Skocz do zawartości

P-51D Mustang


Amerykaniec

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie gdy czekam jeszcze na paczkę zorganizowałem wspomniany wcześniej notes czasu lotów mojego mustanga :wink:

 

6ce415dbf7ad829f.jpg

 

87d8b2daa2ce85c0.jpg

 

9335a42dee90254c.jpg

 

6970fda8ebd53119.jpg

 

Na trzecim zdjęciu widać miejsce na zaznaczanie moich rang godzina w powietrzu to jeden krzyżyk w notesiku i jeden na modelu. Czym więcej godzin w powietrzu tym więcej krzyżyków zestrzelenia. Każdy kto to zobaczył mówił mi że się uwsteczniam ale co tam zabawa będzie jeszcze bardziej smakowała a po za tym ja lubię sobie wszystko zapisywać :rotfl: W notesie będę zapisywał także o której godzinie odbył się lot , gdzie , przy jakich warunkach pogodowych , ile czasu trwał każdy pojedynczy lot oraz oczywiście data lotu. Dzięki takiemu notesikowi będę mógł sobie wyprowadzać roczne statystyki itd. Przy kolejnych moich modelach także będę prowadził coś podobnego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Życzę Ci abyś faktycznie miał tam duuużo wpisów.

 

Z autopcji (niestety) wiem, że przesiadka z trenerka - górnopłata na szybkiego ptaszka wojennego może być cholernie bolesna, zatem uważaj z jego pierwszym oblotem. Od jego powodzenia będzie naprawdę dużo zależało. Jak wszystko będzie OK, to potem pójdzie już gładko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nareszcie dotarł do mnie model :) Niestety musiałem użyć jednak innych serw bo w sklepie internetowym w którym kupowałem Mustanga nie było już na stanie Towerpro. Więc przejechałem się do najbliższego sklepu modelarskiego i kupiłem 3 serwa E-Sky EK2-0508 Digital 8g i odbiornik E-sky EK2-0420 (taki sam jak brata) teraz przynajmniej nie będę musiał pożyczać. Szkoda tylko że ten odbiornik ma pomarańczową antenę bo nie zbyt będzie pasowała do makiety :| No ale niestety innych nie było. Jeśli dziś uda mi się to wszystko poskładać i przygotować model do lotu to jutro jeśli będzie dobra pogoda spróbuje go oblatać nie długo może jeszcze dziś wrzucę jakieś fotki i może filmiki z prób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie przed chwilą oderwałem się od montażu modelu. Udało mi się zrobić praktycznie wszystko oprócz przymocowania regulatora i odbiornika, wywarzenia modelu, przymocowania baryłek na lotkach oraz regulacji lotek.

 

Tak wyglądało to po odpakowaniu:

 

d2c6f8087da6d4c1.jpg

 

1f861b69dc40c94c.jpg

 

Tu widać włożony regulator , odbiornik oraz zamontowane i wyregulowane serwo steru wysokości:

 

2e5c479f56f52685.jpg

 

Najwięcej problemów było z sterowaniem lotkami i ułożeniem serw do lotek sporo wycinania i klejenia. Poczekam do rana aż klej mocujący serwa wyschnie zamontuje baryłki i wyreguluje porządnie lotki

 

09e390fbd14da4fd.jpg

 

0af6d540a76a9dfd.jpg

 

A tu reszta fotek które napstrykałem:

 

7a16e539fc4db84f.jpg

 

5945dc39492d2977.jpg

 

Zrobiłem próbę pakietów brata niestety wytrzymały z pełnego naładowania tylko 3 min na maksymalnych obrotach. Więc nie liczę na dłużej niż 4 min lotu. Jutro a tak właściwie dziś :ble: z rana dokończę moje prace przy modelu i jeśli będzie dobra pogoda oblatam go. A teraz pisze wszystkim dobranoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej problemów było z sterowaniem lotkami i ułożeniem serw do lotek sporo wycinania i klejenia. Poczekam do rana aż klej mocujący serwa wyschnie zamontuje baryłki i wyreguluje porządnie lotki

 

A może właśnie problem polegał na tym, że próbowałeś wcisnąć 2 serwa w miejsce gdzie powinno być 1 serwo sterujące obiema lotkami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem 2 serwa na lotkach bo gdyby było jedno serwo miało by za ciężko i za bardzo zginało by cięgna lotek. Zastosowałem 2 i ustawiłem je jak należy chodzą pięknie są szybkie mocne no i łatwiejsze w regulacji. Oblatałem dziś model przy bardzo dużym wietrze no i jestem trochę zawiedzony konkretnie to z powodu tego że jednak pakiet Ni-MH 650mAh 9.6V nie starczył , silnik na tym pakiecie dawał za mały ciąg no i dziewiczy lot był bardzo stresujący pod wiatr jakoś się wzniosłem ale gdy dałem stery z wiatrem to nieźle się przestraszyłem bo model dosłownie spadał jak kamień ale na szczęście jakoś intuicyjnie udało mi się wykonać awaryjne lądowanie. Po awaryjnym lądowaniu okazało się niestety że model jest bardzo ale to bardzo delikatny odłamał się malutki kawałeczek skrzydła i na szczęście nic więcej się nie stało. Potem po krótkim załamaniu i przemyśleniu sprawy z bratem doszliśmy do wniosku że zastosujemy jego pakiet Li-Pol 3 celowy 1200 mAh nie pasujący do regulatora w mustangu. Więc wystartowałem na nim i latałem tylko minutkę żeby nie zniszczyć pakietu. Przez tą krótką minutkę od razu wrócił mi się humor. Model na pakiecie Li-Pol szedł jak burza był bardzo szybki doskonale radził sobie z dużym wiatrem był bardzo zwrotny sterowny słuchał się sterów bardzo przyjemnie się nim latało no i super prezentował się w powietrzu ojj :) Lądowanie było już bardzo udane pod wiatr elegancko ładnie bezpiecznie go posadziłem na zmarzłą ziemię. Niestety nie mam filmików mam tylko parę niewyraźnych zdjęć.

 

Moment przed awaryjnym lądowaniem:

 

8f36f28f053f53cf.jpg

 

Fragment odłamka z skrzydła:

 

65a677357d25a5a1.jpg

 

Lot na pakiecie Li-Pol (zaznaczone miejsce odłamania skrzydła przy awaryjnym lądowaniu):

 

d92d5bef6c0b05dc.jpg

 

25c37bd624ae3726.jpg

 

8ee62c8d085fc16a.jpg

 

c2b5792dd4495d84.jpg

 

Teraz będę musiał wkleić odłamany kawałeczek od skrzydła na swoje miejsce no i pomyśleć o nowym regulatorze przystosowanym do pakietów Li-pol i o samym dość mocnym 3 celowym pakiecie Li-pol. Musze po prostu zamówić w sklepie internetowym jeśli znajdę jeszcze na to fundusze. Przy następnych lotach myślę że będą to loty już na pakietach Li-pol zrobię jak najwięcej filmików. Dobranoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też gratuluję świetnej relacji (zdjęcia są jak autentyczne 50 letnie :wink: ) i udanego oblotu.

Co do napędu, to niestety, potwierdzam słowa mammutha.

 

PS

Mam jeszcze jedno pytanko: możesz podać całkowitą długość kabinki (tej przeźroczystej wytłoczki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze dokonac ladnego wpisu do ksiazeczki i wstawic zdjecie ;)

 

Proszę ;)

 

f487617d7b29f15d.jpg

 

Jeszcze 59min i pierwsze zestrzelenie :D

 

PS

Mam jeszcze jedno pytanko: możesz podać całkowitą długość kabinki (tej przeźroczystej wytłoczki)?

 

Nie za bardzo wiem o jaką długość Tobie chodzi ale zwymiarowałem dla Ciebie dokładnie całą kabinkę

 

88853490e4a7a4f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o sile wiatru to mysle, ze spokojnie znajdziesz szczegolowe dane na jakims serwisie meteo - bedziesz mogl w m/s zapisywac ;)

Jezeli chodzi o wymiary - to podajac wysokosc kabinki te 45 i 38 - to skoro juz tak szczegolowo - to podaj w jakiej odleglosci te te pomiary zostaly dokonane (od poczatku lub tez od konca kabinki) - bo teraz wisza w powietrzu ;) - nie czepiam sie - tylko podpowiadam ;) - bo prezentacja jest wzorowa i moze (bedzie) sluzyc jako wzor dla innych.

Jeszcze raz brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, jak dziękować.

Na nieprecyzyjne pytanie udzieliłeś bardzo wyczerpującej odpowiedzi.

Chodziło mi o całkowitą długość 40+155+10 w celu ocenienia wymiarów tej kabinki (to się pewnie jakoś konkretnie nazywa :oops: ), bo jest dostępna jako część zamienna i być może byłaby mi potrzebna do innego modelu (teraz w wolnej chwili będę mógł dokładnie sprawdzić).

Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o wymiary - to podajac wysokosc kabinki te 45 i 38 - to skoro juz tak szczegolowo - to podaj w jakiej odleglosci te te pomiary zostaly dokonane (od poczatku lub tez od konca kabinki) - bo teraz wisza w powietrzu ;)

 

Ogólnie ta kabina nie jest profesjonalnie zwymiarowana gdybym chciał to profesjonalnie zwymiarować musiał bym najlepiej to wszystko narysować rysunkiem technicznym i to w dwóch rzutach , zwymiarować odpowiednio wszystkie kąty i zagięcia eliptyczne. Trzeba też umieć czytać odpowiednio rysunki i wymiarowania nie wiem czy każdy potrafi ale powinien ;) Wiem coś o tym bo chodzę do technikum mechanicznego. Pobawił bym się i zwymiarował bym to profesjonalnie no ale nikomu nie jest to potrzebne bo kolega Hubert wie już co chciał wiedzieć ;)

 

 

W chwili wolnej malutki odłamek z skrzydła wrócił na swoje miejsce. Mam nadzieje że przy tym modelu już nigdy więcej nie przyda mi się poXipol ;)

 

34e58ad00ca67183.jpg

 

03630cfb3701bcb4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.