Skocz do zawartości

Laminowanie


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

To prądu w piwnicy też nie macie .

U mnie w "49-tym" podciągnęli prąd to i do piwnicy kabla starczyło.

 

A poważnie to lampka z 100 W żarówką i masz swoje 25 stopni a nawet więcej.

A jak masz taki duży piwniczny kaloryfer , to dopiero full wypas . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie chce mi się płacić za wysyłki z osobnych sklepów, więc albo to:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=7926&osCsid=50c42920ce6136704c44452eb1b2d22a

"Żywica epoksydowa idealna do laminowania materiału"

 

albo to:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2114

 

W piwnicy mam prąd ale żadnego gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piwnicy masz pewnie niższe napięcie żeby prądu nie kradli. Ja jak sie wprowadziłem do bloku to przebiłem się przez strop i podciągnąłem 220V do piwnicy(sposób dobry ale na wyższych piętrach niż parter się nie sprawdza :twisted: ). Tomek, chyba podał najlepszy sposób w twoim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piwnicy mam prąd ale żadnego gniazdka.

 

To zakup sobie złodziejke w krecana pod żarówke. bedziesz miał kontakt. tylko nie mozesz przesadzić poborem pradu bo instalacja od światła moze nie byc przystosowana. Jak podłaczysz np. farelke 2000W to mozesz coś zkopcić, albo korki wywalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: Czy do laminowania balsy żywica może być poliestrowa?

Przejdę się do motoryzacyjnego po jakiś zestaw naprawczy, a tam mogą być tylko takie.

 

A zastosować to wszystko chcę do poduszkowca, w którym w przeciwieństwie do samolotu nie występują jakieś duże przeciążenia.

 

Do impregnowania mogę użyć nitrocellonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sie wprowadziłem do bloku to przebiłem się przez strop i podciągnąłem 220V do piwnicy(sposób dobry ale na wyższych piętrach niż parter się nie sprawdza :twisted:

 

sprawdza sie a stosujemy do tego celu przewody wentylacyjne plus wyłącznik w mieszkaniu tak na wszelki wypadek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA zamiast wyłącznika mam prymitywną wtyczkę wkładana do gniazdka.

Ostatnio idę podłubać do piwnicy włączam światło a tu :ass: bo zapomniałem wtyknąć wtyczkę. Dzwonię do żony żeby mi włączyła biała wtyczkę do gniazdka.. czekam i dalej :ass: . Wychodzę na górę a tam się świeci lampka nocna :roll: (też miała białą wtyczkę)

Na moje pytanie czemu włączyła lampkę nocną ona: Jestem blondynką :mrgreen:

Przepraszam za zaśmiecanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Laminowanie balsy jednostronnie:

1 malowanie cieniutko balsy Caponem

2 po wyschnięciu nanosisz żywicę na balsę wałkiem z gąbki

3 nakładasz tkaninę szklaną (nitki skosem do słoi)

4 przesączasz tkaninę wałkiem (prawie suchym)

5 nakładasz delaminaż w postaci cienkiej tkaniny stylonowej

6 wyciskasz to wszystko jeszcze raz suchy wałkiem

7 nadmiar żywicy usuwasz przy pomocy papieru toaletowego

8 pozostawiasz do stwardnienia (jak się deformuje to musisz przycisnąć przez folię )

9 na koniec usuwasz przez oderwanie tkaninę stylonową

i gotowe.

Jeszcze dodam, że stół lub deska na której to robisz, powinna być pokryta folią, żeby to wszystko się nie przykleiło :D

 

Witam,

 

fajnie to wygląda bo przymierzam się do oblaminowania mustanga bo folia jak to w zestawach bywa marna. Jaką gramaturę tkaniny zastosować i co daje tkanina stylonowa?

 

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, odkopie temat bo mam nadzieje ze mata dzisiaj przyjdzie i chce prosic o porady. bede wzmacnial kadlub mata szklana 80g i wlasnie epidiamem 53. teraz pytanie czy musze kadlub jakos usztywnic? tzn czy jest mozliwosc aby go zdeformowalo? dodam ze bede wzmacnial tylko dziob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicherkat - podaj moze wiecej detali modelu bo nie uzyskasz poprawnej odpowiedzi

 

Bigkris - nie ma czegos takiego jak epidiam, nie widziałem tez maty 80g ... jaki kadłub chcesz wzmacniac ?

 

Major - wykonywanie form z żywic epoksydowych jest bardzo kosztowne i rzadko spotykane [w wiekszych elementach, oczywiście małe formy można spokojnie wykonać z epoksydowej żywicy] , formy wykonuje sie zazwyczaj z żywicy poliestrowej gdyż jest dużo tańsza.

 

Jeżeli chodzi o żelkot to polecam zakup już gotowego gdyż istnieje mniejsze prawdopodobieństwo złego wykonania żelkotu [powstają bąbelki powietrza etc] co powoduje ze forme trzeba szpachlowac albo wykonać od nowa ... Do barwienia żywic mozna użyć zwykłego barwnika do farb emulsyjnych jednak nie ma co przesadzac z jego ilością.

 

Tak samo w odlewaniu elementów zauważ że nie stosuje sie już prawie żelkotów na pierwsza warstwę [no chyba ze produkt jest produktem seryjnym który ma być już gotowy, np. ławki etc]. Laminaty w łodziach się maluje gdyż uzyskuje się dzieki temu mniej higroskopijną i gładszą powierzchnie. W modelach samolotów rzadko już używa się żelkotu na rzecz surowego laminatu poddawanego malowaniu. Są lżejsze i dają lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego? skoro jest ewidentnie miekki i gnie sie pod palcami? przy jednym twardszym lądowaniu pojawiły sie odpryski i rozejscia laminatu.

Wszystkie kadłuby które miałem wyginały sie po mocniejszym ściśnięciu i wytrzymywały wiele mocnych holowań i kilka mocniejszych lądowań.

Chyba, że i tak musisz pchać ołów na przód, wtedy zmienia to postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.