śmigło nie bedzie w osi obrotu - beda i drgania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli mogę coś dorzucić, to polecam silniki Welgard 22-12-10. Używam ich w swoim Albatrosie o podobnych rozmiarach i wadze 1,4 kg. Śmigła to 7x5,5 (chociaż teraz założyłem 3 łopatowe 7x4). Spisują się świetnie. Mają dosyć wysokie obroty i niema konieczności zakładania dużych śmigieł. Inne silniki, które mogę polecić, to Turnigy 28-26B 1350Kv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis w koncu moglem oblatac model - warunki byly bdb, 0 wiatru. Potwierdzam opinie wielu uzytkownikow modelu ze lata super. Na pelnym gazie calkiem szybko, ale mozna tez bardzo zwolnic, zadnych zlych tendencji, daleko szybuje, idealny model do bezstresowego powozenia sie po niebie.

Na baterii jak powyzej mozna latac ok 15 min (dosc dynamicznie).

 

SC dalem troche bardziej do przodu i to pomoglo mysle.

Wkrotce podczepie aparat.

 

Moja nietypowa dekoracja :P

 

p1230495pn1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ( Po długiej , prawie rocznej nieobecności )

 

Co prawda TwinStara nie mam ale nie dalej jak wczoraj oblatałem swoją 2 silnikową bestię :D .

Jako napęd zastosowałem :

 

2x Keda a22-20l

2xregiel super simple 30A

2x3s li-po 2200mAh

2xśmigła 9x6

 

Silniczki na tym zestawie statycznie pobierają około 17A na sztukę ale model z wychylonymi klapolotkami startuje

już przy 1/3 gazu do lotu mu wystarcza około 1/2 .Na próbę udźwigu wpakowałem do niego butelkę 0.5L po wodzie mineralnej i stopniowo ją napełniałem .

Ostateczne testy skończyły się na pełnej butelce dodatkowym pakiecie 2200mAh i pakiecie 1500mAh .Więcej nie miałem na polu i też do niego nie wlazło :D

 

Start na 2/3 z klapolotkami niestety trzeba go trzymać na pełnym gazie ale spokojnie jeszcze się wznosił .Silniczki te mogą max pracować na śmigłach 10x5 co daje

ponad 1200g ciągu na sztukę przy rozpiętości 1500 wyszła z tego bardzo dobra platforma do rc-cam

 

Udźwig mi wyszedł coś koło 700gram co można by przełożyć na większe pakiety i kamerkę . Całość wykonana styro , depron 5mm , papier pakowy sklejka z warzywniaka , serwa 2x standard 2xTP-SG90

 

Masa gotowego do lotu coś koło 1200 gram

 

PICT4550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo z planów PUDDLE TWIN 2 XL z tej stronki

 

http://www.rc-wasserflug.at.tf/

 

częściowo inwencja twórcza tzn. skrzydła mają inny profil i cięciwę, są względem planów większe o 120 mm robione pod inny model .

 

Zapomniałem wczoraj dopisać że bez balastu model nie tęskni za ziemią , potrafi tak na 1m schodzić bardzo długim ślizgiem . A jak się odbije znów dosyć trochę szybować . Jest to troszkę uciążliwe dla mnie bo zazwyczaj latam cegłami z ciągiem 2xwiększym od wagi :D .Jeszcze mam przygotowane pływaki boczne do niego ale to jak się cieplej zrobi i będzie można nad wodę ruszyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam!

 

Wiem ze temat był i wszystkie watki przeczytałem :roll:

 

Pytam dla potwierdzenia: a wiec stoję prze remontem Twin Stara, konkretnie wywianą

 

silników szczotkowych na 3f i powiedzcie czy te dwa będą wystarczające:

 

http://www.allegro.pl/item595046109_silnik_tower_pro_2409_18_gs_od_emodel_pl.html

 

oraz czy lepiej dać jeden regulator 40A czy dwa oddzielne po 25A.

 

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli dwie bezszczotki to i dwa regulatory. Ten który chcesz kupic ma troche za małe KV (obroty/volt) , można poeksperymentowac z wiekszym śmigłem ale może sie okazac że twinstar zacznie przypominac Osprey-a(chyba wiesz co to za maszyna) Z moich eksperymentów (już poprzestałem bo naped sie sprawdził) wynikało zastosowanie czegoś takiego:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5667 , ze smigłem rekomendowanym w opisie oczywiscie 2 regulatory ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moc trudno to tak z marszu okreslic, ale lata dużo dynamiczniej niż ze standardowym napędem, ale również wydłużył sie czas lotu - tak ok. trzykrotnie. Silniczki krecą przyzwoicie i wreszcie po ludzku lata ten "elapotowy klocek" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dosyć kiepsko czytałeś :( silniki jak najbardziej wystarczą ale nie podłączysz 2 silników 3f do 1 regla więc 2 regle ci zostaje kupić . Myślę że 18A w zupełności wystarczą ale mam wątpliwości czy zmieścisz tam 2 łopaty 10"

 

Myślę że nawet spokojnie możesz dać silniczki mniejsze typu 2408-21 ja latam na nich , ciąg w granicach 550 gram wyższe kv i śmigiełka 8x4

 

oj trochę poniewczasie :D ale zgadzam się z resztą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wreszcie skończyłem składać. Zamontowałem silniki według porad Dj. Ciekawi mnie tylko czy jest to w miarę normalne, że silniki startują w różnych momentach. Jest to niewielka różnica. Jutro pierwsze loty wiec się dowiem.

 

Kilka fotek:

012ajz.jpg

 

035dcc.jpg

 

025cfd.jpg

 

023wat.jpg

 

 

Wiecej fotek z opisem wstawiłem tutaj: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=19122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki Tower Pro 2406-21 Gold

regulator TURNIGY Plush 18amp

śmigło APC 8x6e - trzeba pamiętać o wyważaniu.

bat li-pol 2200mah 20c 3s plus zasilanie elektroniki 4,8v NiMH 1500mAh.

Masa startowa 1780g.

 

Start i lądowanie na podwoziu. Bardzo dobry ciąg. Testy na bardzo trudnym terenie- zalegająca słoma i dziury:

 

 

Klap nie używałem gdyż było zbyt wietrznie by je ustawić - to był pierwszy lot.

 

Moim zdaniem bdb zestaw. Lata dynamicznie, radzi sobie z silnym wiatrem i lata naprawdę długo. Czas lotu to 14min ale trzeba zauważyć, że latałem przy silnym wietrze i stawiającym spory opór podwoziem. Nie wspomnę już o stratach energii przy wielu próbach trudnego rozbiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy silnym wietrze gdy używamy częściej więcej mocy na śmigle APC 8x6e w slinikach Tower Pro 2406-21 można przypalić uzwojenia. Prąd max dochodzi do 20A przy 2200mAh 3s

 

Zrobiłem pomiary max prądów i przy śmigle APC 7x6e dochodzi do 16A czyli w locie jakieś 15% mniej. Myślę, że ciekawym rozmiarem może być 8x4e.

 

Jeśli ktoś ma doświadczenie z tym rozmiarem proszę o opinie.

 

Przy 8x6e w tym modelu trzeba być ostrożnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przeczytaniu postów z tego tematu wnioskuje że o Twinstarze wiecie wszystko i stąd moje pytanie :

chciałbym do mojego twinstara w którym jest standardowy napęd(i trochę już brakuje mocy..) zamontować taki zestaw ( mam już cały zestaw)

2x silnik RAY 2845/09

2x regulator pulso 33A

pakiet 2s 3300 25C

 

niestety nie wiem jak dobrać śmigło producent silnika poleca 7x4 ale nie umiem tego sprawdzić , proszę o Wasze opinie może jakieś obliczenia

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.