Skocz do zawartości

Przenosnik taśmowy


adams38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja rada dla kolegi jest spóźniona o 10 lat i zapewne już nie aktualna ale może inni "budowlańcy" skorzystają z moich doświadczeń. Zrobiłem taki transporter nawet kilka lat wcześniej ale wtedy nie byłem uczestnikiem forum.

To była i jest zabawka dla wnuczków.
Jeżeli chodzi o taśmę to zrobiłem ją z płaskiej gumy grubości około 1.5 mm. W Warszawie dostać ja można (i wiele innych ciekawych materiałów) w składnicy chemicznej na ulicy Rzecznej 6. Do czego używana jest ta guma , nie wiem. Sprzedaje się ją z rolki o szerokości około 2 m - może nieco mniej, nie pamiętam dokładnie. Trzeba ją jednak obejrzeć dokładnie (i wymacać) bo widziałem już takie rolki (pewnie źle wymieszane przed wulkanizowaniem, które mają tendencje
do przerwań). Taśmę można kleić butaprenem na zakładkę około 15 mm, ja później szlifowałem uskoki gumy.
Załączam dwa zdjęcia jakie posiadam. Na jednym jest transporter jeszcze nie pomalowany.
W domu zachowuje się znakomicie i obsłużył już kilku wnuczków - nie zdał egzaminu w piaskownicy, na co bardzo liczyłem.
Mimo wykonania rolki napędowej również z gumy po dostaniu się tam piasku rolka się ślizga i nie przesuwa taśmy. Zwiększenie naprężenia taśmy za pomocą rolki napinanej sprężyną do granic przyzwoitości - nie pomogło.

Transporter_1.JPG

Transporter_2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.