piotr28 Opublikowano 27 Sierpnia 2020 Opublikowano 27 Sierpnia 2020 Witajcie, chciałbym ułożyć antenę 2,4 Ghz pod innym kątem niż to jest obecnie w mojej Futabie T9CAP : Taki mniej więcej kąt byłby dla mnie zadowalający niż celowanie anteną w ziemię Czy do tego zabiegu mogę wykorzystać wtyk/gniazdo RP-SMA ? Wiem że to ingerencja w długość anteny nadawczej,dlatego wolę dopytać.
d2f Opublikowano 27 Sierpnia 2020 Opublikowano 27 Sierpnia 2020 Długość części aktywnej nie zmienia się, bo adapter jest ekranowany, więc dopasowanie nie zmieni się znacząco.Jednakże dochodzą Tobie 2 dodatkowe złącza i tu może pojawić się problem.Jak robiliśmy długie linki na WiFi (dawno temu) to takie adaptery rpsma-N często uniemożliwiały link. Lutowalismy się wtedy nowym kablem bezpośrednio do anteny i eksperymentowaliśmy z jego długością. Parę razy zakończyło się to awarią sprzętu.Ja bym tego nie stosował w torze RC.
piotr28 Opublikowano 27 Sierpnia 2020 Autor Opublikowano 27 Sierpnia 2020 Dzięki za odpowiedź.Uważam że zawsze lepiej zapytać niż potem stać i płakać na lotnisku...Pozdrawiam.
d2f Opublikowano 27 Sierpnia 2020 Opublikowano 27 Sierpnia 2020 Może trzeba poszukać innej anteny, albo wyciągnąć złączkę rp/sma z modułu i uczepić na wsporniku. Czy to jest oryginalna antena od modułu? Wygląda na taką o większym uzysku niż standardowe a przez to o węższej wiązce (musisz bardziej celować bo ma wieksze martwe pole niż standardowa). Jeśli tak, to skierowana w dół i do przodu pozwoli Ci uzyskać większe pokrycie, bo zdjęcie z ustawioną do góry i przodu pokazuje pokrycie sygnałem ziemi przed Tobą oraz Twojej głowy.
jerzym Opublikowano 27 Sierpnia 2020 Opublikowano 27 Sierpnia 2020 Metalowa rączka aparatury przy tak małej odległości od anteny powoduje przestrojenie anteny w dół pasma. Rączka powinna być na samym końcu anteny przy złączu.
piotr28 Opublikowano 27 Sierpnia 2020 Autor Opublikowano 27 Sierpnia 2020 Tak,to oryginalna antena od modułu.Moduł dedykowany do Futaby-Corona V1 Tak naprawdę nigdy nie miałem problemów z zasięgiem-latałem zawsze w takiej konfiguracji jak na pierwszym zdjęciu.Chciałem ustawić antenę do góry tak aby nadajnik zmieścił mi się w pulpicie do aparatury który chce dokupić. Przeglądałem kilka stron a i na filmach widzę że ludzie różnie ustawiają anteny w nadajnikach,a to poziomo w lewo lub w prawo,albo pionowo do góry,albo jak zaproponowałem na drugim zdjęciu ale skoro piszesz Paweł że tak jest lipa to nie ma co. Panowie ,jak to jest z mocą sygnału 2,4 Ghz w którą stronę jest najmocniejszy?Czy to jest tak ,że gdy latam i trzymam nadajnik to najmocniejszy sygnał jest w lewo i prawo od anteny,co nieco w dół w stronę ziemi i do góry a najgorszy kierując czubek anteny w kierunku modelu?
d2f Opublikowano 27 Sierpnia 2020 Opublikowano 27 Sierpnia 2020 Antena w modelu ma widzieć jak najdłuższą część anteny w aparaturze i wzajemnie. Idealnie gdyby były ustawione równolegle do siebie.Czubek i większą część wycinka kuli na którą on wskazuje jest "głucha". Tak samo do dołu. Im większy uzysk anteny tym węższa część "po bokach" z dobrym sygnałem. 1
MirekC Opublikowano 28 Sierpnia 2020 Opublikowano 28 Sierpnia 2020 22 godziny temu, piotr28 napisał: Witajcie, chciałbym ułożyć antenę 2,4 Ghz pod innym kątem niż to jest obecnie w mojej Futabie T9CAP : Taki mniej więcej kąt byłby dla mnie zadowalający niż celowanie anteną w ziemię Czy do tego zabiegu mogę wykorzystać wtyk/gniazdo RP-SMA ? Wiem że to ingerencja w długość anteny nadawczej,dlatego wolę dopytać. A należy zrobić tak i po problemie... Futaba 9Z.
Rekomendowane odpowiedzi