Skocz do zawartości

Sila TX a problemy z ludzmi nie rozumiejacymi naszych marzen


L_I_S

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wam,

 

jak widze wiekszosc z Was ma 500mW nadajniki 2,4Ghz lub i mocniejsze gdy w Europie prawo zezwala na max 10mW. Wiem, ze Polska krajem tolerancyjnym i mozna sobie naginac wiele rzeczy, wiec taka drobnostka nikomu nie zaszkodzi pewnie.

 

Czy ktos z Was mial kiedykolwiek problemy w trakcie latania z TX>10mW ? Nie wiem, czy ktos podjechal do Was z wojska i burzyl sie, ze zaklocacie im cos tam ?

 

Wiekszosc czasu mieszkam w NIemczech i wiekszosc NIemcuff tu teoretycznie ma swiraa na punkcie przestrzegania prawa wiec mecze sie z konstruowaniem sprzetu 10mW i kombinacjami anten panelowych i dookolnych wysokiego zysku. Zasieg jest jako taki, ale jakbym w to 500mW TX wlozyl to od razu spokojniej sie lata. Na 50km zestaw z Hiszpanii nie mam narazie kasy.

 

polecam stronke www.immersionsflug.de dla tych co nie chca czekac na przesylki ze Stanow

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie słyszałem by ktoś miał problemy z latania z nadajnikiem 2,4 Ghz o mocy większej niż 10mW osobiście latam z nadajnikiem 1000 mW. 10 mW to faktycznie malutko raczej do latania koło nogi , a czy wogóle ktoś się moca nadajnika w niemczech interesuje ? z reguły i tak lata się w miejscach oddalonych od siedzib ludzkich więc raczej nikomu nie przeszkadzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wiem, ze Polska krajem bezprawia

To pominmy bo nie to miejsce i temat.

mozna sobie naginac wiele rzeczy, wiec taka drobnostka nikomu nie zaszkodzi pewnie.

W szczerym polu zapewne lapac nas nie beda.

Ten temat juz byl poruszany,szkodliwosc Naszej dzialalnosci jest mniej jak znikoma.

Na kazdym osiedlu jest 1000 takich piratow z ,,dopalkami '' wi-fi.

Tez tak mysle, ale jak to sie ma do rzeczywistosci?

Jaskrawo,zalezy w jakim tonie (wypowiedz)

Nie wiem, czy ktos podjechal do Was z wojska i burzyl sie, ze zaklocacie im cos tam lub z policji?

Generalizujesz nie znajac zagadnienia.

Reszta j/w.

Wiekszosc czasu mieszkam w NIemczech i wiekszosc NIemcuff tu teoretycznie ma pierd....na punkcie przestrzegania prawa wiec mecze sie z konstruowaniem sprzetu 10mW i kombinacjami anten panelowych i dookolnych wysokiego zysku. Zasieg jest jako taki, ale jakbym w to 500mW TX wlozyl to od razu spokojniej sie lata.

 

 

No tu juz bez OT.

 

Jezeli chcesz latac daleko i wysoko na takiej mocy potrzebujesz innego niz standardowe wyposazenie.

Przede wszystkim inne anteny i tuner.

Tam gdzie , jak powiadzasz przestrzegaja prawo lata sie latwiej z mala moca.Podobnie jest w UK,gdzie nie ma takiego ,,smietnika'' w eterze i wyskok z wieksza moca bylby od razu widoczny.

Zasieg jest jako taki, ale jakbym w to 500mW TX wlozyl to od razu spokojniej sie lata.

To zdanie zapewne jest poparte doswiadczeniem,choc tu bym sie nie zgodzil,bo podobne wyniki uzyskiwalem na tx 23 dB.Reszta to kwestia tunera/anten.

Stosuje sie inne i dobiera w zaleznosci od problemow (ktore juz pokonalem)

Na 50km zestaw z Hiszpanii nie mam narazie kasy, jak wiekszosc tu pewnie

Zgadza sie,choc koledzy nie wykazuja wiekszego zainteresowania nim.A nie wynika to z braku kasy ale z funkcjonalnosci.

Sprawie Ci zapewne zawod jesli polski prototyp bedzie tanszy....

Wracajac do tytulu,malo nawiazujacy do tresci postu,ale zgodze sie ze nie jest latwo.

Gdybys przyblizyl nam Swoje osiagniecia/platforme/baze byloby nam latwiej zrozumiec czy temat powinien byc tutaj czy dziale ABC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to cały temat miał tylko pokrętnie wnieść reklamę na forum ........

Wiem, ze Polska krajem bezprawia i mozna sobie naginac wiele rzeczy, wiec taka drobnostka nikomu nie zaszkodzi pewnie.

 

skoro Niemcy są takim krajem praworządności to spytam dlaczego w latach 80 pierwsze schematy dopałek do CB były właśnie na forach niemieckich? i szumnie wyłuszczonym drukiem pisano że to niezgodne z prawem a jednocześnie udostępniano rysunki obwodów-pewnie w celach naukowych

również z innej beczki ale podwórka naszych zachodnich sąsiadów wszelakie radyjka typu "jamnik " i inne kuchenne grajki masowo sprzedawane w marketach za psie pieniądze z opisami na kartonach 1000W i wielkimi napisami "made in germany"- jak rozumiem jest to kreatywna dbałość o dobro konsumenta ........w środku siedział scalaczek o mocy 1,5W

 

teraz nie mówi się o kimś głupi tylko "sprawny inaczej" ciekawe kto wymyślił taką formułkę ???sumienie gniotło czy pokrętnie chciał pokazać że to sprawny inaczej znaczy gorszy? powstrzymam się od wskazywania źródła tego zwrotu ...

pewnie i tak moderatorzy usuną mój wpis ( bo jest nie dydaktyczny) ale wszelkie takie porównania i odnośniki do" gorszej Polski" budzą zawsze we mnie niesmak do osoby która wyrwała się z tego gorszego świata i próbuje leczyć swoje własne kompleksy na obczyźnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz,

 

Zgadza sie,nawet taki mam jako beta tester,choc koledzy nie wykazuja wiekszego zainteresowania nim.A nie wynika to z braku kasy ale z funkcjonalnosci.

Sprawie Ci zapewne zawod jesli polski prototyp bedzie tanszy....

 

No to gratuluje Panu beta Testerowi :shock: A niby to czemu brak funkcjonalnosci? Na filmach widzialem calkiem dobrze dzialajace systemy.

Zawodu nie sprawisz mi polskim tanszym systemem. Jesli bedzie do tego lepszy i wg. Ciebie bardziej funkcjonalny to bede wiecej niz dumny i szczesliwy z rodzimej produkcji.

 

Wracajac do tytulu,malo nawiazujacy do tresci postu

 

A to dziwne, uwazam inaczej. Wedlug mnie pasuje jak najbardziej temat postu do tresci.

Ogolnie wyczuwam w Twojej odpowiedzi Peter dosc duza dawke degradowania mnie do stopnia nieznajacego sie na zagadnieniu nowicjusza a Twojego brylowania w temacie i lekkiego szpanowania ;)

 

Bez urazy Peter, ot takie moje zdanie poparte czytaniem tego i innych Twoich postow.

Ogolnie uwazam zalozenie tego forum za swietna decyzje i chce byc jego aktywnym uczestnikiem. Mam nadzieje tylko, ze pod wzgledem wzajemnego szacunku bedzie takie jak rcgroups.com.

 

No, wiem, tresc znowu nie pasuje do ogolnego tematu, ale przymknijmy juz oko na to ;)

 

Pozdrawiam i zycze wspanialego pelnego udanych lotow nowego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie wyczuwam w Twojej odpowiedzi Peter dosc duza dawke degradowania mnie do stopnia nieznajacego sie na zagadnieniu nowicjusza a Twojego brylowania w temacie i lekkiego szpanowania
:!: :?:

 

I caly czas mamy OT.

 

 

Proponuje zacznijmy tak jak powinno byc,czyli od prezentacji swojej platformy i bazy .

Jesli takiej nie ma,sprecyzuj dokladnie problem/pytanie a My postaramy sie wyczerpujaco odpowiedz na pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytania sprecyzowalem dosc dokladnie w pierwszym poscie,....chodzilo mi tylko o wykorzystywanie mocniejszych niz dozwolone nadajnikow(te 10mW) i czy ktos mial z tym problemy prawne....ot tyle....nic wiecej....pytanie bylo napisane przejrzyscie i odpowiedz tez dostalem przejrzysta od Was....

 

tak wiec Peter, sprawa rozwiazana rzetelnie :)

 

Co do platformy to:

 

model: MPX Easystar

Motor : Mega 16/15/4

ESC: 33A

Lipo : MPX 3/2100maH

RC: nad.Graupner X-412 i odb. R700

 

FPV:

kamerka: KX171

TX: 10mW i antenka 3dBi

RX: 2,4Ghz z jedna antena panelowa 9dBi lub czasami dookolna antena tez ok.9dBi

Obraz leci na LCDeka

narazie kamere steruje z nadajnika, ale jak trafie w koncu gogle na Ebayu, to mam przygotowany tani fajny sprzecik do sterowania glowa.

 

model ma pare wzmocnien z wl.weglowych, wiekszy ster kierunku, neodym.magnesy pomiedzy skrzydlami i regulator przed silnikiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do platformy to:

 

model: MPX Easystar

Motor : Mega 16/15/4

ESC: 33A

Lipo : MPX 3/2100maH

RC: nad.Graupner X-412 i odb. R700

 

Sporym bledem jest zasilanie RC i FPV z jednego pakietu.Taki uklad wprowadza sporo zaklocen do tego ostaniego sysytemu.

 

FPV:

kamerka: KX171

TX: 10mW i antenka 3dBi

RX: 2,4Ghz z jedna antena panelowa 9dBi lub czasami dookolna antena tez ok.9dBi

Obraz leci na LCDeka

 

I tu najwazniejsze.Wazny jest typ-dokladnie jaki to jest tx i rownie wazny rx.

Antena panelowa,ale jakiego typu,circular/patch/paskowa.Jaki kabel,czy standadowy ?

Wtyki i gniazda , jak wykonane,tutaj sporo sie traci.

 

Mozna by powiedziec wiecej na podstawie zdjec/linkow uzytych elementow..

A juz film powie nam najwiecej.Mozna z niego wywnioskowac jakiego rodzaju sa to zaklocenia czy/lub brak zasiegu.Brak zasiegu objawia sie inaczej,dobry rx majac dobry uklad ARW pokaze czy jest to ten problem.

Przy prawidlowo ulepionym systemie mozna latac spokojnie do 2 km,ale taki system jest dosc podatny na negatywne czynniki, takie jak montaz,zasilanie,droga tx-rx po eterze.

 

Mocniejszych nadajnikow uzywa sie do innego rodzaju latania,ale wiekszym wyzwaniem jest w zgodzie z przepisami osiagnac maksimum w dozwolonym limicie.Decyzja uzycia ,,mocniejszych'' to indywidualna sprawa,niezaleznie od kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam sie bo tez kiedys myslalem ze 100mw. (jest ale tylko dla wlan)

Ustawa

Aneks 1.

 

Zakresy częstotliwości i parametry techniczne urządzeń przeznaczonych do ogólnego stosowania, obejmujących w szczególności urządzenia wykorzystywane w telemetrii, zdalnym sterowaniu, alarmach, transmisji danych oraz w zakresie powyżej 2,4 GHz do przesyłania sygnałów wizyjnych:

 

Zakres częstotliwości:

2.400,0 - 2.483,5 MHz

Moc promieniowania lub natężenie pola elektromagnetycznego w odległości 10 m:

Ł 10 mW (e.i.r.p.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIS napisał

Obraz leci na LCDeka

narazie kamere steruje z nadajnika, ale jak trafie w koncu gogle na Ebayu, to mam przygotowany tani fajny sprzecik do sterowania glowa.

 

napisz coś więcej słowa tani i fajny wzbudzają moje zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To ja mialbym inne pytanie. Czy uzywanie niadajnika silniejszego niz 10mW moze spowodowac jakiekolwiek zagrozenie? Serio pytam. Czesto jest tak, ze prawo tworzone jest przez ludzi nie znajacych danego tematu i sporo na wyrost. Niemcy sa w tym mistrzami (ten ich TUV i DIN....). Moze odpowiedzialby ktos, kto przedstawi problem silnych nadajnikow w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto jest tak, ze prawo tworzone jest przez ludzi nie znajacych danego tematu i sporo na wyrost

Znacznie czestsza jest ignorancja tych którzy to prawo mają stosowac.Ustawodawcy przeznaczyli to pasmo do komunikacji na male odleglosci .10 mW zapewnia ze z pasma bedzie moglo jednocześnie korzysatać wiele osób.To sa bardzo dobre przepisy.Zapewniają równy , sprawiedliwy dostep do pasma dla wszystkich.

Dla tych ktorzy potrzebuja większych odległości jest także zapewniony dostep do pasma .Można wykupić kanał.Trzeba zrobić projekt , zapłcić , po bólu.

Zapłacic , malo kto to lubi .Wiec druga droga : zdać egzamin na swiadectwo uzdolnienia(nie wiem kto tak głuipą nazwe wymyślił ) i zrobić licencje krótkofalarska.

A komu się nie chce to............(nie napisze bo to byłoby podżeganie :lol: ) .

Tylko prosze nie biadolić jacy to jesteśmy biedni i pokrzywdzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.