Skocz do zawartości

Mistrzostwa świata modeli na uwięzi i świetny portal


kojot

Rekomendowane odpowiedzi

Na PWM pojawił się link do rewelacyjnej relacji z mistrzostw świata modeli na uwięzi.

http://www.airsports.tv/index.asp?bcpid=4552242001&bclid=1325126603&bctid=5261465001

 

Ale warto zauważyć, że film jest na portalu tematycznym. Mnie tam nigdy nie było, a miejsce jest rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie się, wyścig to jest to.....

To też widziałem, w Wierzawicach na zawodach modeli na uwiezi. Były tam w szystkie kategorie tej dyspliny. Wyścig jest też bardzo fajny. Praca mechanika jest niesamowita, jak w F1 łapie model, tankuje, odpala i wypuszcza w kilka sekund :shock:

Ja latałem w akrobacji, zamierzam do tego wrócić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie ta dyscyplina jest delikatnie mówiąc dziwna. Trochę jak ten dziwny zimowy sport gdzie panowie puszczają na lodzie takie czajniki i biegają przed nimi z miotełkami.

 

Dla mnie w modelarstwie najfajniejsze jest to, że mogę zobaczyć jak zachowuje się taki miniaturowy samolot, który w pewnym sensie jest repliką dużej maszyny, i podlega wszystkim tym samy prawom fizyki i aerodynamiki. Do tego poczucie wolności. A tu co? Wolności z definicji nie ma, bo model na sznurku, do tego przecież żaden normalny samolot nie lata la lince. Rozumiem, że kiedyś nie było aparatur i jakoś sobie trzeba było radzić. Ale teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego poczucie wolności. A tu co?

Poczucie prawdziwej, namacalnej, fizycznej więzi z modelem.

A do tego świadomość bycia w zespole, zgranie, zrozumienie - lepiej, jak w F1.

 

Czasami myślę, żeby znowu zrobić jakiś prosty, szkolny F2B na samozapłon i trochę pokręcić się w kółko... Czasu brak, może kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, każdy robi co lubi :)

 

Jedni nie rozumieją jak można latać w 3D bo to nie naturalne, inny zastanawiają się o co chodzi z tymi linkami :D

 

Filmik mi się podobał ale chciałbym za żywo coś takiego pooglądać :)

 

A te "czajniki" o których mówił From_heaven to curling :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.