Skocz do zawartości

komputer mi padł...


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

A u mojego klienta dziś też komputer padł, czarny ekran i nic. Diagnoza - padnięta płyta główna, wymieniłem i komp śmiga ale znalezienie płyty pod PII nie było łatwe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie! Mowa była o TYM kompie, z którego w tej chwili piszę. Bydle przez noc wystygło, odpoczęło, wyspało się i sił nabrało i dzisiaj rano bez żadnych problemów odpaliło. "Laptok" żony spisuje się świetnie /oby tak dalej/ i jeśli tylko ja jej go nie zepsuję /jej słowa/, to zawsze będzie sprawny i cacy. A pan komputerowiec i tak będzie musiał przyjść, bo kto wie, czy teraz gdybym go wyłączył, zaskoczył by ponownie? Wolę nie ryzykopwać i robić , to co mam na dzisiaj zaplanowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
OT - nie nudzi wam sie ta praca? Ja juz kilka zalaman mialem i checi przekwalifikowania sie.

 

Diem, jesteś na swoim czy tyrasz u kogoś :) ? Ja jestem na swoim od 15 lat i trudno byłoby teraz spalić za sobą mosty i przekwalifikować się. Choć przyznaję, miałem i mam nadal myśli o gruntownej przemianie ale tkwię w tym dalej :) Poza tym mam klientów jeszcze z czasów DOS-a, z którymi jestem kilkanaście lat i co? Miałbym ich teraz zostawić na pastwę losu? Kto się nimi zajmie? Kto z młodego pokolenia wie jak grzebać w bazach dbf czy robić poprawki w clipper-rze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z młodego pokolenia wie jak grzebać w bazach dbf czy robić poprawki w clipper-rze?

 

o kurde... to ja juz stary jestem? :cry:

 

 

a powaznie to tez juz mialem ochote ciepnac to w cholere... ale nic innego nie umiem :D

na szczescie teraz mam fajna robotke za rozsadna kase wiec sobie tu chwilke posiedze :)

 

na swoim tez bylem (jestem?) i to bylo najfajniejsze... w sumie zawsze moge do tego wrocic :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Miałbym ich teraz zostawić na pastwę losu? Kto się nimi zajmie?

 

Moje przyszłe miejsce pracy z pewnością chętnie ich obsłuży. Zaproponujemy nowe, a i pewnie lepsze niż DOS rozwiązania :) Także jak już się zatrudnię, to dam Ci znać, że możesz ich porzucać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie ze na tym forum to tylko elektronicy,informatycy i Ci którzy sie jescze uczą :)

 

Kto z młodego pokolenia wie jak grzebać w bazach dbf czy robić poprawki w clipper-rze?

 

 

no tak się składa ze moje początki były w dbf-ach i clipperze ;D Przemek a takie narzędzie jak DBU znasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku u kogos, z tym ze juz wyzej i po klientach koncowych raczej jezdzic nie musze. Tylko w niektorych przypadkach sie pojawiam. Zarabiam tez przyzwoicie. Chodzi mi o sam temat, po prostu juz mi sie nudzi :) Mam ochote zaczac z czyms swoim tylko ze nie chce by to bylo zwiazane z kompami, ciagle nad tym glowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
tylko ze nie chce by to bylo zwiazane z kompami

 

Operator dźwigu? Kasa niezła, patrzysz na wszystko z góry tyle że tam też pewnie jakiś komp siedzi :D A ja jak rzucę komputery to chciałbym zostać maszynistą z racji mej fascynacji pociągami ale pewnie już za stary człowiek jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze nie chce by to bylo zwiazane z kompami

 

Operator dźwigu? Kasa niezła, patrzysz na wszystko z góry tyle że tam też pewnie jakiś komp siedzi :D A ja jak rzucę komputery to chciałbym zostać maszynistą z racji mej fascynacji pociągami ale pewnie już za stary człowiek jest :(

 

Często gęsto operator dźwigu jest na dole i precyzyjnie steruje swoją maszyną za pomocą nadajnika radiowego :) Modelarstwo? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wymieniac. Podłącz inny monitor i zmniejsz odświeżanie oraz rozdzielczość, potem podłącz starucha i zobacz czy działa.

 

Jeśli powiesz wszystkim jak zmienić rozdzielczość i odświeżanie zanim jeszcze uruchomi się system to chyba ufunduję komputerowego Nobla dla ciebie. Z tego co kolega napisał tuż po włączeniu jest ciemność czyli nawet POST się nie pojawia.

 

Mój wspaniały PC nagle odmówił posłuszeństywa... tzn. włącza się ale na monitorze pojawia się komunikat: PLEASE CHECK THE SIGNAL CABLE.

 

Chyba niezupełnie ciemność. Miałem identycznie i po protu podłączyłem monitor ojca, wszystko działało, poustawiałem, i podłaczyłem stary. Proponuje mu to tylko może to samo co u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie ze na tym forum to tylko elektronicy,informatycy i Ci którzy się jescze uczą :)
coś w tym jest .. ponoć jakieś technikum informatyczne mi się kiedyś skończyło. Ale branży tez już mam dość, ehh marzy się człowiekowi jakaś praca w której by się spełnił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu poważne niedociągnięcia w postępowaniu osób szukających pomocy, nie widzę tutaj nigdzie opisu jaki to komputer, jakie podzespoły, jaki monitor itd.

 

W pierwszym przypadku podejrzewam ustawienia karty grafiki, w nowszych modelach już tak miałem, że w czasie ustawienia częstotliwości ponad zakres monitora, lub gdy komp się zawiesił w czasie przestawiania, to grafika uruchamiała się z takimi właśnie ustawieniami. Zmiana monitora, lub instalacja grafiki u kumpla i restart kompa i wszystko działało.

 

U następnego kolegi to prawdopodobnie wina przegrzanego procesora, kupić spray z powietrzem pod ciśnieniem, od montować wentylator i cały kurz wydmuchać z radiatora, wentylatora i przy okazji z zasilacza. Można pooglądać w jakim stanie są kondensatory na płycie głównej. A jak już stary zasilacz to najlepiej go wymienić, może być że zasilanie skacze i jak jest jeszcze ciepły to ma problem z odpaleniem dysku twardego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina przegrzanego procesora, kupić spray z powietrzem pod ciśnieniem, od montować wentylator i cały kurz wydmuchać z radiatora, wentylatora i przy okazji z zasilacza

No idac juz tym tropem to powinnismy tez zalecic kontlole stanu pasty na procku...ale tak mozna w nieskonczonosc na odleglosc a okazuje sie przewaznie jakas pierdola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.