Skocz do zawartości

Jaki model do FlyCamOne 2 ?


sebi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o modelarstwo. Pasjonuję się natomiast wszystkim co jest związane z fotografią i filmem. Chciałbym kupić model który dobrze radziłby sobie z prowadzeniem kiamerki (myślałem o FlyCamOne 2). Nie wiem czy samolot, czy helikopter. Chodzi o to, aby model latał możliwie spokojnie i pewnie, raczej wolno. Jeżeli miałby być to helikopter, to fajnie byłoby aby potrafił zawisnąć w powietrzu. Nie chodzi mi o model wyczynowy, nie potrzebuje akrobacji 3d. Do tej pory uzywałem jakiegoś prostego helikoptera który takj naprawdę latał góra-dół, a kierunej lotu uzależniony był od wiatru. Co moglibyście mi polecić? Coś w okolicach 400pln (o ile jest to możliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jesli Cie interesuje video i fotografia to rozumiem ze rowniez interesuje Cie jakosc. FlyCamOne duzo nie osiagniesz. Zeby ta kamerke uniesc wystarczy jakikolwiek trenerek. Helikopter niestety trudniejszy w opanowaniu i drozszy wiec sobie daruj. Proponuje poczytac dzial rc-cam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem totalnym amatorem

każdy kiedyś był :-)

Pasjonuję się natomiast wszystkim co jest związane z fotografią i filmem

No , bo w życiu trzeba mieć jakieś pasje żeby nie zwariować

Chciałbym kupić model

Brawo , dobra decyzja

który dobrze radziłby sobie z prowadzeniem kiamerki

chyba dźwiganiem kamerki :-)

Nie wiem czy samolot, czy helikopter.

Zdecydowanie to pierwsze

aby model latał możliwie spokojnie i pewnie, raczej wolno

Focus , EG i jeszcze pare się znajdzie.

Jeżeli miałby być to helikopter, to fajnie byłoby aby potrafił zawisnąć w powietrzu.

To już w sporej mierze zależy od umiejętności pilota a jako totalny nowicjusz jak napisałem heli odpada.

Nie chodzi mi o model wyczynowy, nie potrzebuje akrobacji 3d

Pozyjemy zobaczymy , poczekaj aż połkniesz bakcyla :-)

Coś w okolicach 400pln (o ile jest to możliwe).

No i tu jest sedno, jest to mało możliwe.

Jak wspomniał Diem jesli chcesz jakości to zapomnij o flycamone.

Jesli zadowala Cie "jakość" "komórkowa" to nie zapominaj.

Przyszłościowo polecam EG bo on może wynieść w powietrze już coś większego od flucamone. Jednak starając się dobrze musiałbyś liczyć na komplet około tysiaka.

Jeśli to za dużo to jak pisałem , focus.

Może warto powiekszyć o ile to możliwe budrzet i mieć sprzęt który nie dość że coś pofilmuje to jeszcze nie zgubi "się" ani kamery po utracie zasięgu co niestety w tanich modelach z radiem w komplecie jest wysoce prawdopodobne chyba że interesuje Cie tylko latanie naokoło siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że flycamone nie grzeszy jakością. Mam mała kamerę DV z 3 przetwornikami. W dobrych warunkach oświetleniowych jakość obrazu jest rewelacyjna. Ale jaki model uniesie taka kamerkę? Waży pewnie z 500g.

 

 

Norbert piszesz "Focus , EG". To zapewne jakieś modele zestawów (model+aparatura), ale dla mnie to za mało prtecyzyjne pojęcie :-). Tak jak pisałem, dopiero się uczę i nie znam Waszych grypsów :D . Możesz podac mi jakis link, gdzie można to kupić. Chciałem zobaczyc jak wygląda taki model. ile dokładnie kosztuje.

 

Pisząc o prowadzeniu kamerki chodziło mi nie tylko, czy model da radę ja udźwignąć, ale również o to czy np. kamera przyklejona do modelu nie wpada w jakieś drgania czy wibracje spowodowane np. pracą silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronkę www.rangevideo.com. Co prawda nie ma tam modeli ale jest cały niezbdny osprzęt video (nadajniki odbiorniki gogle itp). Uwaga ! temat bardzo wciąga! (przynajmniej mnie :twisted: )

Osobiście polecił bym ci model Multiplexa Easy glider)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebi prawda jest taka ze najpierw musialbys sie zajac modelarstwem. Po sezonie latania mozesz dopiero interesowac sie kamerka. Wiem ze wybiegasz marzeniami dosc daleko jak kazdy z nas na poczatku jednak jesli chcesz dojsc do filmowania z powietrza musisz przejsc ta droge.

 

Bywali juz tacy ktorzy chcieli helikopter spalinowy po to zeby amfibie na zdalne sterowanie przewozic. To nie tak dziala ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz "Focus , EG"

http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=1238

To jest EG , sam model do ktorego trzeba dokupic elektronike , aparature itp.

Focusa nie pokazuje bo nie uniesie nic poza flycamone.

 

Najlepiej wpisz w youtuba Easy Glider RC, Focus RC i sam zobaczysz o czym tu mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Norbert za link. Srona wiele mi wyjaśniła. Model rzeczywiście jest fajny, duży więc pewnie potrafi dźwignąć znacznie większy ładunek niż flycamone. Nie jestem jednak przekonany, czy dla mnie amatora nie jest to odpowiedni sprzęt. Nie znam się (jeszcze) na tym, dlatego mogę mieć problemy z doborem właściwych podzespołów (silnik, serwa, zała elektronika). Jak to jest. Kupuje np. silnik i on pasuje idelanie do tego modelu? Ma jaieś mocowania które bez problamu przykręcę w modelu, czy wszystko jest dowolne i jak zamontuje silnik zależy tylko od moich umiejętności majsterkowicza? Tz. czy taki model składa się jakby z klocków, gdzie wszystko pasuje do siebie, są jakieś standardy, czy trzeba wszystko w warsztacie dopasowywać?

 

Poczytałem troche forum i zastanawiam się na NEMO. A to dlatego, że jest tani, jest cały komplet, w pudełku jest symulator i kabel do niego. Jak dla mnie początkującego to chyba ważna sprawa taki symulator. Czytrałem, też że NEMO można rozbudować, wymienić np. silnik na bezszczotkowy. Z takim NEMO poznałbym trochę warsztatu modelarskiego. Norbert Ty chyna masz taki model, wydaje mi się, że czytałem Twoje pochlebne posty na jego temat. NEMO uniesie flycamone 2? Pomyslałem, że na poczatek taki NEMO+flycamone, a jak już poznam podstawy to może wtedy zbuduje EASY GLIDER'a i spróbuje nim dźwigać większe kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Andycha rencami i nogami. Ten ES i aparatura 2.4 to chyba najlepszy poczatek dla ludzi ktorzy nie chca wydac na poczatek duzo pieniedzy a jakosciowo bije na glowe Nemo. Problemem dla poczatkujacego moze byc niechec do zagranicznych sklepow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie taki komplet jak podal Armand moglbys kupic, bylbys mysle bardzo zadowolony, mozna na niego bez problemu aparat kompaktowy zaladowac.

 

Przesylka do 10 dni przewaznie. Mozesz jeszcze zostac poproszony o zaplacenie vatu+clo przy odbiorze ale to juz zaleznie od poczty itd. Mimo tych oplat i tak Cie wyjdzie 2-3x taniej niz w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej podoba mi się pomysł kupna tego ES. Z jakiego państwa przychodzi sprzęt? Widziałem, że są infolinie w USA i Niemczech, ale skąd jest wysyłany towar? Jak jest z tym cłem i vatem? Jezeli będą musiał zapłacic, to płaci się to przy odbiorze na poczcie, czy czeka mnie wizyta w urzędzie celnym w Warszawie? Prowadze firmę, może zamówić lepiej na firmę, może wtedy unikne vatu?

 

Czy do tego ES jest jakiś symulator na PC? Można http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8338&Product_Name=Hobby_King_2.4Ghz_4Ch_Tx_&_Rx_(Mode_2) podłączytć do komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym podlaczeniem do komputera to juz nie wiem. Jak kupisz na firme to na 100% masz vat i clo. Generalnie lepiej bierz na osobe prywatna. Sklep jest w hong kongu, wiekszosc z nas sie tam zaopatruje. Do komputera mozna kupic symulator e-sky za 50zl-60zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taka byłoby mnie stać.

Jesli chcesz od razu przyszlosciowa to http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6508&Product_Name=Spektrum_Dx6i_Mode2_w/_6200_Rx

 

NA heliguy kupi za coś koło 150$ ale dojdzie mu 22euro za przesylke wiec moze lepiej od razu w hobbycity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.