Skocz do zawartości

RadioMaster TX16S a Optima Hitec


amatorsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam-Kolegow=czy ktos z Was sprawdzal juz wspolprace w/w nadajnika z odbiornikami Hitecka Optima6 lub 7==jak sie binduja -czy wewnetrzna telemetria [odczyt nap. pakietu zasilajacego i nap. odbiornika ] sa normalnie odczytywane bez zadnych modulow posrednich i bez problemow.Mam zamiar kupic to cacko ale nie zmieniac odbiornikow.Wiem ze jest w oprogramowaniu wspolpraca z Optima ale jak jest z telemetria?

Druga sprawa to chcial bym do niego dokupic komplet odbiornika wraz z czujnikami nap. pakietu i variometr-czy potrzebuje wtedy modul posredni by podlaczyc w/w czujniki.Moze ktos juz mial taki komplet i doswiadczenia to chetnie wyslucham rad.Czy jest taka opcja aby do odb  Frsky podlaczyc bezposrednio tylko modul vario i radio informowallo mnie na zadanie np. wybranym przelacznikiem o wysokosci modelu??Czekam na porady i sugestie=pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
11 godzin temu, amatorsky napisał:

Druga sprawa to chcial bym do niego dokupic komplet odbiornika wraz z czujnikami nap. pakietu i variometr-czy potrzebuje wtedy modul posredni by podlaczyc w/w czujniki.Moze ktos juz mial taki komplet i doswiadczenia to chetnie wyslucham rad.Czy jest taka opcja aby do odb  Frsky podlaczyc bezposrednio tylko modul vario i radio informowallo mnie na zadanie np. wybranym przelacznikiem o wysokosci modelu??Czekam na porady i sugestie=pozdrawiam 

Do odbiorników Frsky ze złączek smart port (np. X8R) czujniki wpina się bezpośrednio pojedynczym kabelkiem. Nie widzę też problemu, żeby w OpenTX dodać funkcję specjalną, która spowoduje odczyt danej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz=rozumiem ze czujnik z 3 kabelkami  wkladasz w gniazdo smart port i masz odczyt albo variometru lub z innym czujnikiem-odczyt napiecia pakietu.Natomiast jesli bym chcial odczytywac te 2 funkcje -to musze zastosowac modul posredniczacy.Co sadzisz o odbiorniku Jumper R8-nie bardzo wiem czy on sie nadaje na to co bym chcial bo nie rozumie pewnych tlumaczen i oznaczen na stronie sklepu Banggood- a cena jest b. fajna==w tym sklepie mam zamiar sie zaopatrzyc w ten sprzet==ten odbiornik R8 mysle ze ma zyroskop i to za bardzo by mi nie pasowalo-bo stabilizacji modelu nie potrzebuje.Jestem zielony w tym temacie tych aparatur i odbiornikow-dlatego prosze o pomoc=pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Frsky z Smart Portem:
- 1 czujnik, 1 kabelek taki jak do serwa,
- bez modułów pośredniczących,
- łączone w szeregu od urządzenia do urządzenia.
Poniżej przykład:
1610085891256.thumb.jpg.a0243b98924962407ca2d132b4d1a0ab.jpg
 

Odbiornik -> amperomierz -> woltomierz -> kolejne czujniki.

Chcesz więcej pomiarów, dodajesz w łańcuszku kolejne czujniki. Chcesz mniej, odpinasz niepotrzebny.
Moduł pośredniczący był potrzebny w starszych odbiornikach Frsky. Te nowsze (X8R, X6R, S6R, S8R, RX8R) go nie potrzebują.
Jumpera R8 nigdy nie używałem. Z tego co ludzie piszą w internecie to jest coś w rodzaju klona X8R, ale nie da się w niż podłączyć czujników po Smart Porcie. Ma zabudowany SBUS, więc możliwe, że dałoby się użyć huba Frsky do czujników Frsky, ale nie ma to sensu finansowo. Jumper R8 kosztuje 70zł, hub FSH-01 70zł, a odbiornik X8R dostaniesz na ali za 120zł i masz pewność, że wszystko zadziała.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.