Skocz do zawartości

TS5828 + ROTG01, jakie anteny do polecenia?


Scislov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem zestaw FPV do samolotu RC tj. nadajnik TS5828 i odbiornik ROTG01(z chin). W zestawie są dodawane zwykłe badziewne anteny, testowałem zasięg w tej konfiguracji i w odległości ok. 100m, w zależności od orientacji nadajnika(ze względu na niedoogólną charakterystykę anteny), było albo nic nie widać, albo było widać idealnie. Jednak ze względu, że samolot raczej zmienia swoją orientację, 100m można uznać za maksymalny zasięg. Oczywiście w specyfikacji nadajnika jest napisany 500-800m, a przy zestrojeniu anten do 2km. Moje pytanie brzmi, jaką antenę, z własnego doświadczenia, polecacie do nadajnika aby miała ona dobrą charakterystykę kierunkową i doskonały zasięg. Do odbiornika planuję zrobić kierunkową antenę, ponieważ jest prostsza w wykonaniu, może polecacie jakieś konstrukcje lub tanie alternatywy?

Spróbowałbym również zrobić samemu antenę do nadajnika, ale nie jestem pewien, czy będzie miała odpowiednią impedancję i czy nie uszkodzi to końcówki mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.