Skocz do zawartości

Model heli udźwig 3kg


makaroni

Rekomendowane odpowiedzi

ramę takiego heli to polutowanie jej będzie kosztowało w materiałach ze 30zł

 

Nie wiem o jakim rozmiarze piszesz, ale dorzuć zero (o ile model tylko umiarkowanie duży)- ramę robi się z płyt węglowych.

 

"To co niektórzy nazywają modelarstwem ja nazywam właśnie klockami lego. .... Sztuką jest zrobić coś własnoręcznie. Coś mi się wydaje, że niewiele osób pamięta czasy kiedy nic na rynku nie było i trzeba było samemu kombinować. "

 

a) spora część z twoich dyskutantów to ludzie ok. 40-tki. Doskonale pamiętamy czasy kombinowania.

B) w helikopterach po prostu zestaw umiejętności i wyposażenia potrzebnych do modelowania wyklucza w 99,8% większość osób z samodzielnego dłubania. Helikoptery są po prostu do latania. Ich regulacja i i opanowanie pilotażu zapewniają wystarczającą satysfakcję.

c) ale zawsze dla wprawy możesz wylaminować w formie poprawne łopaty węglowe do helikoptera klasy 90 lub większej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie wiem czy na temat, ale taki heli na pewno 3 kg udżwignie:

http://scalehelicopters.org/ka50.html - taka ,,trochę większa" ,,Lama" . Fajny coaxial. Ten raczej lata na wietrze ....

 

Wyszło coś koło 15 - 30 tys $ na tą ,,lamkę"

 

pierwszy lot : http://scalehelicopters.org/kamov%20first%20flight.wmv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gassery chyba nie są aż tak drogie. Fakt cena w tysiącach ale nie 15-20tys .. Ja widziałem nówki z wyposażeniem po około 8tyś. I nie były to totalne "made in china" . Nawet na allegro ostatnio były ze dwa po około 5tyś zł.

 

Najtańszy jaki widziałem w Posce to bodajże JR Voyager, kosztował coś około 7 tys. bez wyposażenie. Ale widzę, że już go nie ma na ich polskiej stronie. Kolega kupował benzyniaka Hirobo swego czasu, dał coś około 12 tys. bez wyposażenia. Oczywiście mogę się mylić co do tej ceny, bo przecież wszystko tanieje. Xcell benzynowy kosztuje bez silnika w USA jakieś 1500 USD. Ale on raczej za mały żeby sobie dobrze radzić z takim ciężarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt takiego śmigłowca benzynowego z wyposażeniem zaczyna się od około 15-20 tys. zł.
Gassery chyba nie są aż tak drogie. Fakt cena w tysiącach ale nie 15-20tys .. Ja widziałem nówki z wyposażeniem po około 8tyś. I nie były to totalne "made in china" . Nawet na allegro ostatnio były ze dwa po około 5tyś zł.

 

modele przemyslane do tego typu zadan to koszt od 2,5-5tys $ za golaska..

do tego łopaty nietanie sa takie 810

do tego serwa.. nie po 100zl bo maszyna cala wazy z 10-12kg i latasz w miejscach dosc nietypowych..

do tego elektronika zyroskop , ogon

do tego 2 aparatury + odbiorniki

do tego jakis porządny downlink video

do tego łoże.. koszta? 2000-3000$ za stabilizowane zyroskopowo bez tłumika z tłumikiem drgan + 1000$

oczywiscie mozna sobie samemu wystrugać ale to jaki efekt koncowy bedzie VIDEO to inna sprawa.. jesli ma to krecic filmy zamiast kranu to mysle ze warto kupic cos komercyjnego a zarobic pieniądze na tym na czym sie człowiek zna.. inaczej czasu moze zabraknąć na sprawy zawodowe.. kasy po wielu probach tez..

do całości mozna dodać jakis system stabilizacji modelu.. np CARVEC okolo 5000funtow tyle samo HELIOMMAND PROFI ...

 

zapomniałem dodać ze wypadałoby sie nauzyć latać takim modelem i mysle ze na Lamce sie nie skonczy bo jakos nie widzie skoku od lamki do gassera np. nauka to tez kosztowny proces.. a przede wszystkim czasochlonny mysle ze ze 2-3 lata dosc czestych trningow wystarcza zeby opanowac podstawy potrzebne do latania takim videosmiglowcem.

jesli ktos wie cokolwiek o pilotazu smiglowca rc to moze sobie wyobrazic jak trudne jest preczyyjne sterowanie w tak ciasnych miejscowkach miedzy budynkami ludzmi samochodami.. mozna zobaczyc na filmie..

 

http://www.flying-cam.com/video_view.php?id=12&quality=hi

 

http://www.youtube.com/watch?v=kVERcOAlM6E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.