Skocz do zawartości

przed oblotem


berti15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno kupiłem model rc i w wolnej chwili chce nim polatać i mam takie pytanie.

1. Czy przed pierwszym lotem trzeba w modelu coś ustawiać np. wychylenia sterów bo wydaje mi się że ster kierunku w jedną stronę wychyla się mocniej ???

2 albo czy trzeba go wyważać ??

 

Jeśli coś jeszcze trzeba zrobić to napiszcie. :D

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berti15, ...diem, delikatnie dał Ci do zrozumienia że to już było i nikt nie ma zamiaru produkować się ponownie. Skoro nie potrafisz uzyc szukaj to nie bierz sie za oblot. Notabene nawet nie napisales co to za model itd...

Jestes poza tym na forum od 9 grudnia a nie zdazyles regulaminu przeczytac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak każdego, od startu będzie bić po łapach, to za parę tygodni, wszyscy będą tylko samochodzikami jeździć... :wink:

 

To model RTF, czyli generalnie po złożeniu, powinien być wyważony i gotowy do lotu. Niestety to produkcja CHRL, dlatego to "powinien" należy traktować z dużą dozą ostrożności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam wszystkim za odpowiedzi.

Na FMS już się olatałem tylko że na klawiaturze bo jeszcze nie kupiłem dobrej aparatury a na tej która była z samolotem niestety się nie da :( . Ten model przeznaczę na naukę a później może coś sam stworze. Oczytałem się już na tym forum tyle że może po pierwszym locie samolotem coś jeszcze z niego zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
To model RTF, czyli generalnie po złożeniu, powinien być wyważony i gotowy do lotu. Niestety to produkcja CHRL, dlatego to "powinien" należy traktować z dużą dozą ostrożności.

 

Ta, to chińskie wyważenie, to niech go drzwi ścisną. Na samym początku kupiłem Sky-Hawka TW742 (made in china - naturalnie), wtedy nie wiedziałem, że jest to forum czy forum Alexa. Umieścilem akumulator na rzepie, i "w górę". Kiedy już mądrzejsi ode mnie powiedzieli mi, że wybitna nielotność modelu to była wina wyważenia, przesunąlem aku o 10 cm do przodu (pod sam silnik) i do tego jeszcze dociążyłem modeliną, żeby go poprawnie wyważyć.

 

berti15, klawiatura nijak ma się do sterowania nadajnikiem... Proponowałbym zabrać ze sobą kogoś bardziej obytego w lataniu, bo jak pisał Robert vel. mammuth

inaczej skonczysz zabawe zanim sie zacznie.
Przygotowanie do lotu składa się wbrez pozorom z wielu czynności, o których początkujący nie ma prawa wiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.