Jump to content

Dwa silniki jeden żarowy, drugi samozapłon


ender

Recommended Posts

Mam pytanie mam dwa silniki które leżą sobie już długo u mnie (kilka lat) i chciałbym je uruchomić ale najpierw potrzebuje je umyć czym to mogę zrobić żeby ich nie uszkodzić? i jak to zrobić? rozebrać do zera i miękkim pędzlem? tylko pytanie w czym je umyć i potem nasmarować? samozapłon to staruszek 0.8 cm3 a żarowy to 5cm3.

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rozbierz i aluminiowe części możesz wrzucić do garnka i przegotować, po takiej kąpieli rycynowo-podobne brudy odejdą po potraktowaniu ich szczoteczką do zębów (oczywiście brata :))

Tulei i łożysk nie maczamy bo rdzewieją.

Zresztą poszukaj, gdzieś tu jest temat o czyszczeniu tłumika czy coś w tym rodzaju.

Przy rozbieraniu zachować ostrożność i zapamiętać co gdzie było i jak było ustawione względem siebie (to ważne). Możesz zrobić jakieś fotki (możesz też je tu wrzucić) to pokibicujemy.

Link to comment
Share on other sites

Dobrą rozwiązaniem jest nafta,choć i benzyna ekstrakcyjna nie jest najgorsza(choć stanowczo zbyt sucha).Elementy silnika możesz wygotowac w wodzie z płynem do naczyń.Później miekka szmatka/chusteczka lub w/w szczoteczka do zebów,i możesz leciec z czyszczeniem,na koniec dokladne czyszczenie naftą i płukanie...potem tylko złozyć,kropelka oleju na tłok i po sprawie...silniczek wyczyszczony i wstępnie zakonserwowany.... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Rozpocząłem rozbiórkę sinika (na razie żarowy) wrzucam zdjęcia przepraszam za jakość ale no cóż telefon komórkowy...

 

oba silniczki:

130_09012009_tn.jpg

 

samozapłon 0.8cm3 wyrób wschodniej cywilizacji staruszek ale fajny :)

316_09012009_001__tn.jpg

 

i żarowy jednak to 6,5 cm3 też stary i kupiony z drugiej ręki jak jeszcze byłem w podstawówce i wtedy jeszcze był "przypalany" i działał w sumie nie wiem nawet czy jest dotarty...

404_09012009_003__tn.jpg

 

I rozbiórka:

906_09012009_007__tn.jpg

 

i kolejny etap:

771_09012009_011__tn.jpg

 

i pojawił mi się problem wszystkie części mi wyszły gładko nie mogę tylko zdemontować wału korbowego i łożysk:

 

161_09012009_021__tn.jpg

 

Macie jakiś pomysł żeby go zdemontować nie na siłę?

p.s

bardzo dziękuję za wcześniejsze posty i rady:)

Link to comment
Share on other sites

Zrób jeszcze fotkę z przodu i z tyłu. Wał jeśli nie jest dodatkowo zamocowany wystarczy puknąć z przodu np. drewnianym młotkiem lub o deskę do krojenia. Później łozyska, przednie można wypukać kołkiem drewnianym do przodu (od środka) - najpierw można lekko przygrzać na około nad kuchenką ale delikatnie. Jak zostanie w silniku tylko tylne łożysko wkładasz silnik do piekarnika i pieczesz go z 10min. Wyjmujesz przez rękawicę i stukasz o deskę do krojenia i łożysko wypada.

Link to comment
Share on other sites

To 6,5 wygląda na MVVS, czyli całkiem dobry silnik, ale trzeba wymienić gaźnik i dać czarny, tylny tłumik.. Pochodzi długo i da niezłą moc :)

Tego OTMa raczej sobie odpuść, kapryśny...

PS

kto Cię uczył zdjęcia robić? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Gaźnik na 100% do wymiany na RC a koliberek to raczej tylko do zabawy może się uda go uruchomić ale na pewno muszę kupić do niego rozrusznik.

 

 

Co ze zdjęciami nie tak oprócz marnej jakości? :D nikt nie uczył nie potrzebowałem nigdy robić jakiś świetnych zdjęć zawsze był ktoś kto je robił za mnie:)

Link to comment
Share on other sites

koliberkiem zajmę się w drugiej kolejności teraz nie mogę wyjąć wału korbowego z bloku silnika i łożysk... Jakieś pomysły? Stukałem delikatnie drewnianym młotkiem ale nie idzie wg instrukcji nie ma tam żadnego dodatkowego mocowania chyba...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.