Skocz do zawartości

Moj nowy nabytek - styro extra 300


de_szaa

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem okazje za cene dnia kupic model z silnikiem i serwami :) Wiec go kupilem :D Byl lekko uszkodzony w okolicach usterzenia ale 5 min roboty i gotowe.
Model to extra 300 ze styropianu wysokocisnieniowego, pokryta folia modelarska. Silnik to outruner z przekladnia, bardzo ladny silnik z wymiennymi zebami i innymi elementami zapasowymi. 3 serwa mikro futaby. Wszystkie te akcesoria do nabycia w sklepe rcskorpion. Ja wszystko kupilem za tak mieszna cene ze az po prostu zal bylo nie wziasc:)
Oto kilka fot:

[img]http://szabatowski.com/zdjecia/modele/extra300/2.jpg[/img]
[img]http://szabatowski.com/zdjecia/modele/extra300/3.jpg[/img]
[img]http://szabatowski.com/zdjecia/modele/extra300/4.jpg[/img]
[img]http://szabatowski.com/zdjecia/modele/extra300/1.jpg[/img]

teraz musze jeszcze zlozyc dla znajomego air tractora z tartaku firmy e*star models, ale jak tylko sie pogoda zrobi to extra idzie w gore:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

teraz musze jeszcze zlozyc dla znajomego air tractora z tartaku firmy e*star models, ale jak tylko sie pogoda zrobi to extra idzie w gore:)

Miałeś ostatnio przykry przypadek ze spalonym reglem, więc ta okazja z Extrą akurat pasuje na otarcie łez.

Co do tartaków, to muszę wstąpić i zobaczyć tego E*stara, bo mam akurat nowe Guillowsy.

Nowe :lol:

Stukas jest z 1969 roku i już przewidywali przerobienie go z uwięzi na jednokanałowe RC :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air tractor juz prawie sklejony :D zajelo mi to lekko ponad dobe :D teraz tylko wyszlifowac, okleic i w gore :) On nie jest taki maly, 1200 rozpietosci ma. Porzadna konstrukcja ale przesadzili z wytrzymaloscia. Niestety nie majac swojego aparatu nie moglem zrobic zdjec traktorka bo komus innemu byl aparacik potrzebny ( moze sie kiedys dorobie:P ).

Extra wlasnie jest na otarcie lez juz gotowa do lotu, mialem ja z rana oblatac ale wieje jak diabli wiec wole nie zepsuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem :D :shock: :D

 

Bartek to ma szczęście do megaokazji.

Extra jest naprawdę super. Niby podobne rozwiazanie do GWSa, ale widać dużo lepszy materiał i wykończenie (model jest pokryty folią i ma świetne naklejki).

A lata wyśmienicie (duża zasługa mocnego silnika z przekładnią).

 

Długo czekaliśmy na mniejszy wiatr i w końcu się nie doczekaliśmy.

Bartek oblatał Extrę przy porywistym wietrze.

Nie miał żadnych problemów, od razu wyczuł model i wywijał jak szalony.

Ja niewiele widziałem, bo cały czas kamera lub aparat 8)

300extra1.JPG

A z kolei było tak ciemno, że zdjęcia i filmy wyszły słabe.

www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/extra300a.wmv

www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/extra300b.wmv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodek jest:) Modelik sie ladnie slucha, zachowuje sie jak prawdziwy akrobat a nie jak deska 3D. Wrazliwy na przeciagniecia i zerwanie strug np w beczce autorotacyjnej, korku itp. Podsumowujac jestem bardzo zadowolony:) a i lata dosc szybko co lubie:D

 

Dzieki Hubert za filmy i zdjecie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, pozwolę sobie na wyjaśnienie (Bartek pewnie śpi, a już niedługo rozpoczynamy u mnie loty :lol: ).

Filmiki robione moim aparatem; film z kamery u Bartka, ale nie wiem czy wyjdzie, bo było ciemnawo, a ja jestem okularnik i w wizjerze kamery nic nie widziałem (dlatego nie ma pierwszego startu - jest na kamerze).

 

Co do pracy silnika, to przekładnia metal/plastik, powinno być ciszej, ale owiewka silnika i cały styropianowy kadłub tworzą pudełko rezonansowe.

 

PS Dzisiaj znowu loty u mnie i na boisku, to może będą lepsze zdjęcia (na razie nie pada).

 

Edit:

Loty trwały cały dzień. Bez żadnego grillowania i straty czasu na pierdoły.

Wszystko odbywało się na skraju lotniska. Bartek dwukrotnie odparł atak służb mundurowych: raz policji, raz ochrony lotniska.

300extra2.JPG

300extra4.JPG

300extra5.JPG

300extra6.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie mundurowi przyjezdzali i pytali co tu robimy, nie majac papierow zadnych musialem ponarzekac na polityke, na stan polskiej gospodarki itp:) Im to nie przeszkadza ze sobie latamy no wiec odpuscili :)

Wracajac do extry, jest teraz w 5 czesciach ... Jak bede mial chwilke to zrobie zdjecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas panowie nadgorliwi z ochrony lotniska wiec to ich sprawka, policja ich nie lubi ale na interwencje musi reagowac no i takie bledne kolo sie robi ...

 

Co do extry to w rcskorpion na zamowienie sa te modele, zadzwon lub napisz i sie zapytaj za ile. Ja kupilem uzywany z osprzetem wiec Ci nie powiem za ile dostaniesz nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.