Skocz do zawartości

P-51D Mustang


Amerykaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Robisz z igły widły :D

 

W chwili wolnej malutki odłamek z skrzydła wrócił na swoje miejsce. Mam nadzieje że przy tym modelu już nigdy więcej nie przyda mi się poXipol ;)

 

Jak już tak szczegółowo piszesz o wszystkim co robisz to jeszcze edytuj post z dziennikiem i dopisz- bazgrzę jak kura pazurem :)

Nie wstyd Ci? :mrgreen: Tam powinno być kaligraficznie napisane, najlepiej pismem technicznym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ps. Jestem dysgrafikiem :P

Nie ściemniaj, tylko pisz starannie. Miej świadomość, że nasze forum to nie szkoła i wszelcy dys- mają przerąbane.

 

A tu był?: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=4716

Może ten punkt przeoczył?:

7. W podpisie dopuszczalne są tylko 4 linijki tekstu, wliczając w to zarówno linijki puste, jak i znaki graficzne typu banner.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie idąc chodnikiem na przeciw osoby niewidomej idącej o lasce należy w nią wejść? I jeszcze zapytać, czemu nie zeszła z drogi?

A tak całkiem na serio to osobiście dysgrafikiem jestem, mam problemy z pisaniem, mogę to przyznać otwarcie. Dysgrafik może napisać coś ładnie... Jednakże zajmie mu to trzy albo i nawet cztery :!: razy więcej niż ten sam tekst osobie z ładnym pismem. Tak więc kolega pisze tak, aby sam mógł się doczytać, rozumiem go. Wrzućmy może osobę która chodzi ledwo i to o kulach na bieżnię i zapytajmy "Czemu nie biegasz szybciej, tu nikt nie patrzy na twoją CHOROBĘ"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Jestem dysgrafikiem :P

Nie ściemniaj, tylko pisz starannie. Miej świadomość, że nasze forum to nie szkoła i wszelcy dys- mają przerąbane.

 

Z tego co wiem to żyje w kraju demokratycznym i mogę sobie pisać w swoim notesie nawet po arabsku. Co to kogo obchodzi jak kto pisze jak się uczy itd. ważne jest zachowanie odpowiedniej estetyki na forum i określonych zasadach.

 

A tu był?: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=4716

Może ten punkt przeoczył?:

7. W podpisie dopuszczalne są tylko 4 linijki tekstu, wliczając w to zarówno linijki puste, jak i znaki graficzne typu banner.

 

Byłem nie przeoczyłem , zapomniałem się. Poprawione i przepraszam.

 

Wracając do tematu napisze że czekam z bratem na ładowarkę pakietów. Pewnie jak dojdzie naładujemy ten pakiet Li-pol i będę mógł sobie trochę polatać na nim moim modelem nie rozładowując pakietu do końca i nie niszcząc go na nieodpowiednim regulatorze. Mam nadzieje że to latanie odbędzie się już w najbliższy weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, myślę, że jeszcze się tobie nie raz przyda Poxipol :wink: i dlatego proponuję końcówki skrzydeł (te narażone na odłamanie) podkleić z obu stron taśmą klejącą. Może to być przeźroczysta lub srebrna zbrojona - akurat tutaj prawie tego nie będzie widać a efekt wzmocnienia murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stół a nożyce się odezwą.

 

TEQ, nie porównuj ludzkich tragedii do lenistwa! Ja też bazgrzę, jak kura pazurem, więc żeby moje wypociny były czytelne, kaligrafuję je kilka razy dłużej niż inni. Wiadomo, że jak robię notatki dla siebie, to się nie przejmuję, ale nie pokazuję tego publicznie.

 

Amerykaniec, kraj, a w zasadzie państwo może i jest demokratyczne, ale nasze forum z całą pewnością nie. Dla pocieszenia dodam, że państwo jest organizacją przymusową, a to forum na szczęście nie.

 

Tak naprawdę nie interesuje mnie co i jak nabazgroliłeś w notatniczku. Zirytowało mnie tłumaczenie za pomocą wszechobecnego dys- (lektykiem, ortografem, mózgiem). To może nie owijać w bawełnę tylko pisać po prostu "jestem niedorozwinięty", "jestem leniem"? Dokładniej opisał to ciekawe zjawisko Pan Motylasty w swoim ostatnim, jak zawsze kontrowersyjnym poście. Zachęcam do lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, myślę, że jeszcze się tobie nie raz przyda Poxipol :wink: i dlatego proponuję końcówki skrzydeł (te narażone na odłamanie) podkleić z obu stron taśmą klejącą. Może to być przeźroczysta lub srebrna zbrojona - akurat tutaj prawie tego nie będzie widać a efekt wzmocnienia murowany.

 

Chyba tak zrobię dzięki za radę ;)

 

Byl gdzies na forum opis LIPO monitora do modelu - po rozladowaniu ponizej pewnego napiecia piszczy i halasuje - moze sobie taki spraw ?

 

No bardzo mi by się właśnie coś takiego przydało. Może wie ktoś gdzie można to nabyć ?

 

Uderz w stół a nożyce się odezwą.

 

TEQ, nie porównuj ludzkich tragedii do lenistwa! Ja też bazgrzę, jak kura pazurem, więc żeby moje wypociny były czytelne, kaligrafuję je kilka razy dłużej niż inni. Wiadomo, że jak robię notatki dla siebie, to się nie przejmuję, ale nie pokazuję tego publicznie.

 

Amerykaniec, kraj, a w zasadzie państwo może i jest demokratyczne, ale nasze forum z całą pewnością nie. Dla pocieszenia dodam, że państwo jest organizacją przymusową, a to forum na szczęście nie.

 

Tak naprawdę nie interesuje mnie co i jak nabazgroliłeś w notatniczku. Zirytowało mnie tłumaczenie za pomocą wszechobecnego dys- (lektykiem, ortografem, mózgiem). To może nie owijać w bawełnę tylko pisać po prostu "jestem niedorozwinięty", "jestem leniem"? Dokładniej opisał to ciekawe zjawisko Pan Motylasty w swoim ostatnim, jak zawsze kontrowersyjnym poście. Zachęcam do lektury.

 

Super wiedz tylko że większość ludzi na dys są szczególnie uzdolnieni i utalentowani nie mówię akurat że ja taki jestem ale większość dys jest. Masz racje jak zawsze z resztą pamiętajcie wszyscy Ładziak ma zawsze racje :!: Chciał bym żeby w moim temacie pisano na temat czyli o modelarstwie a nie o dys… Więc skończymy już to pisanie nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do Monitora do Lipoli, to bardzo proszę :

 

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6589&Product_Name=Battery_Monitor_2-6S

(sam właśnie robie zamówienie na UH i też sobie coś takiego kupuje :jupi: )

 

I nie jestem pewny więc zapytam:

Jak mam takie coś to mogę bez problemu używać "starych" regli z akumulatorkami Lipo ??

 

A co do modelu, to b. fajny i tak jak reszta: czekam na filnik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mammuth napisał/a:

Byl gdzies na forum opis LIPO monitora do modelu - po rozladowaniu ponizej pewnego napiecia piszczy i halasuje - moze sobie taki spraw ?

 

 

No bardzo mi by się właśnie coś takiego przydało. Może wie ktoś gdzie można to nabyć ?

 

Skontaktuj się z modelarzem Remzibi.

On sam robi świetne li-po monitorki. Widziałem to w akcji. Jak się kończy "prąd" to tak piszczy, że nie sposób nie zareagować na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki świecący monitorek?

 

Odpowiedno świeci w zależności od stanu naładowania baterii. Podłączasz do odbiornika i odp. przyciskiem na nadajniku włączasz go tym samym sprawdzając stan naładowania pakietu.http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2038

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki świecący monitorek?

 

Odpowiedno świeci w zależności od stanu naładowania baterii. Podłączasz do odbiornika i odp. przyciskiem na nadajniku włączasz go tym samym sprawdzając stan naładowania pakietu.http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2038

 

Wojtek,mam parę takich wskaźników,jednak działają inaczej niż to opisujesz :D

Może rozwiniesz temat i napiszesz dokładnie jak to zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki świecący monitorek?

 

Odpowiedno świeci w zależności od stanu naładowania baterii. Podłączasz do odbiornika i odp. przyciskiem na nadajniku włączasz go tym samym sprawdzając stan naładowania pakietu.http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2038

 

Wojtek,mam parę takich wskaźników,jednak działają inaczej niż to opisujesz :D

Może rozwiniesz temat i napiszesz dokładnie jak to zrobiłeś?

 

O holibka sorry :D Znajomy ma takie coś wyglądające identycznie, świecące na 3 różne kolory z tym, że podpina się to do wtyku balansera do pakietu a nie do obornika.

 

Chylę czoło- mój błąd. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wiedz tylko że większość ludzi na dys są szczególnie uzdolnieni i utalentowani nie mówię akurat że ja taki jestem ale większość dys jest.

Ja nie piszę o ludziach rzeczywiście mających jakieś problemy dys-, tylko cwaniakach zasłaniających się takim zaburzeniem z lenistwa. Łatwiej napisać "jestem dys-", niż sprawdzić poprawność tego co się napisało. Co druga odpowiedź na zwrócenie uwagi na masakryczne błędy to "jestem dys-". Mam już uczulenie...

Jeżeli rzeczywiście masz dysgrafię, to sorry. Moje wywody Cię nie dotyczą.

Chciał bym żeby w moim temacie pisano na temat czyli o modelarstwie a nie o dys…

Posprzątać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem coś bardzo przydatnego. Wyciąłem otwór pod ogonem wkleiłem tam przezroczystą plastikową rurkę i wykonałem do niej żelowy korek z śrubą oblaną klejem żeby można było ciasno wpasowany korek jakoś wyciągnąć. Służy to do wyważania modelu nie zależnie na jakim pakiecie będę latał będę mógł regulować sobie wyważenie ołowiem umieszczając go w tym czymś.

 

To zdjęcia:

 

49ec0f428e01469d.jpg

 

ab5f8bd1f98a91f1.jpg

 

37992581qx0.jpg

 

14015907la5.jpg

 

Obecnie wyważyłem model na Lipola brata i jeśli jutro będzie dobra pogoda polatam sobie trochę na tym Lipolu ;) Myślę że ktoś będzie filmował i wstawię jutro filmik jeśli będę miał na to czas ;) Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i witam po długiej przerwie. Niestety przynoszę z sobą nie zbyt wesołe informacje. Wylatałem mustangiem 51min i w ostatnim locie popełniłem błąd (przeciągnięcie i twarde lądowanie na ziemi) w zasadzie było to małe zapolowanie na kreta. Nemo brata nie raz już wychodziło z takich spotkań z ziemią bez szwanku. Natomiast uszkodzenia delikatnego mustanga dosyć dotkliwe: skrzydło 10cm od końca złamane , plastiki kadłuba w drobnym maku , sam kadłub troszkę się rozkleił przy samym dziobie , co ciekawe śmigło całe. Niestety nie mam teraz aparatu by wam to pokazać ale jak tylko wróci do mnie zrobię fotki i wrzucę. W między czasie odkryłem coś przykrego w tym modelu , jak się okazało lotki nigdy nie wracały do pozycji 0 przy bezwietrznej pogodzie było to aż rażące bo musiałem non-stop kontrować i większość lotu model bujał się raz to na lewe raz to na prawe skrzydło. Nic przyjemnego było to bardzo stresujące. Zanim mustang znowu wróci w przestworza będzie musiał przejść naprawy i modernizacje. Zmodernizuje przede wszystkim te nieszczęsne lotki zamiast cięgna skręcającego o 90 stopni wstawie serwa bezpośrednio przy lotkach jak jest to zastosowane w modelach multiplexa. Lecz przed tym wszystkim mam chrapkę na nowy model oczywiście jakiś wolniejszy najprawdopodobniej górnopłat , mustang jest dla mnie mimo wszystko jeszcze za szybki. Szkoda że nie udało się nagrać jakiegoś filmiku z lotów bo mustang naprawdę w powietrzu prezentował się lepiej niż rewelacyjnie. Proszę włodarzy tego forum o nie usuwanie tego tematu bo jak pisałem wcześniej mam zamiar jeszcze latać mustangiem a przy okazji kontynuować ten temat. Pozdrawiam wszystkich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.