Skocz do zawartości

Problem z Modelem BLADE Epp ...! POMOCY! ... :(


Damian G.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z powrotem ... posiedziałem wczoraj trochę dłużej nad modelem ... i udało mi się zniwelować ten problem ... a mianowicie ... sprawdzając wyważenie modelu w różnych środkach ... odkryłem przeciwwagę na lewym skrzydle (model lekko zachodził na lewo), zniwelowałem tą niedogodność wycinając otwór na końcu prawego skrzydła i wkładając tam monetę o nominale 20gr i zaklejając otwór... model nadal przechylał się w stronę lewą lecz o mały stopień ... regulując wychylenie silnika (prawo + dół ... jak to we większości przypadków) u mnie nie tak ... lecz 2 stopnie prawo oraz 2 góra! ... wyregulowało to jego ciąg, gdy włączę silnik, ciąg reguluje przeciwwagę skrzydła z lewej strony na prawą dając w efekcie punkt zero ... model jest wreszcie stabilny i leci idealnie prosto! aktualnie założone mam śmigło 10x47 które sprawuje się wręcz idealnie, lecz sprawdzając jego osiągi mimo waszych uwag założone zostało śmigło 12x3 i 12x6 i model nadal latał dzisiaj perfekcyjnie... dzisiaj był jego pierwszy poprawny oblot ;) ... Dziękuję wszystkim za uwagi i sugestie ;) ... Mam pytanie: Jaka jest różnica w doborze śmigła? czy większe śmigło nie powoduje wzrostu efektywności lotu modelu? czy nie pogarsza czegoś? jaka różnica jest między małym a dużym śmigłem ? ... ;)

 

 

P.S.

Silnik jest w sam raz ;)

Wagi modelu nie jestem wstanie podać ze względu na brak takowej wagi ...

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczyłoby przełożyć baterię na drugą stronę kadłuba - zawsze to jedna moneta więcej w kieszeni :wink:
Może i jedna moneta więcej w kieszeni, lecz + dodatkowe 60g wagi na jedno skrzydło ...
Po co przełożyć jak można przesunąc o te 3-4mm

Zawsze można przesunąć, ale co to ma wspólnego z wyważeniem poprzecznym :shock: ?

Dokładnie! ...

 

Może ktoś Zacny wytłumaczy mi prosto i dokłądnie o co chodzi z tymi śmigłami ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś Zacny wytłumaczy mi prosto i dokłądnie o co chodzi z tymi śmigłami ?

A co chcialbys dokladnie wiedziec - bo jest tego sporo :)

Sa 2 parametry smigla - szerokosc i skok 10x4.8" oznacza szerokosc 10 cali i skok 4.8 cala.

Szerokosc wiadomo - zas skok to "odleglos na jaka wkreci sie smiglo" - przy jednym pelnym obrocie.

Jezeli zalozysz duze szerokie smiglo to jest duza sila odzialujaca na silnik - powodujaca krecenie sie silnika(modelu) w strone przeciwna do smigla.

Przy zawisie kontrujesz to lotkami - ale ilosc powietrza oplywajaca skrzydlo i lotki musi miec takze odpowiednia predkosc - im dalej od smigla tym predkosc bedzie malala - dlatego czasami trzeba zalozyc mniejsze smiglo - gdyz wymaga ono wiekszych obrotow - to powoduje zwiekrzenie skutecznosci pracy lotek (w zawisie).

A co do obracania sie Twojego blade'a w zawisie - to spojrz na helikopter - gdyby nie to male smigielko z tylu - badz kontrlopaty (czy jak sie to fachowo nazywa) - tez by sie krecil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.